» »

Nakup prenosnika - Mnenja?!

Nakup prenosnika - Mnenja?!

357M ::

Punca kupuje laptop, uporabljala ga bo predvsem za internet, office in kake igre, občasno pa ga nameravam uporabljati tudi sam (Photoshop, Illustrator, 3Ds Max, Maya), ker moj Sony A klase (VGN-A417M) že pošteno peša.

Pripravljena je dati 600€, največ 700€.

Zaenkrat sem našel tole: Toshiba Satellite P300D-21P (699€)

Specifikacije P300D-21P:
• AMD Turion X2 RM-72 (2.1 GHz) Dual-Core Processor
• 17" WXGA+ 16:10 TFT Display
• Webcam
• 4 GB DDR2 RAM
• 500 GB HD
• DVD DL Burner
• ATI Mobility Radeon HD 3650 (512 MB dedicated, 1279 max), HDMI
• WLAN-n, Bluetooth, Firewire, Card Reader, Vista Home Premium
• ...

Vprašanje: Se da za tak denar mogoče dobiti tudi kaj boljšega od zgoraj omenjenega?

Imel naj bi vsaj:
17" widescreen LCD
Dual core procesor
3-4 GB RAM
200+ GB HD
Spodobno grafično
HDMI izhod
Firewire

Kupiti ga namerava danes/jutri, če se le uspem odločiti katerega, tako da mnenja dobrodošla!

Hvala!
  • spremenil: 357M ()

mariooo ::

Hej.

Ja, težka je vedet, kaj lahko dobiš, za kašen denar.

Lej tu maš laptope v tem cenovnem rangu. Mogoče, ti tu kaj pomaga:
KLIK

mareSLO ::

Jes bi rekel, da za takle denarček, težko dobiš kaj boljšega kot si izbral sam. Poznam enga ki ima tale model in je z njim zadovoljen. Kvaliteta izdelave je fajn, prav tako pa komponente.

aiko ::

Tudi sam kupujem laptop, pa me zanima, če lahko zvem, kje si našel tole Toshibico?

Leks ::

Mogoče še pogledaš ASUSa X71Q
procesor in grafiko pa sam oceni, če sta ti sprejemljiva.

mareSLO ::

Tudi sam kupujem laptop, pa me zanima, če lahko zvem, kje si našel tole Toshibico?


Pojdi na ceneje.si pa ti bo tam izpisalo kje se ga da dobit najceneje. Je pa res da niso vedno vse trgovine notri nalistane, še posebaj če izdelki niso popularni.

aiko ::

Vem, ja, vendar ne najdem točno takega (500gb, hdmi za 699€)

357M ::

Hvala vsem za komentarje! Predvsem me zanima, če se da za tak denar mogoče dobiti tudi kaj boljšega od zgoraj omenjenega, predvsem kar se tiče procesorja in grafične, in da kvaliteta same izdelave ne trpi preveč na račun "boljših" komponent v ohišju.

aiko: ta punudba je iz Nemčije, če te zanima lahko preverim kje točno.

PS: Malo me skrbi ta Nemška tipkovnica... :/

Leks ::

mislim da si kar našel best buy. glede tipkovnice, povprašaj pri SLO distributerjih, koliko te stane nakup gravirane s SLO znaki.

subby ::

boljšega dobiš ceneje :P vsaj po mojem mnenju

Tega je kupil kolega.. in zadeva sploh ni to, kar piše v opisu. procesor je c2d in ne dual core, ter rami so ddr3 1066 in ne ddr2

357M ::

Hm... hvala za info! Vredno razmisleka, čeprav me 15" malo odbija...

Pa vendar, če odmislimo 17" vs 15", razliko v velikosti diska in razliko v ceni (ki je nižja predvsem na račun manjšega LCDja), manjek bluetootha in morda še kakšne malenkosti, katera od dveh možnosti je boljša?

V prvem postu omenjena Toshiba Satellite P300D-21P ali zgoraj omenjen Acer Aspire 5737Z-644G32M, ki po navedbah subbya vsebuje boljše komponente od tistih zapisanih na strani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 357M ()

amacar ::

ne verjamem, da so rami ddr3, ker potem jih ne bi bilo 4gb ampak 3, al pa 6

MedusasPath ::

ne verjamem, da so rami ddr3, ker potem jih ne bi bilo 4gb ampak 3, al pa 6

No pač to je BS.. nisi še videl plat S775 z dual channel DDR3 rami? Pa AMD sistemi? Pa navsezadnje tudi prihajajoč S1156? Edini sistem s triple channel supportom je Ci7.
Po drugi strani sem pa tudi jaz dokaj prepričan, da subbyjeve trditve ne držijo. Ni smisla, da bi dajali DDR3 rame v prenosnik, pa še cena bi bila bl napihnjena.

amacar ::

Se opravičujem za moje zmotno mišljenje.

