» »

RAM za prenosnik

RAM za prenosnik

atasmrk ::

V lasti imam enega izmed Acer prenosnikov, točneje enega iz družine Aspire 5110, bolj točno pa vam ne znam povedati. Vem pa, da v svojem drobovju skriva 1GB 533 MHz-nega rama. Počasi to postaja premalo, pa me zanima, kako bi se v takem računalniku obnesel pomnilnik s taktom 667 MHz.

to je prvo in pomembnejše vprašanje. Drugo pa se glasi takole. Prenosnik ima tudi en čutalnik SD kartic, ki trenutno samo sedi in ne opravlja ama nobenega koristnega dela. Zato mi je na misel prišlo tole. Kupim si eno 4 GB kartico in jo porabim za ReadyBoost. Problem je v tem, ker nimam pojma, kako se te kartice obnesejo. Na internetu so poročila o tem, da taka konfiguracija deluje, da pa je problem najti dovolj hitro kartico, poleg tega pa je zelo v redu, če je hiter še čitalnik kartic (pojma nimam, kako dobro se obnese čitalnik v mojem Acer-ju). Še kakšne izkušnje?

buneech ::

RAM bo delal, pač na znižani frekvenci (533 MHz), ampak deloval bo pa čisto lepo.
Glede readyboosta ti pa ne bi znal svetovati.

c00L3r ::

Jaz imam Acer Aspire 5112, kar je 5110 "družina". Če boš dal not 667mhz in 533mhz ram, bo pač deloval na 533. Če pa daš oba ram-a noter 667, pa bosta delovala na frekvenci 667mhz (čeprav specifikacije pravijo, da prenosnik podpira samo 533). Ampak preveri ali imaš 1x1gb ali mogoče 2x512mb. Obe konfiguraciji sta se prodajali.

To z ReadyBoost je bedarija, kupi raje skupno 2gb rama, pa bo delala Vista odlično.

Ram je čisto enostavno zamenjat. Spodaj je 5 ali 6 vijakov, da odstraniš plastični pokrov in si že pri obeh ram slotih. Če ti kaj ne bo jasno, ti lahko pošljem kako slikico.

atasmrk ::

Notri imam 1x1 gb, sama zamenjava pa nebi smela povzročati problemov. Odprl sem ga že enkrat, ko je bilo potrebno sčistiti rebra hladilnika.

Mogoče je ReadyBoost res bedarija, vendar kar ne morem iz glave pregnati misli, da bi nekaj stvari spravil na SD kartico, recimo PageFile.

c00L3r ::

ReadyBoost je bil mišljen kot nek nadomestek, če nimaš dovolj ram-a. Saj ko je prišla Vista ven so imeli PC-i 512mb ali pa 1gb ram-a. Stvar je pa še vedno dosti, dosti počasnejša od ram-a. Vsaj za faktor 100x. Dokupi 2gb palčko ram-a in boš imel potem skupaj 3gb, kar je maximum kar 32 bitna Vista prepozna.

Kaj ti ležijo po stanovanju kake odvečne SD karice? 8-) Samo dovolj ram-a rabiš in se ne obremenjuj z page file.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ReadyBoost

Oddelek: Strojna oprema
152183 (1894) AlienRR
»

Windows 7 in ReadyBoost funkcija pri 6GB rama

Oddelek: Operacijski sistemi
9913 (780) Jst
»

USB RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
111047 (945) hudychk
»

Vista readyboost

Oddelek: Operacijski sistemi
122196 (1638) Izi
»

Flash disk za HDD cache?

Oddelek: Strojna oprema
151910 (1654) kixs

Več podobnih tem