» »

port forwarding za utorrent na buffalo-tu

port forwarding za utorrent na buffalo-tu

maia ::

Evo situacijo: Na novem buffalo WHR-HP-G54 routerju čem odpret porte za utorrent. Naredila vse po navodilih na http://www.portforward.com:

Nastavla static IP izven poola, ki ga ma DHCP (to je kul, dela)

Na "port translation configuration" na routerju nastavla TCP in UDP na port in IP na tega mojga statičnega. Seveda na isti port, kot ga mam na utorrentu naštimanga.

In to bi moral bit to, ampak ne dela! utorrent ma skos tist rumen trikotniček, in če kliknem na "test if port is forwarded properly", mi javi error.

Kakšna ideja?

Maja.

PaX_MaN ::

Nastavi enako še na modemu.

amigo_no1 ::

Si na t-2 (srednja/visoka varnost) ?

jan01 ::

oaxman je hotel reči, da nastavi še na računalniku(oz je že nastavljeno)
AJa še to: rabiš nastavit tisti port, ki si si ga nastavila v utorrentu(priporočljivo enega nad 50000). Če imaš peerguardian test ne bo delal. Rabiš pa forwardirat le tcp(udp le za dht)

Ne dela? Kater antivirus, firewall, verzija utorrenta...?

maia ::

jao. še zmer ne dela.
nisem na t2, ampak v vb...
zdej sem nekako uspela na modemu nastavit, mislim da prav (Huawei SmartAX MT882, naštimala sem NAT redirect rule TCP iz tega mojga IP-ja ta port. poleg tega, sem po nekih (sumljivih - haha) navodilih nastavla pod IP Filter Security level na Low)
port 50000 mam torej izbran v utorrentu (verzija 1.8), routerju in modemu.
antivirus je avast, firewall je ta default od windows (xp) ampak na firewallu itak vidim, da je za utorrent narejen exception (tega nisem sama naredila, mi zgleda kot da je avtomatično ko se inštalira utorrent). itak pa sem ga tud probala disable-at, pa ni nič spremenil.
peergueardian-a pa ne vem da mam!?
skratka po vseh navodilih ko sem jih našla na netu mi zgleda, da sem prav naredila, ampak še zmer ne dela...
če je mogoče relevantno, še to: utorrentov port test mi pravi "Checking port 50000 on 84.13.212.88...Error! Port 50000 does not appear to be open."
to je valda nek zunanji ip, ki pa se spreminja, če sem bla prav pozorna?
argh!
maja

lukanium ::

Maja, si rešila? Imam namreč zelo podobne težave ...
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

sloxl8 ::

Sicer nimam pred sabo konfiguracijskega programčka za Buffalo, ampak se mi zdi, da moraš v NAT (pod LAN Config) dodati port za svoj IP kot Destination (TCP in UDP), za Source pa moraš podati Gateway IP. Imaš v network properties za TCP/IP na svojem računalniku definiran statični naslov in gateway ter DNS? Imaš na routerju definiran DNS?

jan01 ::

1. konfigut+racijski "programček" -cd se vrže stran
2. gor daj tomato firmware(res presprosto)
...


@sloxl8 ne piši, če ne veš. Source ip moraš pustiti prazen, da je se forwardira za vse ipje na tvoj računalnik...
Na svojem računalniku ti ni treba nič pisati statičnih ipjev, ampak le v routerju pod static dhcp dadaš svojemu računalniku stalen ip. Tudi dnsja ne rabiš pisat, saj router ob ustvarjeni povezabi že dobi nastavitve, raćunalnik pa prek dhcpja dobi ip za dns(kar routerjev)

sloxl8 ::

1. konfigut+racijski "programček" -cd se vrže stran
2. gor daj tomato firmware(res presprosto)
...


@sloxl8 ne piši, če ne veš. Source ip moraš pustiti prazen, da je se forwardira za vse ipje na tvoj računalnik...
Na svojem računalniku ti ni treba nič pisati statičnih ipjev, ampak le v routerju pod static dhcp dadaš svojemu računalniku stalen ip. Tudi dnsja ne rabiš pisat, saj router ob ustvarjeni povezabi že dobi nastavitve, raćunalnik pa prek dhcpja dobi ip za dns(kar routerjev)


Če DHCP-ja nimaš vključenega ali ga ne uporabljaš, potem zgoraj napisano ne drži.

lukanium ::

Uporabljam Tomato, v katerem sem imel vse zagotovo pravilno nastavljeno, a ni pomagalo. Winse (XP) sem imel precej sesute (se opravičujem, da sem pozabil dodati to informacijo ;)) - med nalaganjem SP3 so Winsi zmrznili, nato še enkrat med recoveryjem, kar je rezultiralo v napol delujočem sistemu ... Kakorkoli, svež install je rešil zadevo.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372330721 (31177) ignats
»

Tomato firmware in portforward

Oddelek: Omrežja in internet
132168 (1997) Domini
»

Kako "odpreti" ruter- DMZ

Oddelek: Omrežja in internet
171228 (977) jan01
»

[Port Forwarding] Prokleta gamad!

Oddelek: Omrežja in internet
124427 (3894) blackbfm
»

Router Linksys WRT54GL in nepovezljivost

Oddelek: Omrežja in internet
283634 (3285) neoto

Več podobnih tem