» »

USB ključ in zaščita podatkov

USB ključ in zaščita podatkov

mihax00 ::

Vem da je na spletu ogromno razno raznih programov
ampak mene zanimajo kaj vi uporabljate oz. priporočate da je preverjeno, zanesljivo in enostavno za uporabo.

namreč imam USB ključ kot obesek za ključe in rad bi da me podatki ki jih potrebujem vedno spremljajo ampak da če ga izgubim da jih ne bo mogel ravno vsak navaden uporabnik šnofat ...
  • spremenil: mihax00 ()

tx-z ::

Povej ker klučk maš, eni majo zravn že software...Drgač ap recimo ena možnost je recimo da nardiš kej tazga s tem programom...Torej da bo gor sam ena datoteka in pol če vnesš geslo se pojav nov navidzn disk kjer so podatki gor...Al pa kšn private crypto in maš datoteko pa je pol tist kot en "zip s passwordom" :P

edit: pa obstaja še SafeGuard Device Encryption ...pa maš pol gor na usb klučku datoteke k se vidjo normalno, pa eno exe datoteko...in tisto zaženš vpišš geslo in ti nardi nov navidzn disk kjer so še vsi ostali podatki gor :P
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

mihax00 ::

Patriot Xporter mam a ta ma kak software?

ja kj v tem stilu bi meu da k ga not vtakneš te vpraša za geslo in k ga vneseš da ti pol prikaže vsebino kj v tem stilu ...

gokky ::

Vem da je na spletu ogromno razno raznih programov
ampak mene zanimajo kaj vi uporabljate oz. priporočate da je preverjeno, zanesljivo in enostavno za uporabo.

namreč imam USB ključ kot obesek za ključe in rad bi da me podatki ki jih potrebujem vedno spremljajo ampak da če ga izgubim da jih ne bo mogel ravno vsak navaden uporabnik šnofat ...


Uporabi program TrueCrypt. Poleg običajnega kriptiranja omogoča celo vzpostavljanje skrite particije znotraj kodirane particije (če te kdo uspe prisiliti, da mu poveš geslo za kodirano particijo, te pa težje prisili, da mu pokažeš particijo, ki naj je sploh ne bi bilo).

http://www.truecrypt.org/

mihax00 ::

hvala že probujem sam opcij ima pa ogromno upam da mi ga bo uspelo naštudirati da ga bom znal uporabljat oz. izkoristit njegove možnosti

tnx

poweroff ::

Ne uporabljat šifrirnih programov, ki so priloženi USB ključem. Večinoma gre za samo sr**je, ki sploh ne zna dobro šifrirat. (In ja, ne verjet reklamam, ki jih dajejo zraven).

Osebno priporočam TrueCrypt - o njem smo na Slo-Techu že večkrat pisali.
sudo poweroff

mihax00 ::

ok saj zato sem pa vrašal ker je polno crap programja v to smer :)
Sedaj probujem ta TrueCrypt in je kar zapleten upam da mi bo uspelo ...

poweroff ::

TrueCrypt moraš uporabiti v traveller mode - to pomeni, da se ti tudi zažene direktno iz USB ključka, ko ga vtakneš v računalnik. Potrebuješ pa administratorske privilegije.

Šifrirni programi, ki pravijo da ne potrebujejo pa administratorskih privilegijev so zanič - ker brez njih ne morejo zagotoviti ustrezne stopnje varnosti.
sudo poweroff

Andrejko ::

Mene pa nekaj zanima:
Imam usb ključ Trek store. Pojavila se mi je težava, da na ključ ne morem dodajati niti brisati obstoječih zadev, ker mi javlja da je ključ zaščiten pred pisanjem. Omenjeni ključ ni imel nikakršnega programa za zaščito, niti je nisem sam dodajal. Kako naj ga usposobim?

poweroff ::

Morda je elektronika "crknila"?
sudo poweroff

Andrejko ::

Dokumenti, ki so na kluču, jih brez težav odprem in gledam. Samo brisat in dodajat ne morem.

tx-z ::

A ma mogoče kšno fizično stikalce zuni, da blokiraš pisanje, tko k so mele diskete? :P
tx-z

Andrejko ::

Nima nič. Sem to že pogledal. A je še kakšen način, da ga usposobim? HELP!!!

tx-z ::

Dej vse podatke dol skopiri, pa ga probi sformatirat, pa pol probaš...Sam takrat lah pol tvegaš da nauš več nazaj spravu niti unga k si meu do zdj; ampak takrat je pol itq neuporabn klučk če ne morš gor pisat :P

edit: kaj pa kšne pravice...če maš winXp ma lahko kšne une pravice gor, kaj kdo lah pa kaj ne :P :\
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

ender ::

Ne uporabljat šifrirnih programov, ki so priloženi USB ključem. Večinoma gre za samo sr**je, ki sploh ne zna dobro šifrirat. (In ja, ne verjet reklamam, ki jih dajejo zraven).
Večinoma sploh ne šifrirajo, samo skrijejo podatke (pred kakšne pol leta sem bral, kako do take skrite particije priti brez gesla - dovolj je samo program, s katerim lahko ključku neposredno pošiljaš SCSI ukaze).

Imam usb ključ Trek store. Pojavila se mi je težava, da na ključ ne morem dodajati niti brisati obstoječih zadev, ker mi javlja da je ključ zaščiten pred pisanjem. Omenjeni ključ ni imel nikakršnega programa za zaščito, niti je nisem sam dodajal. Kako naj ga usposobim?
Pojdi na proizvajalčevo stran, in poglej, če imajo kakšen program za zaščito ključka - le-ti znajo ponavadi ključke tudi zaščititi pred pisanjem (in to zaščito izklopiti).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel TrueCrypt 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6110207 (4981) kitara8
»

Kako enkriptirat računalnik

Oddelek: Programska oprema
101258 (1058) RazzorX
»

Evil Maid napad na TrueCrypt

Oddelek: Novice / Varnost
416370 (4857) poweroff
»

Izšel TrueCrypt 6.2

Oddelek: Novice / Zasebnost
364664 (3511) MrStein
»

Varovanje podatkov na prenosnem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
192227 (1940) SasoS

Več podobnih tem