» »

particija z linuxi nezaznana

particija z linuxi nezaznana

PoPon2 ::

Pozdravljeni

Imam problem in sicer,... pred kratkim so se mi sesuli windowsi, sedaj sem jih naložil na novo, pri tem pa sm po neumnosti formatiru cel disk, kar je blo NTFS. Imel sem še eno particijo z linuxi. Nujno bi rabil podatke na tej particiji. Kako bi dobil nazaj podatke. Sem pa bolj nov v teh stvareh zato prosim
go easy on me :)
LP
  • spremenil: PoPon2 ()

Dri3r ::

Najlažje prideš do teh podatkov tako, da si preneseš program za dostopanje do Linux particije kar iz winsow.


Lp
dri3r

solatko ::

Če je formatiral cel disk, je edina rešitev nek obnovitveni program, da ti reši kar se rešiti da.
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Dri3r ::

Kolikor razumem je formatiran samo NTFS del diska, Linux particija je nedotaknjena.
dri3r

solatko ::

Če je dal pri instalaciji formatirat cel disk (Winsi ne zaznajo linux-ove particije), potem je možno samo z obnovitvijo celotnega diska prit do podatkov.

ender ::

Windows povsem lepo zazna Linux particije, samo brati ne zna z njih. Najlažje boš do teh podatkov prišel (če ne moreš več bootat Linuxa) s kakšnim LiveCDjem, npr. Knoppixom.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

karafeka ::

Če si imel oz. imaš na linux particiji ext3 ali resierfs datotečni sistem, potem obstajajo programi, ki omogočajo branje datotek na teh particijah iz Oken.

solatko ::

Pri instalaciji Windows-ev, ko pride do formata, če nisi pazljiv, ti enostavno formatira cel disk.

ender ::

solatko: mogoče pri 9x. Pri 2000 in novejših moraš ročno izbrisat particije če se jih želiš znebiti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Če imaš NTFS ali FAT32, če pa imaš linux-ovo, pa jo ne prepozna in ti da nelociran prostor, ko pobrišeš obstoječo particijo, dobiš cel disk kot prazen prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ender ::

Meni se to še ni zgodilo, pa sem kar nekajkrat nameščal XPje na računalnik, na katerem je že bil Linux. Namestitveni program prikaže Linux particije takole:
 XP install

XP install

(slika je iz VMWarea)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

In če ne veš več kaj imaš kje sledi D in to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z OS

Oddelek: Operacijski sistemi
121428 (1131) Dri3r
»

ext2 particija pod Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
131188 (1018) HyperGL
»

Računalnik ne bootne w winse

Oddelek: Pomoč in nasveti
71255 (1169) StratOS
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627792 (6876) buneech
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614704 (3794) Roadkill

Več podobnih tem