» »

Lega diska v računalniku.

Lega diska v računalniku.

jerneju ::

Kako naj postavim disk v računalniku. Imam dve opciji: tako, da bo čipovje spodaj (tako je postavljen tudi stari disk) ali pa tako, da bo čipovje zgoraj... Katera lega je pravilnejša?

mescaline9 ::

Diske se ponavadi postavi s čipovjem navzdol, vendar zna bit boljše če je obrnjen na glavo. Se čipovje mal boljše hladi. Če imaš pa vent, ki ti piha čez disk pol pa ni važno. Ma itak diske boli za pozicijo v kateri so, recimo prenosni diski so za 90 stopinj zasukani (ponavadi) pa se nič ne pritožujejo:) Sploh pa mislim, da ne boš mogel pritrditi diska, če bo obrnjen s čipovjem navzgor. Torej, čipovje dol:)

DominusSLO ::

Ker nisem dobil nedvoumnega odgovora na vprašanje o legi diska, obnavljam to temo.

V ohišju imam zelo malo placa in me zanima, če bi disku škodilo, če ga obrnem tako, da bo tista stran, kjer so priključeni kabli, spodaj.

Če že obstaja še kakšna tema nato tematiko, prosim link, ker je nisem našel.

LP

jest10 ::

Gor ali dol je vseeno. Tudi na stranici je lahko.
Naj pa nebi bilo dobro ga imeti pod kotom. Zakaj ne vem.

DominusSLO ::

Mislu sem tako, da ne bo pomote.

Tear_DR0P ::

pod kakšnim kotom? 15°, 45°, 90° al 180°
to pa mene tud zanima
a morjo plošče diska ležat vodoravn? a so lahko navpično? a je to važnood ivedbe diska?, tudi CDplayerji nekateri sučejo plošče pokonc, nekateri pod pravim kotom, nekateri pa pod poljubnim kotom (ti ponavad skor vedno crknejo, po mojih izkušnjah)

p.s. vsi koti so mišljeni glede na vodoravno lego, in čipi navzdol (običajno je to pravilna lega)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jest10 ::

Naj bi bilo OK če je položen na stranice(90, 180 itd) vmes pa naj nebi bilo dobro. Zakaj ne vem.

Highlag ::

Kako disk vgradit je najbolje pogledat na stran proizvajalca diska. Pri specifikaciji diska tudi piše katere vgradne lege so dovoljene.
Never trust a computer you can't throw out a window

DominusSLO ::

highlag
Jst imam maxtorja diamondmax plus9. Maxtor stran sem kr dobro pregledal, pa tega podatka o legi nisem nikjer zasledil...

cbelica ::

Zakaj pa jih ne vprasas? Sej majo kak mejl za tehnicno pomoc...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Highlag ::

DomusSLO

Se moraš bolj potrudit.:D
Na maxtorjevi strani sem našel user manual za Serijo, ki jo omenjaš. Piše, da je dovoljena montaža v kakršnem koli položaju. Normalna montaža je pa takšna, ko je tiskano vezje obrnjeno navzdol.

Maxtor

Pa še zanimivo, piše da ne potrebujejo aktivnega hlajenja, če temperatura okolice ne preseže 55oC
Never trust a computer you can't throw out a window

DominusSLO ::

highlag
tnx for supporting my n00biness:P
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z namestitvijo Windowsa XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
12661 (548) easyrider3
»

Skurjen hard disk

Oddelek: Strojna oprema
51419 (1112) BlueNik
»

Maxtor 80 GB disk čez 55°C. Je to nevarno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9879 (685) Hux
»

Problemi s SATA diskom in inštalacijo WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
7842 (685) boštjan
»

Kupujem disk... WD 8MB cache 80GB/120 GB

Oddelek: Kaj kupiti
51517 (1419) govno

Več podobnih tem