» »

ZAGON NOVEGA PC ?!?!

ZAGON NOVEGA PC ?!?!

fakmarjana ::

Pozdravljeni !
Naj kar opišem zadevo. Včeraj kupil nov računalnik po komponentah ki so naslednje: Asus Rampage Formula, E8500, HD4870X2, 2*2Gb corsair dominator, 750W corsair, F1 750 Gb diska in pa DVD-RW. Seveda se doma takoj ves vesel lotim sestavljanja. Vse gre super delam vse kot treba priklopim elektriko in zaženem. Super ! NAstavim uro v biosih in pa od kod mi naj boota. Shranim nastavitve in ponovno zaženem. Vstavim DVD z Windows Vista ultimate x64 in pričnem z inštaliranjem. Vse gre kot treba ko pa pride do 83% se ustavi... Ne premakne se niti za %. Čakam in pustim da dela svojo. Nakar se računalnik sam od sebe ponovno zažene. In od takrat se sam avtomatsko zaganja vedno znova in znova za slabo sekundno včasih 2 sekundi (kak mu je volja) ... Nikoli pa ne tako daleč da bi prišel vsaj do biosov al pa kaj. In to dela tako dolgo dokler ne izklopim elektrike.
In zdaj jaz vas vprašam KAJ BI LAHKO BLO TO NAROBE in vas PROSIM , da mi POMAGATE. Naj povem še to da mi je en svetoval naj izmaknem en ram in poskusim samo z enim. Ker bi naj ble tote matične "muhaste"... Sem poskusil in spet isto. Prosim pomagajte.
Če je komu ki bi znal rešit zadevo me lahko doda tudi na msn bratusa_M@hotmail.com
Za vse odgovore se vam iskreno zahvaljujem !

PaX_MaN ::

Imaš nameščen hladilnik?

fakmarjana ::

Imaš nameščen hladilnik?

Novega Mugena :-S Ko sem še lahko prišo v biose je bila temperatura normalno okoli 32 če se prav spomnim

Zgodovina sprememb…

Han ::

Ima plata naložen zadnji BIOS?

fakmarjana ::

Plata je nova. Keri bios pa ma pa ne vem nemorem ga niti updejtat ker ne pridem do biosov. :-S

PaX_MaN ::

Poskusi resetirati BIOS z jumperjem.

fakmarjana ::

V procesu... ŠE kaki nasvet ker jaz sem obupani ...

fakmarjana ::

Poskusi resetirati BIOS z jumperjem.

Ne gre...

profii ::

probaj disk z kakšnim drugim kablom in v drug sata vtič. preveri napajanje usega.

fakmarjana ::

Napajanje preveril 2x in po moje je vse vredu. Grem probam to z diskom.

fakmarjana ::

Ne.
Tudi disk ni kriv

profii ::

ram v druge luknje, pritisk hladilnika na procesor (prevelik, premajhen), računalnik v ležeči položaj (meni se je kar brez razloga restratu če je bil v stoječem položaju, ko je ležal use ok).

PaX_MaN ::

Odklopi disk in DVD-RW in poskusi še enkrat. Če se še naprej resetira, odstrani še Radeona.

Han ::

Zadnji BIOS stankaj z Asusove strani, ga naloži na USB ključek in flešni direktno iz biosa. Če to ne bo zaleglo, poskusi z drugo grafično...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

fakmarjana ::

Tudi to ne dela. :-SS

profii ::

jst ga pol ponavad 2x z občutkom brcnem (NA LASTNO ODGOVORNOST) :D
ponavad je pol delu.

Zako ::

Moj kolega je nabil isto novo mašino ter Radeon HD4750 ali keržetanoviRadeon je,... no Pc mu ni delal za nič na svetu, potem sm prišel jst in je bil Radeon enostavno prevelik (predolg) za ohišje in ni lepo sedel v PCIe režo, ko je lepo sedel je vse delalo. Malo poglej kako stoji v PCIe reži in sestavi plato, RAM in CPU na suho, brez ohišja, ter potem probaj štartat.

LP
Zako je zakon!!!

fakmarjana ::

Mislim da je armor dovolj velik.
Dečki je možno da bi mi kaki kabl prebijal na matično ?

profii ::

neumna ideja: se ti mogoče zatakne power ali pa reset gumb na ohišju?

fakmarjana ::

Ne da bi vedel.

fakmarjana ::

Celi računalnik mel narazen vse znova priklopil in nič bolše....

fakmarjana ::

neumna ideja: se ti mogoče zatakne power ali pa reset gumb na ohišju?

Problems with Asus Striker Extreme RESOLVED!! I'd the same errors as everyone with the MB, tried everything I saw from Inet and the solution came isolating de box from the MB...yes, nothing about reseting, taking out the battery or similar, i simply put isolating tape on the screw holes where the MB lies and everything works!! as silly as that...thanks to LHDLE!

To je iz drugega foruma. Je to uporabno ?

