» »

Računalnik za fajle

Računalnik za fajle

Blisk ::

En računalnik bo na mreži samo za fajle. Noter bojo ene 4 diski. Zanima me naslednje.
Ali je potrebno za to imeti večji napajalnik ker ta vgrajen mislim da je ene 200W.

Ker bo računalnik samo za datoteke nič drugega, ali je bolje, da imam posebej disk samo za windowse.
Sicer imam en star disk, velik 10Gb, kar bo ravno dost za windowse, sam je zlo počasen, pa se bojim, da bo potem tudi pretakanje datotek iz hitrejših SATA diskov počasnejše. Zanima me tudi bi mogoče bilo bolje inštalirat winxp na USB ključek 4Gb. Pa windowse poganjat iz ključka. Namen je tudi, da so diski in računalnik v stand by, ko se na diske nič ne pretaka.

Predvsem se mi gre, da ne bi karkol nardil narobe pa potem full izgubil na hitrosti pretoka datotek po mreži na diske v tem PCju.

Vsak predlog je dobrodošel.

DustWolf ::

Moderen napajalnik za kompa (takega ki ima SATA porte in pa možnost boota z USB) sigurno ni 200W, ampak je več. Če se stvar zažene bo delala, sicer boš nabavil močnejši napajalnik.

Windowse na USB ključek mogoče lahko spraviš, ampak Windowsi imajo radi swap file, in swap file ti bo znucal flash v 1 tednu uporabe, potem se ti bo pa stvar sesula.

Če ti je v interesu performance, pozabi Windowse in namesti kak Linux. Ti bo zasedel manj diska, ne bo ti treba skrbet kaj je na kerem disku, z mrežo bo hitreje delalo in pa na USB ključek ga boš lahko inštaliral, če bi res rad.

Poglej si tudi kaj je to RAID.

Blisk ::

Z linuxi si ne morem pomagat, ker bo gor tekel še en programčlek, ki dela samo na windowsih. Radi polje imam narejeno z dvema sata diskoma. Napajalnik sem dal za vsak slučaj 500W. Pa tudi disk sem zamenjal in sem dal sata, ker tist star disk je precej počasen in bi najbrž povzročal težave z hitrostjo.

jest10 ::

.
Windowse na USB ključek mogoče lahko spraviš, ampak Windowsi imajo radi swap file, in swap file ti bo znucal flash v 1 tednu uporabe, potem se ti bo pa stvar sesula.

Ne nakladaj!

#000000 ::

jest10
No dej zdaj povej kako, ker mene tud zanima kako gre ta zadeva z winxp in usb ključkom. Hvala

jest10 ::

Večina USB klučev je prepočasnih, da bi bili uporabni za swap. Dostopni čas je res dober, prenosi pa ne.
Nikakor pa ni res, da bi ključek hitro odpovedal. Res da verjetno ne bi zdržal več let, vendar blodnje o odpovedi po enem tednu so samo blodnje.

kixs ::

Glede hitrosti prenosa. Vse je odvisno samo od hitrosti tvoje mreze. Ali imas Gigabit omrezje in podobno. Limit Gb mreze je okoli 100MB/s, kar pa ni nujno, da bos sploh dosegel (odvisno spet od mrezne, switcha, kablov). Ce imas pa samo 100Mbit omrezje, potem pa je cisto vseeno katere diske in ostalo imas.

lp

kixs ::

Večina USB klučev je prepočasnih, da bi bili uporabni za swap. Dostopni čas je res dober, prenosi pa ne.
Nikakor pa ni res, da bi ključek hitro odpovedal. Res da verjetno ne bi zdržal več let, vendar blodnje o odpovedi po enem tednu so samo blodnje.


Ni cisto tako... najprej je odvisno kaksen USB kljuc imas. Po vecini so narejeni iz najbolj cheap komponent. Samo za primer, meni je 4GB kljucek crknil po dveh dneh, ko sem gor dal eMulo :)) - hitrost prenosa z neta je bila omejena na 100KB/s, velikost pa okoli cca 2GB.

lp

jest10 ::

Večina USB klučev je prepočasnih, da bi bili uporabni za swap. Dostopni čas je res dober, prenosi pa ne.
Nikakor pa ni res, da bi ključek hitro odpovedal. Res da verjetno ne bi zdržal več let, vendar blodnje o odpovedi po enem tednu so samo blodnje.