MedusasPath ::

Se opravičujem za moje zmotno mišljenje.

Ni panike, samo popravek bil :)

357M ::

1) Popravite me če se motim, ampak ATI Mobility Radeon HD 3650 (512 MB), ki je v Toshibi, je občutno boljša grafična od nVIDIA GeForce 9400M G (256 MB), ki se nahaja v subbyjevem Acerju?

2) Pri Toshibinem procesorju, AMD Turion 64 X2 Dual-Core RM-72 (2.1 GHz), me nekoliko moti, da ima samo (2x) 512 KB L2 Cache. Imam prav da me to moti, ali je to za ta denar normalno?

Leks ::

@357M

primerjava grafik, prva je na 71. mestu, druga na 105.
AMDji so tako dosti cenejši od Intelov in zato je tolk ugodna cena. Je treba v zakup vzeti.

subby ::

če mene vprašaš, poleti definitivno nebi kupoval "pečke".. trej amd procesorja ali ati grafične, ki se občutno bolj grejejo od intlov ter nvidie

krho ::

Procesorja najbrž res ne bi AMDja vzel v prenosniku, pri grafiki teh problemov nimam.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

djordjevic ::

Tudi jaz sem kolebal glede AMD proca v prenosniku, pa moram priznati, da so se zadeve vendarle kar popravile. Po namestitvi driverja za procesor ter cool'n'quiet mode in amd monitorja, je prenosnik tiho in se minimalno greje (v full loadu se seveda tudi greje, ampak nisem opazil, da kaj bistveno bolj kot centrino in p4 mobile pred njim).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

če mene vprašaš, poleti definitivno nebi kupoval "pečke".. trej amd procesorja ali ati grafične, ki se občutno bolj grejejo od intlov ter nvidie

To velja, če živiš v preteklosti.

ATI grafične se grejejo nekje toliko kot nVidia, prej ima nVidia več težav s pregrevanjem zadnje čase. AMD Turion64 x2 Ultra ima pa porabo tudi podobno, kot Intelovi. Razlika je precej majhna. Je v hitrosti višja.

Ta Toshiba je vsekakor odlična izbira.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JayKay ::

kakšna pa je resolucija na tej toshibi? ker cena je zlo ql

357M ::

Super link Leks, obstaja mogoče tudi podobna stran za primerjavo procesorjev? Predvsem bi rad primerjal moj stari Intel Pentium M 750, 1.86 Ghz (2MB L2 Cache) (takrat med najboljšimi na trgu) z v prvem postu omenjenim (v Toshibi) AMD Turion 64 X2 Dual-Core RM-72, 2.1 GHz (2x 512KB L2 Cache)

JayKay: Resolucija je 1440 x 900, torej WXGA+ (16:10) - Ista kot pri mojem Sony Vaio VGN-A417M, ki ima za moje pojme še vedno fenomenalen ekran.

Še enkrat hvala vsem... Dokončna odločitev najverjetneje pade do jutri dopoldan, tako da komentarji še vedno dobrodošli!

Zheegec ::

Zakaj se vsi zapičite v ta predpomnilnik pri dveh popolnoma različnih procesorjih?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Na spodnjem linku si lahko ogledaš primerjavo množice procesorjev (izbrani so sicer mid-range modeli - desno zgoraj imaš izbirnik):
http://www.cpubenchmark.net/mid_range_c...
No grave is deep enough to keep us in chains.

357M ::

ALIEN: Ker ga je moj 5 let stari Sony Vaio (letnik 2004) že takrat imel procesor z 2MB predpomnilnika in kolikor razumem ta občutno vpliva na samo "moč" procesorja. Recimo, nekateri procesorji, ki tiktakajo pri 1,6GHz in z 2 MB predpomnilnika v praksi prakašajo procesorje pri 2,2GHz a samo recimo 512KB predpomnilnika. Torej količina predpomnilnika ni za odmet, glede na to da očitno občutno vpliva na "moč" (pravim moč, ker se trenutno ne morem spomniti boljšega izraza).