PaX_MaN ::

Daj matično ven, na mizo, recimo, in sestavi vse skupaj na prostem.
Najbolje je, da daš spodaj kakšno peno - da ne bo prišlo do kakšnih poškodb. Jaz sem dobil polcentimetrsko v škatli od matične. Če se pa bojiš, da boš kaj ferdirbal, pa raje nesi na servis, že zaradi garancije. Jaz bi to prej naredil, če se ti seveda ne mudi in bi rad obdržal garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

fakmarjana ::

Hja prvo se je spet restartal potem v drugo pa je šlo lepo dalje.
Kaj mi svetujete zdaj kako izolirati zadevo ??

fakmarjana ::

Lotil sem se inštaliranja winsov. Ko začne Expanding Files se več ne premakne nikam.
Pri 0% ostane. Spet ve kdo zakaj ??? Probal sem dva različna DVD-ja.

fakmarjana ::

Sem rešil zadevo. Matično sem odšraufal ven iz ohišja in je delalo lepo. Ko pa sem jo nazaj montiral v ohišje sem zamenjal šraufeke. In zdaj končno dela.

Volta ::

Kako enostavna rešitev, za tako, na videz velik problem. Pol pa naj še kdo reče, da ljudje ne kompliciramo ;)

Vesel sem da stvar končno dela. Boš kaj stestiral 3D marke in podobno? Rad bi videl kaj ta zverinska mašina zmore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

fakmarjana ::

Hehehe... Da bi le bila zverinska... ^^

Volta ::

Saj je >:D 4870X2 je zelo redka stvar v Sloveniji in le malo je srečnežev, ki jo imajo. Tako da lepo stestiraj, da vidimo kaj stvar zmore, če je že nekateri imeti ne moremo :)

fakmarjana ::

3dmark06 ne morem zagnati ker uporabljam x64 visto. Maš kaki nasvet glede tega ? Mimogrede pa zdaj testiram v 3dmark vantage. Sporočim rezultat ko bo.

fakmarjana ::

Evo.
3dmark score: P10819

GPU score: 14035

CPU score: 6411

Vse je na štok frekvencah.

fakmarjana ::

Mislim... PA to je neverjetno !!!! Snoči inštaliral windowse potem, še drivere, še igral sem stalkera. Danes zjutraj še sem ga prižgal in je delal normalno. Potem za 2 uri skočim v bigbanga po kabl za internet. Pridem domov vklopim... In SPET !!! Spet se samo zaganja !!! Mislim... Če kdo ve odgovor na to te ga prosim da mi pomaga ker jaz sem na robu z živci. Hvala lp

_GiZmO_ ::

Sploh ne vem,kaj še čakaš!Očitno JE, da je narobe nekaj s plato, torej JO zamenjaj!!

=Exceed= ::

Včasih bi blo boljše vse kupit na enem mestu, da se drugi hecajo s testiranjem:-S...odtstrani 1 ram, če ne dela ga zamenjaj, sam nimam dobrih izkušenj z ATI kartico, poskusi s kakšno drugo, če te kombinacije ne delujejo, reklamiaj ploščo.

LP

tilinho20 ::

Mislim da je matična šla...

Zgodovina sprememb…

bibip ::

Matična ali napajalnik. Skoraj sigurno. Če imaš možnost, sprobaj z drugim napajalnikom. Morda napetosti niso prave. Takrat se rad ugaša, pa nič ne "reče". Če bi šel pa procesor, pa se ti nič ne pokaže, še do POST piska ne pride.

delfinus ::

Kolk mas dejansko VCORE v Biosu nastavljen in kolk ti dejansko kaze. E8500 rabi 1,225V. Asuske undervoltajo proc. Moja P5E za cca 0,02V - 0,03V, kar je zelo common. Nastavi voltazo za CPU na ene 1,25V ali 1,26V. Kako je z ramom kateri je? Koliko mas voltazo nastavljeno?

lp, D.

fakmarjana ::

Fantje računalnik sem danes peljal na servis. REkli so da bi naj šla matična. Bomo videli...

Hvala vseeno za vaš trud.
Sporočim kak bo. Lep pozdrav !

Volta ::

Saj bodo zrihtali vse. Ti nič ne skrbi :))

Domini ::

Mogoče so pa sam rami nekompatibilni z matično, sistem pač nestabilen, jaz sem pri svoji Formuli hotu met Muskin Extreme rame pa se je sesuvalo non stop tko k tebi, tko, da probaj še rame menjat.
Priporočam Cruicial Ballistic Tracer !
Asus Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300, Ballistic Tracer Black 2Gb 1066,
Asus Nvidia GTX280 1GB, Western Digital 750GB, Thermaltake Shark, LC8850 850W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Domini ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafične ne zazna

Oddelek: Strojna oprema
341850 (1377) Riff
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516410 (4855) ncc2000
»

Problem! Nerazumljivo nizki fps na high-end računalinku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
402016 (1026) The Player
»

problem z amd phenom 9500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
562871 (2301) PrimozR
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018898 (11530) sharp

Več podobnih tem