» »

xp 64 ali vista 64

xp 64 ali vista 64

piandura ::

lep pozdrav
pc spec:
Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6000)
Processor: Intel(R) Core™2 CPU 6600 @ 2.40GHz (2 CPUs), ~2.4GHz
Memory: 4094MB RAM
DirectX Version: DirectX 10
Display: GeForce 8800 GTS 640

do zdej (1 leto) sm bil na visti. pa razmišlam gledena to da velik špilam da bi na xpje prešaltu, namreč na xp-64bit proffesional. kajti kakor sem slišal se bolje obnesejo pri špilih. ali se mi splača zamenjat al ne?
in ali ima kdo kakšne izkušnje z 64 xpji?
hvala :D

Galaxy ::

Nimam izkušenj z 64-bit XP, vendar vem, da so vse igre in aplikacije VELIKO počasnejše kakor 32-bit XP.

piandura ::

samo a ni gledena spece od mojga kompa boli ce mam 64 bit operacijski sistem (nima veze ker) (saj tko mi je blo rečeno).

IVo ::

Jaz bi ti priporočil 64bitno visto. Galaxy prosim ne govori gluposti... Piandura malo obnovi slovnico...

dronyx ::

Glede tvoje konfiguracije je samo to, da 32 bitni sistem ni sposoben naslavljati vseh 4 GB rama, ampak samo 3 in še nekaj GB. 32 bitni program (to so verjetno skoraj vse igre), ki teče na 64 bitnem OS, ne more delati nikdar hitreje, kot na 32 bitnem OS (gre za neke vrste emulacijo - WoW64). Ne bi pa si upal trditi, da delajo VELIKO počasneje. Sam imam podobno konfiguracijo in imam 32 bitne XPje ravno zato, da z igrami nimam težav.

SebaR ::

Ma ni nobenih težav. Vista 64 bit je od sistemov po mojem mnenju najhitrejša oz. najbolj odzivna. Novejše igre pa imajo tudi podpore za 64 bitov. Če pa nimajo pa čist isto delajo, izgub pri fpsjih ni nobene. Sploh pa ker imaš dobro strojno opremo.

To je v bistvu tako kot da bi na 32 bitnem sistemu laufal 16 bitni mario bros. Tudi tu je potrebna emulacija ampak mario čist lepo laufa.

Če mene vprašaš ne zamenjat.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

bluefish ::

Razlika v FPS-jih je malenkostna in pri konkretni konfiguraciji zanemarljiva.

opeter ::

Nimam izkušenj z 64-bit XP, vendar vem, da so vse igre in aplikacije VELIKO počasnejše kakor 32-bit XP.


Kdo pa ti je to rekel?
Sem uporabnik 64-bitnih xp-jev in ni nobene upočasnitve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dronyx ::

Običajna natega pri primerjavi 32 in 64 bitnih sistemov v igrah je ta, da vzamejo 64 bitni OS (recimo Vista) in potem v njem enkrat zaženejo 64 bitno igro in primerjajo z rezultati iste igre prevedene v 32 bitni exe. To običajno da bistveno boljše rezultate (5-10 FPS ali še več) za 64 bitno, samo 32 bitni program dela v emulaciji. Če ga pa zaženeš na 32 bitnem OS, pa se izkaže, da lahko dela celo bolje (več FPSov na isti strojni opremi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ender ::

Nimam izkušenj z 64-bit XP, vendar vem, da so vse igre in aplikacije VELIKO počasnejše kakor 32-bit XP.
Kako pa to veš, če nimaš izkušenj? Po testih 32bitni programi na XP x64 delujejo za 2-3% hitreje kot na navadnih XPjih na isti strojni opremi, kar lahko potrdim tudi sam (XP x64 sem uporabljal leto in pol preden sem prešel na Visto x64).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

piandura ::

hvala vam za vse informacije in mnenja, odlocil sm se da bom kr pri visti, videl sem kako grejo xp64-bitni pa ni skoraj nič drugače, če ne slabše.
fajn bodte


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 ali 64bit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5524431 (23584) bluefish
»

XP pro 32 ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
183408 (2737) Dr_M
»

32, 64 in 86 bitna različica

Oddelek: Operacijski sistemi
298506 (7646) OmegaM
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008944 (7753) opeter
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649368 (7997) Razerzone

Več podobnih tem