» »

Skurjena grafična?

Skurjena grafična?

julah ::

Imam graficno kartico nVidia GeForce 6800XT 256mb RAM.
Pred kratkim sso se mi je med igrami zacele pojavljati cudne crte in pike. Ponavadi so same izginile cez par sekund. Cez nekaj casa mi je igra popolnoma zablokirala zaradi tega. To se mi je dogajalo tudi pri zelo navadnih igrah, ki zahtevajo le skromne, 8mb graficne plošcice. Naložil sem nove gonilnike in težave so za kakšen teden izginile, potem pa so se spet pojavile. Ko mi je pri bolj zahtevni igri(Age of empires III) popolnoma "sfižilo" sliko, sem resetiral racunalnik. Od takrat naprej, se mi tiste crte pojavljajo že ob zagonu in slika popolnoma zablokira ko se pokaže seznam uporabnikov.
Graficno kartico sem ocistil, spihal vsakršne umazanije, saj se mi je dozdelo da se pregreva(ob prikazovanju namizja je imela že 60, ob igranju pa vse do 85 stopinj celzija in vec.Druge komponente pa so od 40-50 celzija) Po spihanju ni nic drugace. Temperature so še vedno visoke(sumim da je krivo miniaturno ohišje XPC ter zelo mali ventilator na grafiki). Formatiral sem racunalnik pa še vedno to dela. Edino safe mode dela vredu. Pa tudi ce priklopim na intergirano grafiko dela vredu.
Prilagajam tudi posnetek, kako deluje pri vžigu racunalnika:


A je grafika res pregreta? Se da kako to popraviti? Ali je treba nakupiti novo?
Ce je treba novo, mi prosim svetujte kakšno dobro nVidio, za spodoben denar, malo boljšo kot je tale.

Še ostala konfiguracija:
Intel pentium 4, 3.2Ghz
Osnovna plošca Shuttle FB81 (1 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)

2gb RAM, 2x 250gb diska...

Galaxy ::

Razdri grafično kartico in namaži novo termalno pasto. Če si formatiral, pomeni da je problem v grafični kartici in/ali kaki drugi komponenti.

Če ne bo šlo boš žal moral kupiti novo, takšne dobiš že za 30€ na bolhi.

Han ::

Ponavadi so vzrok za takšno (ne)delovanje, posušeni/napihnjeni kondenzatorji. V kolikor je kakšen tak kondenzator na grafični, ga lahko zamenjaš in slika bo spet v redu. Če pa se pregreva grafični procesor, pa snemi hladilnik, očisti njega in procesor, na procesor nanesi tanek sloj kvalitetne termalne paste in pričvrsti hladilnik nazaj...

Nova grafična: mogoče kakšen GeForce 9500 ali 9600 GT.

julah ::

Ampak kako se lahko pregreva že 4 sekunde po vklopu? Prej mi je delalo več let vredu.

Bom pogledal če je kaj videt vizualno, ter zamenjal sloj termalne paste.

Pyr0Beast ::

Ponavadi so vzrok za takšno (ne)delovanje, posušeni/napihnjeni kondenzatorji. V kolikor je kakšen tak kondenzator na grafični, ga lahko zamenjaš in slika bo spet v redu. Če pa se pregreva grafični procesor, pa snemi hladilnik, očisti njega in procesor, na procesor nanesi tanek sloj kvalitetne termalne paste in pričvrsti hladilnik nazaj...
da, samo se ponavadi ne opazi, da je z njimi karkoli narobe. Nalotanje dodatnih ponavadi reši težavo.

So pa 6800tke imele enake serijske težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Han ::

Na moji stari Radeonki 8500, ki ima še klasične kondije, je bil eden vidno napihnjen. Preventivno sem zamenjal vse štiri in grafa deluje kot nova. 8-) Simptomi so bili identični zgoraj opisanim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik se kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
222911 (2013) sixis4
»

Računalnik se samodejno ugasne še pred namestitvijo Windowsev

Oddelek: Pomoč in nasveti
5580 (492) Riff
»

PC mega-počasen kljub številnim nadgradnjam

Oddelek: Pomoč in nasveti
284797 (3930) solatko
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352752 (2068) userf480
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161864 (1079) solatko

Več podobnih tem