» »

[JAVA] GUI Framework

[JAVA] GUI Framework

KaRkY ::

A obstaja kaki dober gui framework? Našel sem recimo XUI pa se mi zdi zanimiv samo je slaba podpora glede tutorialov, da bi se pa učil tako da bi testiralpa bi preveč dolgo trajalo. Najbolše bi bilo če bi baziral na XML pač nekaj podobnega kot je za C# WPF.

AlexP ::

gui za net al za desktop aplikacije?
za net si poglej http://extjs.com/products/gxt/

KaRkY ::

Za desktop za net ni blemov samo za desktop pa je swing/awt malo preveč zamudn.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

medobear ::

Ne vem, kaj je zamudnega pri swingu, če uporabljaš NetBeans ali Eclipse+Visual Editor.

KaRkY ::

NetBeans mi ni všeč eclipse pa že od verzije 3.2 nima več VE-ja večina ostali pa ali je plačljivih ali pa so katastrofalni. Pa še sama struktura swing apikacij je zelo zamudna pa pomnilniško požrešna.

Sem ap našel nekaj frameworkov samo je pa probleam ali so plačljivi ali pa so vsaj kake 3-4 leta stari.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

medobear ::

VE za Eclipse 3.4: http://divby0.blogspot.com/2008/07/visu... ali http://wiki.eclipse.org/VE/Update

Večina XML gui frameworkov so tako ali tako samo wrapperji za swing, tako da s tem ne pridobiš dosti. Poleg tega pa močno dvomim da bi kakšen garage developer napisal bolj optimizirano izrisovanje GUI-ja kot pa štručkoti pri Sun-u :P

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: medobear ()

KaRkY ::

piksn4 hvala ti za VE nisem vedel da za 3.4 obstaja.

Sem najdo neke zelo zanimive frameworke, ki delujejo podobno kot win32 API ali pa kot MFC samo so vsi plačljivi :(. Drugače pa garage bi res reko da niso hitrejši prej sem upal da bi najdo kaj od apacheja ali pa kake podobne firme samo po 2 dneh guglanja nisem nič našel.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Binji ::

Kaj pa QT Jambi? Dokumentacija odlicna, ravno tako podpora, je tudi veliko vec kot samo GUI framework. Commercial razlicica je sicer za placat, je pa zato za lastno uporabo zastonj.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

KaRkY ::

Sem probat QT Jambi pa je nažalost da dela preko JNI tega pa nebi rad. Drugače je pa zanimiv verjetno tudi zelo hiter. Očitno bom mogo prešaltat na NetBeans. Je pa zelo žalostno da je tak malo desktop frameworkov(to mislim opensource) napram kakim web frameworkom, ki jih je kr nekaj. Vse gre pač na web kaj hočemo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

kayz1 ::

Jogloo GUI editor + Eclipse
Še link http://www.cloudgarden.com/jigloo/dnld_...
Če ti bo všeč ti dam pa še serijsko :)

kopernik ::

Daj si poglej še JavaFX, malce frišna zadeva, ampak obetajoča. Sicer reklamirajo kot konkurenco flashu, ampak lahko uporabljaš tudi na desktopu ali telefonu z JavaME.

dokumentacija, tutoriali
JavaFX script - primeri, zanimivosti, ...

Imaš pa tudi razne screencaste in podobno na youtubu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

KaRkY ::

Sem si pogledal jigloo in JavaFX. Jigloo se mi zdi bolši od VE samo navadit se ga je treba. JavaFX si bi pa mogo malo bolje pogledat pa preverit da bi lahko kaj več reko. Aja [Bernii] bi te pa proso za serijsko če mi jo te lahko daš:).
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

xsenon ::

Sem probat QT Jambi pa je nažalost da dela preko JNI tega pa nebi rad. Drugače je pa zanimiv verjetno tudi zelo hiter. Očitno bom mogo prešaltat na NetBeans. Je pa zelo žalostno da je tak malo desktop frameworkov(to mislim opensource) napram kakim web frameworkom, ki jih je kr nekaj. Vse gre pač na web kaj hočemo.



Ojla,

a mi lahko prosim poveš kako ti je uspelo nastaviti da zadeva deluje? jaz poslušam vendar mi žal ne uspe. Uporabljam eclipse EE 3.4 (ganymade).

LP Peter

KaRkY ::

QT Jambi nisem probal sem samo dokumentacijo prebral, ker se z JNI ne ukvarjam ker hočem da je koda prenosljiva.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

xsenon ::

a je mogoče kdo drug poskušal zadevo nastavit?

moowy123 ::

Sem uspešno uporabljal in nisem imel težav. Preprosto slediš navodilom, ki jih najdeš na strani od trolltecha (tam kjer zlowdaš zadevo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

java desktop app - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
262365 (1558) boss-tech
»

Kateri IDE uporabljate za programiranje?

Oddelek: Programiranje
132676 (2090) Invictus
»

Velike dileme s programskimi jeziki

Oddelek: Programiranje
413237 (1977) roli
»

Kateri jezik se najbolj splača poglabljati?

Oddelek: Programiranje
171910 (1582) Tr0n
»

Java - razvoj GUI aplikacij

Oddelek: Programiranje
61279 (1168) igor12

Več podobnih tem