Ni cisto tako... najprej je odvisno kaksen USB kljuc imas. Po vecini so narejeni iz najbolj cheap komponent. Samo za primer, meni je 4GB kljucek crknil po dveh dneh, ko sem gor dal eMulo :)) - hitrost prenosa z neta je bila omejena na 100KB/s, velikost pa okoli cca 2GB.

lp

Tebi je crknil zaradi xy drugega razloga in ne zaradi iztrošenosti flash pomnilnika zaradi pisanja po njem.

Stra ::

En računalnik bo na mreži samo za fajle. Noter bojo ene 4 diski. Zanima me naslednje.
Ali je potrebno za to imeti večji napajalnik ker ta vgrajen mislim da je ene 200W.

Brez grafične karte, majhna obremenjenost? 200W bi bilo v večini primerov vrh glave. Še moj AMD X2 4000 rabi ob največji obremenitvi komaj 150W. Z grafično vred.

DustWolf ::

Za lavfanje windows programčkov: VMWare z windowsi, pa je.

...ker namreč to da bi dosegel kakršni koli performance po mreži z windowsi je filozofiranje imho.

kixs ::

Večina USB klučev je prepočasnih, da bi bili uporabni za swap. Dostopni čas je res dober, prenosi pa ne.
Nikakor pa ni res, da bi ključek hitro odpovedal. Res da verjetno ne bi zdržal več let, vendar blodnje o odpovedi po enem tednu so samo blodnje.


Ni cisto tako... najprej je odvisno kaksen USB kljuc imas. Po vecini so narejeni iz najbolj cheap komponent. Samo za primer, meni je 4GB kljucek crknil po dveh dneh, ko sem gor dal eMulo :)) - hitrost prenosa z neta je bila omejena na 100KB/s, velikost pa okoli cca 2GB.

lp

Tebi je crknil zaradi xy drugega razloga in ne zaradi iztrošenosti flash pomnilnika zaradi pisanja po njem.


Sej to ravno poudarjam! Ni nujno, da ti bo skrnil flash pomnilnik, lahko ti kontroler - po vecini se to ravno dogaja poceni kljucem. Kontroler je najbolj obremenjen pri zelo pogosti uporabi USB kljuca (read, write) - npr. eMula, Swap file...

Ko crkne, crkne... pa ni vazno katera komponenta je sla. Meni je sel v dveh dneh - torej to niso blodnje.

Ce se prav spomnem, mi je pred casom crknila SD kartica, ko sem testiral hitrost prenosa z Everestom. Razni "poceni" Flash pomnilniki so zelo precej ne varna rec.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

DustWolf ::

Tisto na čemer sem jaz baziral trditev je bilo pa z Windowsi in solid state diski, kar je v praksi flash + čipek za raztrešanje zapisov + ATA vmesnik. Inštalacija Windowsov na EEE PC (ki ima SSD) naj bi se sesula zaradi I/O napak po enem tednu. Izvorni greh je seveda to da je to nekje pisalo in sem verjel (ker je nekak logično).

Koliko pa preživi en flash?

Steinkauz ::

Starejši flasi so bli res po parih mescih konc, če ti je kaj veliko pisalo po disku. Dandanašnji zdržijo veliko več. Točne cifre težko govort, sam če je mal bl koristen flash bi pomoje vsaj 2 leti zdržal pod xp. Ne morm pa tega trdit, ker sam nimam, samo tako sem bral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ReadyBoost

Oddelek: Strojna oprema
152181 (1892) AlienRR
»

Maci brez trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
607573 (5278) BluPhenix
»

Razširitev "rama" na USB ključ (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
504976 (3721) faca9
»

USB ključ skuri matično???

Oddelek: Strojna oprema
192462 (1914) Dead_Eye
»

Predladajte mi linux sistem, kateri se boota iz usb kljucka.

Oddelek: Operacijski sistemi
171908 (1438) Jst

Več podobnih tem