» »

USB RAM

USB RAM

racunalnik3 ::

Zivjo,

mene pa samo zanima, ce ima kdo izkusnje s tem, da bi uporabljal USB kljucek za dodatni RAM pri windowsih??? Zdi se mi zares huda ideja?

Prej sem tole nasel na YT:

racunalnik3 ::

Ali poznate kaksno stvar katera bi bila se hitrejsa od normalnega kljucka? Npr pravi RAM, ki bi ga lahko priklopil na USB?

KoMar- ::

Ne. Pa ReadyBoost ni niti približno tako hiter, kot ti zdaj ves navdušen pričakuješ... moj nasvet? Pozabi na vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

hojnikb ::

kupi ssd pa ne bos nucu tega :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

racunalnik3 ::

Imam Windowse XP, 32 bit. Notri imam 4 Gb rama, samo mi ga ne zazna toliko. Problem je, ker imam en program, ki ga nujno rabim in dela samo v Windowsih XP 32-bit. Vcasih mi zariba, ker mu zmanjka rama.. potem se vse skupaj ustavi in ne gre vec naprej.. rabu bi samo se malo spomina.. kaj bi vi naredili? Ali ni to ena resitev?

KoMar- ::

Probaš lahko s poljubnim dokaj hitrim USB ključem, pa boš videl, če si ga "pretental".

Mare3 ::

Če maš 32bit ti po mojem nebo zaznal nobenega dodatnega rama pa če ga boš nevem kam priključil

bluefish ::

RAM-a v pravem pomenu besede še vedno ne boš pridobil na omenjen način, ker se gre tukaj za preprost PageFile. USB ključek (seveda dovolj dober in hiter) ravno toliko pohitri zadevo, da se page ne zapisuje na disk.
Skratka, če program že sedaj ne zapisuje na disk oz. to počne slabo, potem si konkretnih pohitritev ne obetaj preveč.

BTW, za kater program se gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

racunalnik3 ::

Ali obstaja se kaksna hitrejsa stvar, da bi se jo prikljucilo na USB? Ali so samo kljucki in je to to..

bluefish ::

To je vse.

hojnikb ::

Ja lahko zunanji HDD al pa SSD, sam je najbol problem omejitev v usb2 in sicer 480Mbit.
#brezpodpisa

hudychk ::

32-bitni windowsi zaznajo max 3GB rama, tko da brez 64-bit sistema na žalost ne bo šlo, moram pa rečt, da sm js opazu razliko s tem ReadyBoostom. Ušteku sm en navadn USB ključ 2GB in je razlika opazna toliko, da se hitreje odpirajo aplikacije in tudi delo v samih windowsih je za odtenek hitrejše (npr. odpiranje My computerja), najbolj pa sem opazil razliko pri Nalaganju Photoshopa, ni pa razlika v hitrosti ne vem kakšna, pa vendar je. Če že hočeš resno koristiti to funkcijo, si kupiš ReadyBoost USB key, ampak s tem ne boš dodal rama in ti bo še vedno zaznalo le 3GB. Če pa tvojemu programu zmanjka rama, ti pa tudi SSD disk ne bo pomagal.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ReadyBoost

Oddelek: Strojna oprema
152183 (1894) AlienRR
»

Windows 7 in ReadyBoost funkcija pri 6GB rama

Oddelek: Operacijski sistemi
9914 (781) Jst
»

Readyboost v Win 7

Oddelek: Strojna oprema
91233 (1104) g. Oden
»

Vista readyboost

Oddelek: Operacijski sistemi
122197 (1639) Izi
»

Flash disk za HDD cache?

Oddelek: Strojna oprema
151910 (1654) kixs

Več podobnih tem