» »

Java - razvoj GUI aplikacij

Java - razvoj GUI aplikacij

Dusan_83 ::

Rad bi se malo "igral" in razvijal GUI aplikacije v Sunovi Javi. Pisanje taksnih aplikacij "na roko" je precej zamudno, zato me zanima, ce obstaja kaksen program, ki to omogoca v stilu MS Visual Studio. Slisal sem ze tudi za NetBeans IDE in Eclipse... Slednjega sem si tudi instaliral, ampak mi delujo bolj kot editor, ki barva kodo :) A ima kdo izkusnje s taksnimi orodji za javo? Sploh obstaja kaksno orodje, kjer bi kar risal graficne komponente, kodo pa vpisoval potem rocno? Za javo seveda :)
  • spremenilo: Dusan_83 ()

Loki ::

zakaj ne pogledas pri podjetjih, ki podpirajo javo?
(hint: Sun, IBM)?

recimo sun ima eno zadevo.

Kekec ::

Jbuilder
NetBeans
Eclipse

Dusan_83 ::

Zanimiv se mi zdi Eclipse, ki je zastonj, pa se na linuxu deluje. A lahko morda kdo na kratko razlozi, kako ga nastaviti, da bi lahko uporabljal GUI development? Je treba kaksne plugine dodatno naistalirati?

kopernik ::

Eclipse v osnovi podpira samo "pisanje na roko" (sicer zelo napreden editor). Za kaj več potrebuješ dodatne plugine. Vem, da obstajajo plugini za Swing, stestiral jih pa še nisem, ker se s tem ne ukvarjam. Če pa hočeš imeti stvari out-of-the-box, poglej JBuilder(kot Delphi) ali WebSphere, ki sta sicer dokaj draga.

Dusan_83 ::

Hvala... Bom preizkusil...

igor12 ::

Forte for Java, zadnja verzija špila tak kak je treba


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

java

Oddelek: Programiranje
71114 (1011) whatever
»

[java] NetBeans

Oddelek: Programiranje
141972 (1647) morbo
»

Java IDE

Oddelek: Programiranje
71252 (1110) zerox
»

Kateri jezik se najbolj splača poglabljati?

Oddelek: Programiranje
171879 (1551) Tr0n
»

Java programiranje

Oddelek: Programiranje
203821 (3289) Sahel

Več podobnih tem