» »

Z laptopom na internet preko GSM-ja (3G)

Z laptopom na internet preko GSM-ja (3G)

PrimozKK ::

Pozdrav vsem, že vnaprej hvala za pomoč, če me kdo lahko usmeri na pravo pot.

Imam na svojem mobilcu (samsung omnia) lepo zrihtan paket (povezani 44), kjer je tudi 1GB prenosa. Fajn, le da z mobilcem te kvote nikoli ne dosežem. Ideja, da bi dostopal na net preko mobilca je privlačna. In se da, le da meni ne rata :)

Na laptopu sem naštimal, da se preko Btootha poveže z GSM-jem. Ne vem pa, kako bi naredil, da si laptop uporablja 3G (UMTS, ali celo HSDPA, kjer je na voljo) povezavo GSM-ja.
Poskusil sem tudi s kablom (usb laptop na gsm) in instaliral drajverje, vendar ga v Device Manager (XP) ne zazna med Modemi, da bi naredil dial-up povezavo.
Sem že brskal po netu (internet over gprs), pa žal par neuspešnih navodil.
Tale je bil najboljši: http://zakladi.com/blog/2007/09/07/inte... ampak mi ne uspe.

Za zmeden opis težave se opravičujem, verjamem, da veste o čem govorim.

Hvala in lp!
Primož

kurjač ::

UMTS, EDGE ali GPRS nastaviš na samem telefonu in ne na prenosniku. Priporočam, da pokličeš na mobitelov center, kjer te bo operater vodil od začetka pa do konca.

PrimozKK ::

Ja, saj to vem. Ne vem pa, kako naj laptop uporablja internet povezavo telefona.
Mobitelov center pa, ne razumem, ima vedno zasedene operaterje.

rok86 ::

V nadzrodni plošči klikni na možnosti modema, se premakni na zavihek modemi in izberi modem s katerim želiš dostopati do interneta (mobitel), ter vpiši (zavihek dodatno) ukaz za inicializacijo (tu se določi apn preko katerega boš dostopal do interneta) AT+CGDCONT=1,"IP","internet".

PrimozKK ::

Hvala vsem za odgovore.

sem potem našel povsem enostaven način, ki sem ga žal spregledal v naboru aplikacij v Omnii.
Pod "Programs" se nahaja "Share internet connection" (te možnosti ni pod "Connections", kar je hecno) in če sta PC in GSM povezana (kabel ali BT), se povsem sama sporazumeta in kar dela ... :)

Sicer mi pa ni uspelo, da bi GSM zaznal kot model, preko katerega bi vzpostavil dial-up povezavo.

Anyway, dela in zelo sem zadovoljen :) :)

KuntaKinte ::

kaj samsung nima nekega managera kot nokia pc suite ali ericsson pc suite?

Zgodovina sprememb…

kurjač ::

Ima! Poleg kupljenega modela SGH-U600 je bil priložen CD Samsung PC Studio verzija 3.1.2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik + mobitel = internet

Oddelek: Omrežja in internet
2015357 (6699) mat89
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293712 (2677) tictac
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192793 (2450) jerriho
»

Mobitel UMTS ali Simobil Vodafone

Oddelek: Mobilne tehnologije
243654 (2963) flipflop
»

Podrazanje inpulzov in alternativa!

Oddelek: Omrežja in internet
211908 (1552) Mitch

Več podobnih tem