» »

Windows ReadyBoost

Windows ReadyBoost

dottor ::

S kolegom imava minecryft server postavljenem na starejšem HPjevem kompu. Server poganja P4 z HTje in 1.5GB rama. Problem nastane ko nas je na serverju 5 ali več saj sistemu zmanjka rama. Zanima me če se je kdo že srečal z Windows ReadyBoost-om? USB ključki so ratali relativno poceni, kar sem pa gledal se da nastavit MAX: 4GB boosta. 4GB ključki so drobiž. Zanima me predvsem odzivnost sistema. Predvsem hitrostna omejitev USB portan napram DDR2 vodilu. Ključki imajo ponavadi sekvence pisanje/branje okoli 5MB/s (govorim o navadnih poceni ključih), ram pa ima še tri ničle zraven. Problem je v tem, da je plošča v serverju HPjeva in ne podpira bohve kolko rama, in še ta je dražji (DDR2). Razmišljal sem uložit nekaj € v en 4GB ključek in ga uporabit kot "dodaten" pomnilnik.

Kakršna koli informacija iz prve roke bi mi prišla prav. Hvala.

hojnikb ::

poceni kjuček ne bo nič pomagal, ker bo prepočasen za readyboost in ga win ne bo niti zaznal kot readboost compatabile.

raje investiraj v eno 1 ali 2GB palčko (pomožnosti rabljeno).
#brezpodpisa

dottor ::

Trik je v tem da ima plošča 2 reži in obe sta zasedeni. In kolk sem bral je MAX. podpora do 2GB rama. Moremo 1x provat dat moje dominatorje not da vidimo če boota z 4GB rama (problem bo verjetno frekvenca rama ki je 1066). Recimo SanDisk Cruzer Edge ima razmerje pisanje/branje = 10/15 MB/s in stane 8€. Gledali smo tudi drugo ploščo (ki more bit mATX zaradi velikosti ohišja) ampak so na bolhi redke z 4 sloti in podporo vsaj 8GB...

AlienRR ::

Ready boost je kot neke vrste cache, ki pripomore le pri zagonu pogosto uporabljenih aplikacij(in ne kot direkten dodatek k RAMu). Ključki imajo zelo kratke dostopne čase, zato je to uporabno.
K tvojemu problemu to ne bo pomagalo. Rešitev je več RAMa.
Nekaj malega bi lahko pomagal SSD, ker le ta hitreje obdeluje swap file napram HDD.... sam za to ceno že menjaš platformo.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

amigo_no1 ::

Tole imaš ?
https://minecraft.net/download
Obstajata 2 verziji, exe in java (bolj ram požrešna imho).
http://www.minecraftwiki.net/wiki/Setti...
Si mu dodelil kaj več rama od 100 MB (default) ?
By default, your server runs with about 100 MB of RAM, which is very little.


Kateri os imaš gor ?

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Gor furamo XPje in dodeljenih ima 1GB rama, 512MB smo ga pustili za OS.

lukaz ::

dj_dottor: Kar izvedi tole. Performančno se bo poznalo, edino bodi pozoren da bok ljuček ustrezal zahtevam.

AlienRR je izjavil:

Ready boost je kot neke vrste cache, ki pripomore le pri zagonu pogosto uporabljenih aplikacij(in ne kot direkten dodatek k RAMu). Ključki imajo zelo kratke dostopne čase, zato je to uporabno.
K tvojemu problemu to ne bo pomagalo. Rešitev je več RAMa.
Nekaj malega bi lahko pomagal SSD, ker le ta hitreje obdeluje swap file napram HDD.... sam za to ceno že menjaš platformo.

:)) Niti ne. Preberi si še malo kaj je Readyboost in kako deluje računalniški pomnilnik.

hojnikb ::

lukaz je izjavil:

dj_dottor: Kar izvedi tole. Performančno se bo poznalo, edino bodi pozoren da bok ljuček ustrezal zahtevam.

AlienRR je izjavil:

Ready boost je kot neke vrste cache, ki pripomore le pri zagonu pogosto uporabljenih aplikacij(in ne kot direkten dodatek k RAMu). Ključki imajo zelo kratke dostopne čase, zato je to uporabno.
K tvojemu problemu to ne bo pomagalo. Rešitev je več RAMa.
Nekaj malega bi lahko pomagal SSD, ker le ta hitreje obdeluje swap file napram HDD.... sam za to ceno že menjaš platformo.

:)) Niti ne. Preberi si še malo kaj je Readyboost in kako deluje računalniški pomnilnik.

