» »

brum pri povezavi pc na ojačevalec

brum pri povezavi pc na ojačevalec

multiscan ::

težava je razvidna si samega naslova.na ojačevalec(reciver) je priklopljen tv, dvd, želel bi tudi signal iz zvočne kartice namiznega pcja.
Če PC vštekam v reciever, se pojavi brum na vseh možnih vhodih.
Ozemljitev sem z računalnika že snel, brum še vedno dela po svoji volji:(
če prikločim namesto namiznega prenosnika bruma ni.računalnik tudi ni v defektu, saj jem tudi pc že poizkusil zamenjati.

DustWolf ::

Poglej če pomaga če na računalniku muteaš mikrofon, line in, aux, in CD avdio vhod.

multiscan ::

ne pomaga, gre za čist lep 50Hz brum, ki ga fašem nekje iz napajanja 220v.
se mi je dogajalo že na prejšnjem računalniku, pasem pošudiral da če v input ojačevalca vklopim le izhod iz comp deluje.Čim sem dodal še kak drug vir, dvd, tv, je usekal brum.

Če comp izklopim, pustim ostalo priklopljeno je ok, dodam comp pa spet migamo z 50Hz.

DustWolf ::

Probaj okrog obrnit vtič od računalnika pri vtičnici.

AtaStrudl ::

Ce imas TV priklopljen na kabelsko, probaj potegnit ven antenski vtic. Kabelska ima maso z drugega konca mesta...

BluPhenix ::

Nekje moraš prekiniti masno zanko. ČE je receiver ozemljen, moraš odzemljiti ali receiver, ali računalnik. To lahko narediš radikalno (odstraniš enemu ozemljitev), drugi način, je da ločiš masi (ozemljitvi) s kakšnim vmesnikom, ki je temu namenjen.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

r5r ::

Meni zvočna kartica oddaja neke motnje tudi, če imam priključene slušalke neposredno na izhod. Kaj je narobe?
And it makes me wonder.

DustWolf ::

Nekatera ohišja imajo narobe sklenjeno ohišje z maso v vtiču očitno.

Nevihta ::

V kolikor imaš možnost ju povežo preko optike. Meni je edino to delovalo, oz še vedno deluje:)
Nevihta

ToniT ::

Zaporedno zveži 1 pF kondenzatorje!

zlobcek ::

probaj priklopiti računalnik v isti razdelilec, na katerem je receiver.

TRIROG ::

pri meni je bil razlog v kabelski ... sem dal vmes galvanski ločilnik in ni bilo več težav ...

multiscan ::

Nekje moraš prekiniti masno zanko. ČE je receiver ozemljen, moraš odzemljiti ali receiver, ali računalnik. To lahko narediš radikalno (odstraniš enemu ozemljitev), drugi način, je da ločiš masi (ozemljitvi) s kakšnim vmesnikom, ki je temu namenjen.


Nikejr ni ozemljitve, reciever ima le fazo in nulo, ni šuko utikač, enako je s tvjem in dvdjem.
Kabelska ne more bit kriva, saj imam kablesko preko optike, nikjer ni nobenega šuko vtikača, torej praktično ni povezave z ozemljitvijo.

Zaporedno zveži 1 pF kondenzatorje!

se vežejo kondenzatorji le na levo in desno žilo ali tudi na oplet?troej 2 ali 3 elektroliti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multiscan ()

kayz1 ::

pri meni je bil razlog v kabelski ... sem dal vmes galvanski ločilnik in ni bilo več težav ...


Lahko poveš malo več o tem.

DustWolf ::

Shield od kabelske je takorekoč pod napetostjo. In TV kartice so narejene tak da je shield sklenjen z ohišjem od računalnika.

To je Very Bad*. Ampak tudi se pozna na vsem kar uporablja shield od računalnika za zemljo, npr.: Avdio konektorji.

Galvanski ločilnik ti tega toka ne spusti skozi, ampak samo signal in s tem reši računalnik pred gotovo smrtjo.

* = če že uporabnika ne strese vsakič ko se obregne ob rob računalnika, pa vsaj zagotovo skuri vse kartice ki imajo kakršen koli opravek z kakim signalom, ki ma lastno zemljo (modeme, mrežne kartice, itd).

ToniT ::

Kondenzatorje daj na vse tri žile. In ne dajat elektrolitov, ampak navadne kondenzatorje (tiste čisto male rjave...).

kayz1 ::

A se da kupiti slučajno kakšno že narejeno, da samo daš na kabel gor?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418404 (5625) settler
»

Kabli inducirajo motnje na HDTV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102206 (1722) iank
»

Kako odpraviti brum na TV brez izklaplanja antene?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162467 (2090) podtalje
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559163 (7932) Pyr0Beast
»

Nula na ohišju ???

Oddelek: Strojna oprema
152287 (1975) gumby

Več podobnih tem