Recimo, Harvey Norman ima na prodaj praktično identično Toshibo, le da ima notri drug procesor in sicer: AMD Turion X2 ZM-82 2,2GHz (2 x 1MB) in pa manjši disk (320GB). Predvidevam, da tista razlika 0.1 GHz v primerjavi z AMD Turion X2 RM-72 (2.1 GHz) v praksi sicer sploh ne bi bila zaznavna, razlika v predpomnilniku pa bi znala biti še kako občutna (?). (Omenjen model v Harveyu stane 999€, res pa je da Harvey ni bil nikoli ravno poceni)

Če se motim me seveda prosim popravite...

Zheegec ::

Ne da se mi na veliko razlagati, ampak kot rečeno - se motiš. Predpomnilnik pri različnih procesorjih pomeni različno razliko v hitrosti.
Pri vseh novejših AMD procesorjih se predpomnilnik ne pozna veliko (integriran memory kontroler ima gotovo kaj zraven tukaj), ti pa tako in tako primerjaš s čisto drugim procesorjem.

ZM-82 je Turion Ultra, ima nižjo porabo energije, pa novejša (Puma) platforma je to. Neke hude razlike spet ni...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

357M ::

ALIEN: Hvala za razlago! Že nekaj časa nisem na tekočem z razvojem hardvera, sem preveč zaseden z njegovo uprabo... Moj zadnji kupljen PC je bil AMD Athlon 1.4Ghz "Thunderbird", kakih 10 let nazaj, in pa potem pred 5 leti Sony Vaio :)

Sem pogledal link, ki ga je djordjevic zapisal dva posta nazaj (hvala), in če gre verjeti benchmarkom objavljenim na tej strani, so rezultati sledeči:

Intel Pentium M 1.86 (moj stari/trenutni): 389. mesto - 468 točk :p
AMD Turion X2 Dual-Core Mobile ZM-82 (ki se ga da kupiti v Harvey Norman za 999€): 230. mesto - 1032 točk
AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM-72 (ki sem si ga ogledal jaz za 699€): 219. mesto - 1057 točk

Smatraš, da so zgoraj zapisani rezultati realni? Je torej možno, da je novejši Turion (ZM-82), z enkrat več predpomnilnika in 0.1GHz hitrejšo urco, isto hiter, če ne celo malenkost počasnejši od RM-72?

Če je tako, potem dobim iz Nemčije zmogljivejši laptop (proc in disk) za 300€ manj. No ja, če dobro pomislim, nič novega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 357M ()

Zheegec ::

Kot sem rekel, razlike v procesorju so majhne. Je pa vse skupaj odvisno še od več dejavnikov (recimo hitrost RAM), tako da nekje 5% razlike v hitrosti najbrž je - samo pri popolnoma enaki konfiguraciji ostalih komponent in pa odvisno od programa, kjer meriš hitrost.

Tista Toshiba ima kar dobro konfiguracijo, ni kaj. Tista P300D-13J iz HN ni bistveno drugačna...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan01 ::

Boljša lista mobilnih procesorjev:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro...

357M ::

Hvala za link! Vzel bom torej Toshibo, zdaj pa še eno zadnjih vprašanj (upam) :)

Ali se splača dati 100€ več za verzijo z Intel® Core 2 Duo P8400 (2.26 GHz) in 2x 250GB diskoma, namesto AMD Turion 64 X2 RM-72 (2.1 GHz). Vse ostalo bi bilo isto...

Je torej razlika vredna 799€, ali naj ostanem pri AMDju za 699€?

JayKay ::

škoda da ima tak "malo" resolucijo edino. 1680x1050 bi blo za 17 primerno. Sicer pa vseeno dovolj.

357M ::

Mogoče, ampak tudi sedaj imam na 17" prenosniku takšno resolucijo in me prav nič ne moti. Edino, kar bi jaz osebno z večjo resolucijo pridobil (ukvarjam se z grafiko), je nekoliko več delovne površine, ostrina pa je za moje pojme že zdaj zadovoljiva... ikonice, tekst in okna pa so prav tako idealne velikosti. No ja, stvar navade verjetno... Če pa zanemarim delo v Photoshopu, Illustratorju, After Effects in podobnem, pa bi večjo resolucijo v novejših igrah (kar je mnogim pomembno) verjetno bolj težko izkoristil s to grafično. Tudi 1440x900 je vprašljivo...

