» »

Inštalacija WinXP - SATA disk

Inštalacija WinXP - SATA disk

tx-z ::

Samo da opozorim vse, ki bojo kadarkoli inštaliral winxp na računalnik, kjer je sata disk....Namreč že 2. se mi je zgodilo(prvič sm inštaliru pred 1nim letom, pa sem do zdej spet pozabil) da so mi winsi uničl vse particije pa po svoje nastavl sam da sm cd not vstavu za inštalacijo....

Mel sm 2 particiji, C, kjer so bili winsi, pa D kjer so bili podatki; in zdej je biu že čas da se na novo naložijo, dam inštalacijski cd od windowsov xp(tist izmed prvih), restartam, in k mi pokaže kam bi inštaliru sta bli 2 particiji..ena ~150GB druga ~250GB....Pol se spomnm da sej res; navadni winsi ne podpirajo tega in grem poiskat tiste k so mel že prednaložen SP2....Jih dam notr, in še zmer sta bli te 2 particiji.... (obe sta bli nekiga čudnga formata pa čuden label,...)

No pol sm po 2eh urah končno najdu program s kerim recoveram stare particije pa MBR pa vse to sranje(beri: pizdiu, preklinjal, zlomu original cd od winsov, razmišlu kaj vse mi je šlo u 3pm,...)....In pol je šlo normalno z inštalacijo...

Tko da, če mate SATA disk pa stare winse xp; ne probavite inštalirat! ;)
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

Pyr0Beast ::

Hja, to je tudi čisto tvoja napaka. Starejsi wini naceloma niso podpirali SATA sistema in so potrebovali gonilnik, da so lahko zaznali disk. (F6) ko se je stvar nalagala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Napaka verjetno ni bila zaradi SATA, pač pa ker je bil disk večji od 128GB, kar XP brez service packov ne podpira. Problem pri SATA je v tem, da na ploščah, ki imajo kontroler v AHCI načinu, XPji sploh ne vidijo SATA diskov (in jih tudi ne morejo uničiti).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bibip ::

Sem imel enak problem. Vedno uporabljaj xp z vsaj sp2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premajhna sistemska particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
212619 (2147) joze67
»

Nezaznavanje priklopljenega SATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
131703 (1573) borch
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412384 (1685) 416c6573a
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191741 (1581) BladE_
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind

Več podobnih tem