» »

hladno (ne)priziganje racunalnika

hladno (ne)priziganje racunalnika

jerkovicj ::

Zivjo!
Imam problem, ki zaenkrat ni nevem kako resen.
Pred casom (2meseca) sem zamenjal ram (iz 256sdr sm presedlal na 512ddr) in od takrat se mi racunalnik, ko je (fizicno) hladen noce vec normalno prizgat. Vcasih piska in mislim, da bios sporoca, da ni graficne kartice, vcasih se monitor le prizge in ugasne. Kakorkoli, ko je racunalnik nekaj casa prizgan (1, 2 min) pritisnem reset in racunalnik se normalno zažene. Vse deluje brez problema, če dam ponovni zagon deluje normalno:\ Imam p4 celeron1.7, 512mb ddr, plata mathsonic 533+, 80gb hdd.
Je mogoce problem v napajalniku (mislim, da je razmeroma svohoten ampak nimam veliko priklopljenih zadev 1hdd 1cd)? Se ram ne razume najboljse s plosco? Plosca malo starejsa ram dokaj nov.
Je imel kdo podoben problem?

j.

roli ::

P4 celeron

In to je? OK verjetno misliš celeron.Ampak zapomni si,da sta to dva različna procesorja.

Če BIOS piska grafično bi sam najprej preveril le to.Za RAM uporabi program memtest ( google ).Lahko pa je tudi napajalnik.Ampak najprej preveri RAM.
http://www.r00li.com

Dr Evil ::

Bi rekel,da je velika možnost,da je napajalnik prešvohen.

jerkovicj ::

jp, celeron1.7
Z grafično ni nič narobe, nikoli ni bilo problemov in dela kot je treba. Kar se rama tiče, sm testiru ze ene 2x (k sm ga dobu, pa pol cez ene 14dni) z memtestom dela brez problema. Napajalnik.... 235W piše gor, zgleda bl pocen, dal mi ga je prjatu:) Mislm, da za proc, disk, grafo(geforce4mx440), cd in mrezno bi mogl bit cez glavo. Sicer je problem le ko se zadeva zbudi. Sumim kaj na maticni?!

j.

b ::

Si pogledal kondenzatorje na maticni? Kaj pa na grafi? Bi stavil, da je kje kaksen napihnjen... Morda celo v napajalniku.

Pyr0Beast ::

Se mi zdi, da boš moral kar napajalc konkretno pogledat. Kakšen lc-~300w=3.5kSIT (silent = 5kSIT)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jerkovicj ::

Hm, bom jutr stestiru z dokaj novim napajalcem iz drugega racunalnika, pol bom pa vidu.

j.

jerkovicj ::

Sem sprobal zamenjati napajalnik (zgleda kar v redu 300W), ista zgodba. Ko se zadeva malce utece/pogreje se racunalo prizge, prej pa ne pride dlje kot do zaganjanja windowsov (B&W zacetek). Kondenzatorji na grafi in na plati zgledajo v redu... Kaksen predlog? Zadeva se je pa zacela pojavlati ko sem presedlal na ddr (iz sdr-a).

Pyr0Beast ::

Hmm, kakšne latence, fsb ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jerkovicj ::

latence fsb?
na temle mi laufa ram, ce je bilo to vprasanje.
133MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS)
Sicer je pa cudno. Cel tedn nism prizigal racunala (me ni blo doma). Danes zadevo zalaufam... caka kaksne 1/2 min, ventilatorji laufajo, na monitorju nic, zvokov ne spusca, nato pa se je zadeva normalno zagnala.

Pyr0Beast ::

Pqi ram ?
Možno je , da so latence preveč zategnjene.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Duhec ::

Matsonic MS9047c ? Če, potem prestavi še jumper JP1 in JT1 do JT10, ki določajo ali imaš vstavljen SDRAM ali DDR SDRAM.
Naredi Clear Cmosa, da se naložijo tovarniške nastavitve in timingi. (Pred tem izštekaj 220V napajalni kabel in stisni tipko za vklop).
Preveri gumb baterijo, če ima cca. 3V.

jerkovicj ::

hm, ne vem zakaj bi blo kej narobe z latencam, saj racunalnik recimo zdejle laufa drug dan brez problema. Tiste jumperje mam nastavljene kot je treba, bom poiskusil se hardwaresko zbrisat bios. Kaksna je razlika med brisanjem biosa z jumerjem in nastavitvijo optimal/best preformance v biosu? Sicer mam pa kar se rama tice vse nastiman na auto.

jerkovicj ::

sm ravn neki gledu speedfan in mi tm pise, da je napetost na moji bateriji 0V (VBAT). je to vzrok problema? Kolk stane taksna baterija in ali se mi jo splaca menjati (sm iz gorenjske :D). sicer pa ths za pomoc

Pyr0Beast ::

Napetost na BAT ni 0V, najbrž senzor narobe kaže.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jerkovicj ::

sm mal ruku pa butu baterijo(prizgan comp), pa se zmer kaze 0V. Vzamem ven in stestiram? Zna bit baterija problem?

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Sem ti že zgoraj napisal, da preveri baterijo. Mora biti okoli 3V, ker nekatere predvsem starejše plate ne štartajo, če baterija ni OK.

Pyr0Beast ::

Če maš voltmeter prever. Drugač pa nisem še vidu kompa, pri katerem bi baterija šla. P1 še vedno delajo na isti bateriji že 10let
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jerkovicj ::

he, sm vcer koncno izklopu racunalnik, ker so strele res bliz sekale8-O. Dans sem hardwaresko resetiral bios in ugotovl, da se racunalnik priziga brez problemov. Prav tako lahko navijam procesor, kar je bilo prej v biosu onemogoceno (ne vem zakaj). Ram deluje normalno pri isti hitrosti kot prej.
Hvala za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764732 (3571) mihamedo
»

Smrad, crknjena plošča sedaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221611 (1151) planetparty
»

Pri zagonu PCja le črn zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
141331 (1088) pilatus9
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
481985 (1457) Spajky

Več podobnih tem