» »

Prenosnik + mobitel = internet

Prenosnik + mobitel = internet

bigbug ::

Pozdravljeni,

Zanima me kaj je potrebno narediti, da bi lahko na prenosniku dostopal do interneta preko mobitela? Mobitel se lahko poveze z racunalnikom s kablom oz bluetooth-om.

Hvala
  • spremenil: bigbug ()

tempoFlow ::

Odvisno od telefona. Večinoma ob nakupu telefona dobiš neke programe na CD-ju (pri Nokii je to PC suite), lahko pa si jih potegneš z interneta. Preko teh programov se nato povežeš na internet.
Za same nastavitve je najbolje, da se obrneš na mobitel tehnično pomoč, saj je odvisno tudi na kakšen način se povezuješ (GPRS, UMTS, HSDPA).

ABX ::

Pazi ker tej mobilni Internet zna postat zelo drag če ne paziš na prenos podatkov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bigbug ::

Vem. Vendar bi rad vsaj 1GB, ki ga imam vključenega izkoristil:) Na zalost nimam nobenega programa zraven telefona. Imam Benq - Siemens EF 81 z GSM/UMTS. Je mozno kaksen program dobiti brezplačno na internetu? Aja trenutno uporabljam Visto.

šernk ::

mislim da se da tudi brez programa vzpostaviti povezavo...ne vem sicer točno kako je na visti vendar frend se je uspel brez dodatnih programov povezati...ustvariš novo povezavo...potem pa ne vem kako naprej no.

na xpjih pa se sam povežem preko nove klicne povezave, mobitel izbereš kot modem potem pa imaš klicna št mislim da je *99#, uporabniško ime daš mobitel, in geslo internet. morda se da tudi na visti kaj podobnega sčarati
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ABX ::

Poglej topike o N6630, če me spomin ne vara je bil med prvimi telefoni ki je to omogočal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

markk1 ::

bom uporabil kar tole temo. Zanima me če se da samsung SGH-Z510 tudi povezat z računalnikom, tako da bi na prenoskiko lahko koristil internet (itak đbest). Ali je dovolj, da se povežem, samo Samsung PC studio, ali še kaj drugega?

hvala za odgovor.

lp jure

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: markk1 ()

marjan83 ::

Jaz imam Samsung mobitelov džabest telefon M3510 Beat in sem nastavil povezavo prek tega programa.

Pod nastavitve moraš vpisati:

Dostopna točka (APN): internet
Tel. številka: *99#
Uporabniško ime: mobitel
Geslo: internet

LP Marjan

clothes ::

Jaz se povezujem preko telefona (bluetooth), pa nimam nikakršnega extra softvera gor.

Najprej poskrbim, da se preko bluetootha povežeta tel. in prenosnik, potem pa na prenosniku nastavim povezavo na klic preko bluetooth modema in že surfam.

Zdaj uporabljam T2, prej pa sem na isti način dostopal preko Mobitela.
To sem počel s tremi različnimi GSM-ji in s PDA-jem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()

dejomar ::

jst mam pa en problem
me noče povezat
mi konstantno javlja error 734 ppp link control was terminated

mam pa nokio 6120 in mobitelov džabest paket


LP
stay cool

Adrijan0 ::

ABX že N6600 je to omogočala. Na telefonu si imel nek program, ki je bil zraven. Sicer je biu namenjen temu da si telefon uporabil kot modem ampak preko IR povezave.

ABX ::

ABX že N6600 je to omogočala. Na telefonu si imel nek program, ki je bil zraven. Sicer je biu namenjen temu da si telefon uporabil kot modem ampak preko IR povezave.


Da, ampak ne 3G. In šele ta je prinesel uno pravo zanimanje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

uurbanija ::

dejomar :: 28. apr 2009, 14:08:25jst mam pa en problem
me noče povezat
mi konstantno javlja error 734 ppp link control was terminated


Ista težava, sem iskal rešitev na netu cele dni, večkrat sem prišel na tale forum. Rešitev po pogovoru z osebjem na Mobitelu:
Inicializacija modema:

Opis postopka pri WIN XP.

Control panel/Phone and modem options/modems
Izbereš svoj modem in klikneš Properties/advanced/extra settings/extra initialization commands:

vneseš niz:
at+cgdcont=1,"ip","internet"

Po tem postopku mi dela kot švicarska ura...

Zgodovina sprememb…

JoskoMacher ::

Hvala uurbaniji !
Prava rešitev problema za moj Lenovo S10-3
Deluje.

Zgodovina sprememb…

mat89 ::

Pozdravljeni

Sem nov na tem forumu. Zanima me sledeče.Grem na morje na Hrvaško zato si bom po vsej verjetnosti pri mobitelu vzel to novost internet paket http://www.mobitel.si/storitve/ht-inter... .Kako bi lahko iz mobitela Samsung GALAXY W GT-18150 prenesel oz povezal internet iz mobitela na prenosni računalnik?Ker bi bilo veliko lažje brskat po internetu.

Hvala za odgovore že vnaprej

St235 ::

Android telefoni podpirajo možnost, da ga spremeniš v wifi dostopno točko. Daleč najbolj enostavna rešitev.

mat89 ::

Super tega pa nisem vedel.Torej na mobitelu označim oz vklopim wifi dostopno točko,obenem pa tudi na prenosniku označim wifi povezavo?

lp
Matej
http://ptuj.zevs.si

Vzdevek ::

Drugače pa za starejše telefone na win7, greste pod naprave in tiskalniki in izberete vaš telefon, klikneš gor in izbereš opcijo uporabi kot modem oz. uporabi za dostop do spleta. Seveda če telefon ni prestar in ga win namesti pod naprave. :P

klemenSLO ::

Na androidu pod settings / more / tethering and portable hotspot / imaš 3 opcije: portable WIFI, USB, ter bloototh
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

St235 ::

mat89 je izjavil:

Super tega pa nisem vedel.Torej na mobitelu označim oz vklopim wifi dostopno točko,obenem pa tudi na prenosniku označim wifi povezavo?

lp
Matej
http://ptuj.zevs.si


ja, računalnik se potem poveže tako kot na vsako drugo dostopno točko. Prednost je predvsem v tem, ker ni treba nobenih kablov, telefon je lahko v žepu itd.

mat89 ::

Hvala vsem za nasvete.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil dial string - telefon kot modem

Oddelek: Mobilne tehnologije
61415 (1355) blink
»

Povezava na internet preko bluetooth na mobitelu...

Oddelek: Omrežja in internet
63454 (3370) Lonsarg
»

Laptop, mobitel in prenos podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
233492 (2972) DonPierre
»

*99# ne vzpostavi GPRS, bližnjica "Domača stran" pa

Oddelek: Mobilne tehnologije
71462 (1333) krho
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412546 (7308) [_MW_]

Več podobnih tem