» »

ATI hd 4870 1GB .....

ATI hd 4870 1GB .....

WiLd_WiNd ::

Pred dnevom sem zasledil kartioc hd 4870 1gb in ok sem rekel, gremo =)

Ravno zbiram komponente za nov pc in sem vtipkal to na google da vidim kako se 4870 512 odreže proti 1gb...


NIKJER NOBENIH TESTOV....WTF???

Vse kar sem dobil je tole: http://www.fudzilla.com/index.php?optio...

Ima kdo še kako novico, razlago, NASVET?

WiLd_WiNd ::

:(

Namor ::

Tukaj imaš test 4870 X2 z enim jedrom izklopljenim: http://www.techpowerup.com/reviews/Sapp...

Sicer ni ravno kar iščeš vendar bi moralo biti OK za prvo silo.

dzinks63 ::

Mislim, da velike razlike ne more bit do 24col, zadeva se najbrž bolje odreže na kakšnih 30col monitorjih z veliko resolucijo (2560x1600).

WiLd_WiNd ::

=)... ta test sem že videl, ampak ni to to, saj veš... tehnika je čudo... jaz sem hotel prav test s to karto... thnx anyway za trud (respect, man =))!

tilinho20 ::

No na tomshardware, če ste brali review o 48xx seriji, ima 4870 2 pomanjkljivosti. Oni verjamejoi dabi bila kartica boljša če bi imela 1gb rama ter več ROP enot (ker je to že tok huda karta bi rabila več tega). Za 4850 pa so povedali da bi potrebovala več ROP enot.

WiLd_WiNd ::

=)... to že, samo moreš povedat kaj dobiš s tistim giga rama?!?! Jaz imam 19 palčni lcd, menjat ne mislim ker deluje kot urca in kaj... 1280*1024 je moja max resolucija, tam pa nimaš kaj dosti rabiti 1gb ddr5 kot sem razumel... ali se motim?

SebaR ::

Mislim da razlike sploh ni med 1GB in 512MB 1fps ali 2 tudi pri višjih resolucijah. Če najdem test ga linkam.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

Tilen ::

Seveda ni razlike, če igra kuri 300MB rama npr. Če pa kuri več kot 512, si pa v temi oz bo razlika opazna.

To je tak kot, da ti nekdo reče, kak njemu bolj gladko dela špil, ko ima 4GB rama, kot pa nekomu ki ima samo 2GB. V bistvu je pa ob polni obremenitvi zasedenih samo 1.5GB. Bleferji pač.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SebaR ::

Ampak moraš tudi upoštevat da imata obe 256 bitno vodilo. Ove tule celo grafa z 2 GB. Čudežov ni, pri najvišjih resolucijah sta 512MB in 2 GB grafa identični.IMO je 2GB overkill in jo ustavlja komaj 256bitno vodilo.

Kakšne so pa razlike ker ima HD4870 GDDR5 pomnilnik pa ne vem. Najverjetneje kašne 4 fpsje več :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

BuBBle.D ::

Tule imaš review, posvečen 1GB verziji.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

The_hammer ::

To je čista neumnost, za tvojo nativno resolucijo ne potrebuješ več kot pa 256 rama na grafični kartici! Če pa se boš počuto bolj samozavestnega pri igranju, ker boš imel za 1cm dalšega pa kr izvoli>:D, z 4870 (512), verjemi da bo več kot dovolj, še preveč. V bistvu hočem ti povedat, tako kot ti pravijo ostali, da razlike ni, oz. je tak zanemarljiva, da je ti ne boš opazo, edino škodo si boš naredo, da boš odštel več € za prazen NIČ!
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

gruntfürmich ::

kolk bi te rekli? +5 do 10% performance in +20% price???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BuBBle.D ::

Jaz bi rekel, da je performance isti oz. včasih rahlo slabši zaradi zrahljanih latenc pri 1gb verziji. V testu, ki sem ga prilepil je grafa hitrejša zgolj zaradi 50mhz višjega core clocka. Radeon 4870 ne rabi 1gb rama, saj je tistih 512MB zaradi DDR5 zadosti prepustnih.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Invictus ::

Količina RAMa nima veze s prepustnostjo, ampak predvsem s hrambo tekstur pri višjih ločljivostih (nad 1920), raznih AA filtrih.

Prepustnost 512 MB RAMa in 1GB RAMa je enaka. Z večjiom RAMom se izogneš prevelikemu premetavanje tekstur iz CPU v GPU pomnilnik, ker jih lahko tja naložiš že ob nalaganju igre. To sicer v časih PCIe ni več tako pomembno, kot v PCI časih.

LP I.

WiLd_WiNd ::

Ej hvala vsem za ta pojasnila, zdaj mi je že vse bolj jasno. =)

Mislim da bom šel za 4870 (sapphire je 204€ pri hoh.de), ali 9800gtx :P

L.p

darius ::

hd4870 ali 9800gtx ? ferrari ali bmw ? ( za isto ceno 8-) )
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

BuBBle.D ::

Se strinjam, da kartici nista na istem nivoju, a cena 9800GTX je padla na 130€ v tujini, torej se cenovno kar razlikujeta. Jaz ti priporočam 4870.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Pyr0Beast ::

Prepustnost 512 MB RAMa in 1GB RAMa je enaka. Z večjiom RAMom se izogneš prevelikemu premetavanje tekstur iz CPU v GPU pomnilnik, ker jih lahko tja naložiš že ob nalaganju igre. To sicer v časih PCIe ni več tako pomembno, kot v PCI časih.
Ah, kaki ..
Razlike ni za par % ... pač folk nategujejo, ko dajejo 2G škrt robe gor namesto dobrih 512. Poleg tega se tista 2G še malenkost grejejo ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Pyr0Beast> 512 MB GDDR5 in 1GB GDDR5 RAM imata isto prepustnost, če delujeta na istih frekvencah. Itak pa več RAMa pokuri več štroma kot manj in se posledično bolj greje. To pač ve vsak ne preveč zabit štromar. Ne vem pa kje si dobil 2GB ?!?!

Pyr0Beast ::

512 MB GDDR5 in 1GB GDDR5 RAM imata isto prepustnost, če delujeta na istih frekvencah.
Pozabljas na latence, katere so pri (pre)več rama zrahljane do onemoglosti.

Sicer pa grafa tako ali drugače ne uspe sproti prebaviti tekstur, tako, da to ni omembe vredno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Latence so iste, ker gre pri RAMu za paralelen dostop. Vsak kos RAMa je dostopen pod enakim časom. Latence (ali lepo po slovensko - zakasnitve) imajo opraviti z samim tipom pomnilnika, dolžino poti na tiskanem vezju, medsebojnim kapacitivnostim povezav na tiskani plošči, pa še kaj se bi našlo (ne bom brskal po zapiskih s faksa in srednje šole).

Vendar vse to upoštevajo projektanti že pri designu. Po tvoje potem pomeni, da se najbolj splača imeti 128 MB RAMa v PC, ker 4 GB bo pa res preveč zakasnitev.

Malo v knjižnico, pa kaj prebrat o tem ...

LP I.

Pyr0Beast ::

Govoril sem o rCAS, wCAS, RPC ipd. časih ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera ATI grafična kartica ?

Oddelek: Kaj kupiti
272368 (1882) XtodaZ
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559170 (23408) Galaxy
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624999 (3768) mesoreznica
»

Nakup nove grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
301746 (1260) T-Majo
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706167 (4802) opeter

Več podobnih tem