» »

Nakup preko ebay-a / iz hong konga :)

Nakup preko ebay-a / iz hong konga :)

Klemenn ::

rad bi kupil tole

glede na to da je stvar iz hong konga...je to nateg ali?

UNIVERZUM ::

Mislim, da ni nateg. Se pa pripravi na 2 mesečno čakanje, da izdelek prejmeš. Pa tudi v dejansko kvaliteto izdelka bi dvomil. Pač slabe izkušnje, ko sem kupoval robo od tam.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

darkolord ::

Ah, zakaj bi trajalo 2 meseca?

UNIVERZUM ::

ker je predrago, da bi pošiljali preko dostvnih služb (glede na ceno dostave) in se poslužujejo ladij. Traja da je kontejner poln, traja da pride na ladjo in najdlje od vsega traja transport. Ladja ne gre direkt iz hong konga v koper ampak ima kar nekaj postojank vmes.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

bate ::

Glede kvalitete je tako, da moraš malo vedeti kaj kupovat tam, imaš vrsto stvari, ki so praktično neposredno uvožene iz HK v večji količini in jih potem za 3x toliko prodajajo na bolhi in po spletu slovenske firme.
Definitivno znajo tud kitajci nardit dobre baterije, če je to to ti pa težko kdo reče.
Zadeve pridejo pa tudi v 2 tednih, 2 meseca potuje z ladjo.

Gundi ::

jz sm dobil robo iz HK v 2 tednih +- 2dni
Drugače moreš pa res vedet kaj se splača tam kupovat!

Klemenn ::

no sej, se to splača? :)

stratosD ::

tudi sam sem naročil baterijo za laptopa iz HK oz. iz une industrijske cone zraven...zdej je itak Made in China to...
Cena: 60% cene pri nas (z vsemi stroški carina etc...)
Čas do prejema pošiljke: heh..to je pa hecno...po poštnih žigih sodeč je rabila China -> Frankfurt 6 dni (letalsko)
Od Frankfurta do Ljubljane (carinska pošta) cca 12 dni, potem je s "tapočasno" pošto hodilo iz LJ (carinska pošta) do mene 3 dni obvestilo, naj jim pošljem račun/fakturo da bojo carinili.Pošljem jim po mailu in faxu da bo ja čimprej (vmes sem gnjavil Kitajcu, naj pogleda če so res poslali....zelo prijazno mi je 2x checkiral v expeditu, dal št. pošiljke in zagotovil, da bo poslal še 1X džabe, če se bo izgubilo....no - če se vrnem v domače loge: pride oblazinjena kuverta z baterijo tako nekako 28-30 dan do mene -> pol hoče še poštar od mene 11 EUR ne vem zakaj....v jezi mu jih dam in obljubim, da se bom pritožil na PTT upravo, naslednji dan prinese poštar 11 EUR nazaj in nekaj momla, da se je zmotil...
V glavnem: od takrat naprej naročam na poštno ležeče na najbližjo pošto na oni strani meje ( AUT, ITA) in dvignem z oosebnim dokumentom hitreje in brez večjih problemov kot pri nas...
Baterija pa dela ko šus :)

S.

Tomson ::

Sam sem tudi naročal iz HK prek ebaya, neke spominske kartice, dobil v 15 delovnih dnevih, kot obljubljeno.

Je pa čisto verjetno da tale baterija ni original Acer, ampak samo kompatibilna z Acer notesniki. In ponavadi te baterije zdržijo manj od originalnih.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

t0mekk ::

HK dobava v roku 14 dni. Kvaliteta je pa drugo. Naročil Ipod in crknil po dveh mesecih delovanja:) je pa blo lušn dokler je blo:)

LuGi ::

Ziher si kupil kao ipod..tisto kitajsko sranje :D
 A je bil tak? =)

A je bil tak? =)

neres ::

Jaz sem kupil par drobnarij iz HK (preko ebaya) in nimam nobenih pripomb. Roba je prispela v 10ih dneh.

mtosev ::

Ziher si kupil kao ipod..tisto kitajsko sranje :D
 A je bil tak? =)

A je bil tak? =)


cPod
chinese/china Pod :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

t0mekk ::

Jah za 10 € je bil čist dobr:) doklr je delou:D

samosmart ::

Pozdravljeni,

zanima me kako je če naročim kakšno repliko izdelka iz Kitajske, prek ebaya oz. podobne strani,
in mi prodajalec pač napiše nižjo ceno do 140€, da sem oproščen plačila carine,
potem plačam samo DDV kajne? Se DDV zaračuna na to ceno na računu, ki mi ga priloži prodajalec ali na ceno
originala, kajti original je zelo drag in bi znašale uvozne dajatve ogromno :O

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052317229 (62314) Karen
»

Izkušnje z simply electronics

Oddelek: Loža
184268 (1312) cortez
»

Helikopter (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6013313 (9520) stb
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115565 (14506) darkolord
»

Uvoz iz Kitajske - DHL (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6818591 (17112) **a|wa**

Več podobnih tem