» »

ne zazna sata diska

ne zazna sata diska

pharaon ::

mam problem, ker mi ne zazna sata diska....priklopil sem ga tak ko je treba, drugi disk na ide sem pa dal na slave...a je to prav?pol ko sm hotel inst win na nov disk sata, mi je najdlo sam ide disk.plata je GA 7N400S-L.

Sami ::

priklopil sem ga tak ko je treba, drugi disk na ide sem pa dal na slave...

Zakaj pa to, saj SATA in ATA nista na istem vodilu, IDE disk pusti na Master.

pol ko sm hotel inst win na nov disk sata, mi je najdlo sam ide disk.

Zraven plate si moral dobiti driverje za SATA, ki jih uporabiš pri inštalaciji winsov...tam ko ti med inštalacijo napiše Press F6 to disketo uporabiš in naložiš gonilnike.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

pharaon ::

zravn plate nism dobil nobene diskete...sicer pa tak niam disketnika da bi lahko to naredu. še kakšna druga možnost?
se ne da to kar v win instalirat?

Sami ::

Ja, driverje lahko integriraš tudi v CD od Winsov, poglej mal po netu.

zravn plate nism dobil nobene diskete...

Pač najdi driverje na proizvajalčevi strani.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Brainstorm ::

Sorry pharaon ko sem uletel v tvojo temo, samo mene pa zanima zakaj mi winsi zaznajo samo 130GB placa na disku če pa je disk Seagate Sata 2 250GB, res pa da plata pospira samo sata-1, bios je pa tazadn naložen.
V biosu pa napiše 250GB.

Thanks

pharaon ::

verjetno ker nimaš SP2...

pharaon ::

kako si pa ti instaliru driverje za sata? moja plata isto podpira sata1, disk je pa sata2.

Brainstorm ::

Možno res, ker sem samo autopatcherja April 2006 inštaliru, brez da bi prej dal SP2 gor, se prav potem ni zadost samo utopatcher?
Nisem še nobenih driverjev za sata inštaliru, sej to ja more itak delat takoj ko priklopiš, vsaj sata-1 160GB, mi dela normalno brez kakšnih dodatnih driverjev.

Sami ::

Nisem še nobenih driverjev za sata inštaliru, sej to ja more itak delat takoj ko priklopiš, vsaj sata-1 160GB, mi dela normalno brez kakšnih dodatnih driverjev.

Starejše plate rabijo posebej driverje (npr. nForce2), 250GB diska pa ti ne prepozna zaradi drugih razlogov (uporabi iskanje, je o tem napisanih že veliko tem), meni hitachi SATA 250GB deluje bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Brainstorm ::

Mam nforce4

pharaon ::

na kak način lahko vključim drajver za sata v windows cd?
al je možno namesto floppya uporabit usb ključ?

tvich ::

Zdravo.
Najprej nisem čist prepričan, da moraš za sata diske vstavit driverje pri inštalaciji, sem pa prepričan, da moreš za RAID pri inštalaciji dat driverje.

@pharaon: Pri inštalaciji XP moraš dat gonilnik noter na disketi, oziroma na a: Zakaj dela samo z disketo ne vem (mogoče se samo to naloži pri setupu, pojma nimam)
Gonilnike za sata vključiš v inštalacijski cd z nLite. Posotopek za integracijo je tuki

Lep pozdrav.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

pharaon ::

disketnik mi ne dela...ne vem zakaj, sm probu vse, menjat kable, menjat disketnik, pa še vseeno ne dela. lahko da na plati ne deluje.čudno, ker plata je bolj kot ne nova. tudi v biosu mam prav naštimano da je 1.44MB floppy.v win ko dam kakšno disketo not, in kliknem na A:, napiše naj vstavim disketo not.
tako da ne morem naredit boot diskete in instalirat sata drajverjev.probal sem inst win na sata disk brez teh drajverjev, vendar so bli neki errorji vmes, samo je vseeno instaliralo windowse. potem pa ko sem jih pognal, mi je napisalo na zacetku da je naslo novo strojno opremo in jo poskusilo instalirat. neuspešno, je napisalo da verjetno ne bo pravilno delovala.aja, pa še komp se mi je resetiral ene parkrat.
kaj naj storim da lahko normalno instaliram xp-je s tistimi drajverji za sata?

dejansan ::

a kabel si prav priklopu za disketnik, ker je ravno obratno obrnjen od npr. cd romov, diskov

imam isto plato pa nimam teh problemov, hm, zanimivo
dejansan

pharaon ::

kabl sm prav obrnu ja.sem tud probal vse možne načine obračanja kabla, pa ni šlo.
a ti maš isto plato,pa ti dela sata?

dejansan ::

ja, sicer imam dva sata diska v raidu samo ni problemov

je pa res da moraš na začetku ob inštalaciji pritisnit f6 in imeti disketo, samo, če ti disketnik ne dela, potem ne vem
dejansan

pharaon ::

še kak predlog glede tega?
zdi se mi butast da bi ne mogu uporablat sata diska, zato ker temelji na instalaciji drajverjev iz prastarega floppy drive-a.

pharaon ::

a je možno da bi kak novejši install cd od xpjev, recimo ko bi že vseboval kak SP2 in po možnosti še kak sata drajver, bil rešitev?

Pyr0Beast ::

Kokr se mi zdi, imaš na cd-ju od plate gonilnike. Izbereš boot from cd, pa je. Še prej pa ti priporočam posodobiti bios.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BladE_ ::

Men dela brez diskete odkar mam WIN XP SP2 (integriran SP2 na cd)! Frendu tut ni hotl zaznt ceuga diska dokler ni teh winsov sprobu zdej dela vse ok!
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem instalacije XP - SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162316 (1322) Duhec
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122696 (2573) jELKO
»

DFI Lanparty UT nF4 ultra-D + Serial Ata = moder ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
91210 (1137) iro
»

Problem z Win XP na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71914 (1782) Dejancek

Več podobnih tem