» »

filter prašnih delcev

filter prašnih delcev

dmk ::

čakam na komponente za nov komp (i7 860 pa to :) )
rad bi da se mi nebi notri nabiral prah.
kakšen material na uporabim za filter?
a lahko kar tega plavega, ki je za kuhinjske nape ali obstaja kakšen ki je bolj prepusten?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

gruntfürmich ::

usak filter prepušča delce, samo uprašanje je, kako velike. če se hočeš rešiti 99,x... % delcev, velikih y mikrometrov, vzemi hepa filter št. z.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dmk ::

kakšen je to hepa št. z?

Drugače, nisem napisal da mislim bolj prepusten za zrak! Nebi rad pretiraval zaradi mikroprahu. Važno mi je bolj za tisti večji prah, ki zabaše reže na procesorskem hladilniku in to. Hkrati pa bi rad da mi ne omeji pretoka zraka preveč.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

blasch ::

Pocen in enostavna varianta naj bi bile najlonke :D
web: www.rac-pomoc.si

imagodei ::

Kolk denske pa? :D
- Hoc est qui sumus -

Highlag ::

Dobro hlajenje in dobro filtriranje zahteva predimenzionirane ventilatorje, saj se med seboj izključujeta. Navadni PC vnetilatorji v takšni ali drugačni velikosti so popolnoma neprimerni za kakršnokoli delovanje v sistemu kjer so vgrajeni filtri. Imajo premalo tlačne zmogljivosti.

Vprašanje je če je filtriranje res nujno. Ponavadi zadostuje redno prepihavanje sistema s stisnjenim zrakom, da se odstrani prah.
Never trust a computer you can't throw out a window

dmk ::

Highlag has a point, vendar bom vseeno probal s to idejo ki jo je dal blasch - najlonke
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Destroyers ::

Dobro hlajenje in dobro filtriranje zahteva predimenzionirane ventilatorje, saj se med seboj izključujeta. Navadni PC vnetilatorji v takšni ali drugačni velikosti so popolnoma neprimerni za kakršnokoli delovanje v sistemu kjer so vgrajeni filtri. Imajo premalo tlačne zmogljivosti.

Vprašanje je če je filtriranje res nujno. Ponavadi zadostuje redno prepihavanje sistema s stisnjenim zrakom, da se odstrani prah.

Točno to...zelo si boš poslabšal prevetrenost ohišja. Usake par mescu spihat ohišje, pa je.
...They wanna build the prison!...

Steinkauz ::

Ah p182 ima filtre (pa ne zdej neke micro filtre, ustavi pa večino prahu) in so temperature čist ok.

dmk ::

sm zdele kupu filter za napo, v mavrici. Zgledal je precej debel, pol sem pa probu pihnit skoz in je kot da nebi bilo nič vmes.
Tko da pomoje bo bomba. Jutr upam da dobim komponente pa sestavim in sprobam.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

RazzorX ::

Moj Antec Twelve Hundred ima spredaj za vse tri ventilatorje filtre in še pri strani za ventilator, torej za vse, ki zrak vsrkavajo in je v ohišju neverjetno manj prahu in še ni veliko dela za spucat vse. Prezračeno je pa ohišje še preveč. =)

blasch ::

Filter za napo je po moje slaba zamisel.

Kot prvo je debel, računalniški filtri so ponavadi čisto tanki, zato ker ventilatorji niso ravno močni, tvoj pih je močnejši.

In kot drugo, filter je napo ni ravno prilagojen za filtriranje prahu, ampak bolj za maščobe in podobne stvari.

Pa tudi vprašanje kako je s čiščenjem takega filtra, tele računalniške je treba kar redno pucat, koliko je to izvedljivo pri napi pa ne vem, običajno se menjajo.
web: www.rac-pomoc.si

BuBBle.D ::

Jaz sem že skoraj vse probal, da se rešim prahu in idealne zadeve, ki bi omogočila dober pretok zraka in neprepustnost prahu ni. Najboljše hlajenje je še vedno odprata stranica, katero bi pred prahom rešil, tako, da bi nekak odprto levo stran prekril z "najlonkami".
Magari si narediš nekaj, kar potegneš čez cel pc, da imaš vse odprtine zaščitene pred prahom.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311112 (5632) ...:TOMI:...
»

Doma narejena filtracija zraka

Oddelek: Loža
264096 (2552) Heisenberg
»

Kakšne Ideje za protiprašni filter?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101964 (1753) rap3r
»

Filtri za vente

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141842 (1600) morphling1
»

čiščenje računalnika letno x?

Oddelek: Strojna oprema
191853 (1387) Brane2

Več podobnih tem