Nwn na čem si, da pišeš take bedarije, ampak readyboost je točno to kar je alien napisu.. Disk cache za majhne fajle, kjer je random hitrost pomembna in nič druga.
#brezpodpisa

AlienRR ::

lukaz je izjavil:

dj_dottor: Kar izvedi tole. Performančno se bo poznalo, edino bodi pozoren da bok ljuček ustrezal zahtevam.

AlienRR je izjavil:

Ready boost je kot neke vrste cache, ki pripomore le pri zagonu pogosto uporabljenih aplikacij(in ne kot direkten dodatek k RAMu). Ključki imajo zelo kratke dostopne čase, zato je to uporabno.
K tvojemu problemu to ne bo pomagalo. Rešitev je več RAMa.
Nekaj malega bi lahko pomagal SSD, ker le ta hitreje obdeluje swap file napram HDD.... sam za to ceno že menjaš platformo.

:)) Niti ne. Preberi si še malo kaj je Readyboost in kako deluje računalniški pomnilnik.

Ajde, da te čujem majster, obrazloži mi.:)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

lukaz ::

Torej če imaš ti 512mb rama in potrebuješ več, ti bo začel vse podatke (torej tist kar je v ramu + kar je dodatno potrebnega) zapisovati na disk. Disk je počasen. Če imaš readyboost ti bo te podatke zapisoval na USB. Kot najbrž vemo je usb hitrejši.

Say it isn't so :)

Mavrik ::

lukaz je izjavil:

Torej če imaš ti 512mb rama in potrebuješ več, ti bo začel vse podatke (torej tist kar je v ramu + kar je dodatno potrebnega) zapisovati na disk. Disk je počasen. Če imaš readyboost ti bo te podatke zapisoval na USB. Kot najbrž vemo je usb hitrejši.

Say it isn't so :)


Povprečen USB ključek je vsak 2-3x počasnejši od trdega diska, kar se tiče hitrosti prenosov in malenkostno hitrejši kar se tiče dostopnih časov. ReadyBoost bistvenega napredka ne bo naredil.

Dajte vreč tistih 20€ za eno 2GB palčko RAMa no.
The truth is rarely pure and never simple.

AlienRR ::

lukaz je izjavil:

Torej če imaš ti 512mb rama in potrebuješ več, ti bo začel vse podatke (torej tist kar je v ramu + kar je dodatno potrebnega) zapisovati na disk. Disk je počasen. Če imaš readyboost ti bo te podatke zapisoval na USB. Kot najbrž vemo je usb hitrejši.

Say it isn't so :)

Ključek ima dosti počasnejši prenos podatkov in krajše dostopne čase, se pravi, da je uporaben za več malih zadev. Kljub ključku bo OS še vedno zapisoval v swap file, vendar ne vsega(hence the first sentence).
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

lukaz ::

Kul. It isn't so.

krneki0001 ::

Jaz sem to rešil na drugačen način. Na plošči imam mini pcie konektor. Vanj sem vstavil "intel turbo memory" - to je 1Gb rama za v mini PCIe konektor, ki pa ga zaznajo windowsi kot zelo zelo hiter disk in na ta disk sem vklopil readyboost. Računalo se konkretno hitreje zažene in tudi potem se zadeve izvajajo hitreje.

Če imaš pa ssd disk, je pa ta zadeva nepotrebna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dottor ::

Trik je v temu da na uradni strani plošče (zdej ne najdem linka) piše da je maxsimalna podpora pomnilnika 2GB kar pomeni da lahko vržem tisto palčko od 512MB vn in dam not 1GB. V sredo uzamem moje dominatorje iz kompa in grem h kolegu (server je pri njemu) in provamo če boota z 4GB rama, kot sem že napisal je problem da so dominatorji 1066MHz kar bi nasploh znalo bit problem. Drugega 2x2GB kita žal nimam doma :/ Zato iščemo neko alternativno rešitev, tudi zato ker smo s financami malo kratki. Druga plošča z večjo podporo ramov bi prišla takoj 40€ (mATX z podporo vsaj 8GB) + še rami pridemo hitro na ceno novega i3 sistema glede na to da 2GB rabljenega DDR2 rama stane skorja tolko kot 4GB DDR3 rama :/

AlienRR ::

Saj nima veze če so dominatorji 1066HMz. RAMi imajo več profilov pod katerimi delajo, sicer pa lahko še prčkaš po BIOSu (z množilniki, zakasnitvami in volti) če mu kaj ne paše.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD za cache

Oddelek: Strojna oprema
253077 (2372) AnotherMe
»

USB RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111070 (968) hudychk
»

Readyboost v Win 7

Oddelek: Strojna oprema
91263 (1134) g. Oden
»

Vista readyboost

Oddelek: Operacijski sistemi
122230 (1672) Izi
»

Flash disk za HDD cache?

Oddelek: Strojna oprema
151956 (1700) kixs

Več podobnih tem