Zdaj pa nazaj k mojemu vprašanju, dva posta višje :)

AndrejBiz ::

tole pa se mi res ne zdi tako zapleteno. Za 600 do 700 evrov lahko dobiš na EnaA soliden notesnik HP Compaq 6830s, 17.1 palčni zaslon, Intelov dvojedrni procesor,ločena grafična kartica ATI Radeon HD 3430, ... bi moralo kar zadoščati za vse našteto. No, ja, meni je ok.

aiko ::

tole pa se mi res ne zdi tako zapleteno. Za 600 do 700 evrov lahko dobiš na EnaA soliden notesnik HP Compaq 6830s, 17.1 palčni zaslon, Intelov dvojedrni procesor,ločena grafična kartica ATI Radeon HD 3430, ... bi moralo kar zadoščati za vse našteto. No, ja, meni je ok.


Če se ne motim, nima HDMI-ja, kar je pogoj kolikor vidim, pa slabšo grafiko.

urosh ::

Lahko pa tudi malo med HPji prečekiraš... http://www.abacus.si/index.php?option=c...
ČE pa maš preveč €€€ pa poglej tole:
http://www.abacus.si/index.php?page=sho...
ali
http://www.abacus.si/index.php?page=sho...

Lp

Zheegec ::

tole pa se mi res ne zdi tako zapleteno. Za 600 do 700 evrov lahko dobiš na EnaA soliden notesnik HP Compaq 6830s, 17.1 palčni zaslon, Intelov dvojedrni procesor,ločena grafična kartica ATI Radeon HD 3430, ... bi moralo kar zadoščati za vse našteto. No, ja, meni je ok.


Če se ne motim, nima HDMI-ja, kar je pogoj kolikor vidim, pa slabšo grafiko.

HDMI ima nova serija 4710s, ima super ekran, ampak precej počasnejšo grafično kartico od HD3650.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JJM ::

Če te ne moti preveč, da kupiš prenosnik v tujini imaš tu dva predloga:

1.) Toshiba Satellite P300-24Z

Core 2 Duo T6400 2x 2.00GHz
4096MB (2x 2048MB)
400GB • DVD+/-RW DL
ATI Mobility Radeon HD 4570 512MB max.1789MB shared memory
Webcam (1.3 Megapixel)
17" WXGA+ glare TFT (1440x900)
Windows Vista Home Premium

2.) Acer Aspire 7530G-804G50BN

Turion X2 Ultra ZM-80 2x 2.10GHz
4096MB (2x 2048MB)
500GB (2x 250GB)
Blu-ray und DVD+/-RW DL
NVIDIA GeForce 9600M GS 512MB max.1791MB shared memory
17" WXGA+ glare TFT (1440x900)
Windows Vista Home Premium

Verjetno bom v kratkem kupil enega izmed teh dveh saj ponujata zares veliko glede na ceno. Sicer Acer ponuja Blu-Ray pogon, vendar ima Toshiba boljšo grafično in je bolj priznan znamka. Po kvaliteti in ceni sta približno enaka tako, da je pač odvisno ali bi raje AMD ali Intel sistem.

357M ::

Bom ponovil vprašanje, če se je slučajno izgubilo med novejšimi posti.

Specifikacije P300D-21P:
• AMD Turion X2 RM-72 (2.1 GHz) Dual-Core Processor
• 17" WXGA+ 16:10 TFT Display
• Webcam
• 4 GB DDR2 RAM
• 500 GB HD
• DVD DL Burner
• ATI Mobility Radeon HD 3650 (512 MB dedicated, 1279 max), HDMI
• WLAN-n, Bluetooth, Firewire, Card Reader, Vista Home Premium
• ...

Ali se splača dati 100€ več za verzijo z Intel® Core 2 Duo P8400 (2.26 GHz) in 2x 250GB diskoma, namesto AMD Turion 64 X2 RM-72 (2.1 GHz) in 1x 500GB diskom. Vse ostalo bi bilo isto...

Je torej OMENJENA razlika vredna 799€, ali naj ostanem pri AMDjevi konfiguraciji za 699€?

PS: Rejnard, hvala za info, ta Toshiba, ki si jo omenil je tudi zanimiva, le grafična me malo moti...

Hvala! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vrednost računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
113123 (2867) bluefish
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336970 (6246) Stupo
»

Nakup hladilnika za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
81760 (1626) Gianni88
»

Kateri procesor?

Oddelek: Strojna oprema
6861 (829) jest10
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655836 (4566) sw0rdfish

Več podobnih tem