» »

ext2 particija pod Win XP

ext2 particija pod Win XP

HyperGL ::

Kupil sem zunanji disk Toshiba 750gb, ki je bil tovarniško že formatiran v FAT32.
Disk bo priključen na Router preko USB.

Problem je ta, da FAT32 podpira do 2gb velike file, jaz pa imam precej zadev večjih od 2gb, zato je edina možnost (po navodilih routerja), da formatiram zadevo v linuxov EXT2 format. Pobral in inštaliral sem si EXT2 for Windows programček, vendar ne morem ničesar spreminjati, ker je particija že ustvarjena.

Poizkusil sem tudi s partition magic 8.0 vendar mi non stop javlja, da je disk slab, kar ni, ker sem ga uporabljal zdej dva dni in kopiral gor in dol vsega in svašta.

Mi lahko kdo napiše najlažji način za formatirat ta disk v EXT2?

PS: nimam pojma o Linux sistemu!

bosmla ::

Live linux recimo Ubuntu potegnes dol posnames na CD zazenes rac. iz tega CD pa formatiras...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

5er--> ::

Ali pa namenski Gparted.

bosmla ::

Potegni si vseeno Ubuntu mas sanso, da malo "vidis" linux v vsej svoji lepoti.

Zako ::

ali pa si namestiš gonilnike za ext2 particijo, katera je dostopna kot čisto navadna paritcija pod windowsi.

ext2 IFS
Zako je zakon!!!

HyperGL ::

Sem namestil gonilnike za ext2 particijo, točno to, za katero si dal link, vendar očitno enkrat ko je že narejena (ne linux) particija na disku, ne moreš ničesar spreminjati. Sedaj pobiram ubuntuja, pa bom formatiral cel disk.

imagodei ::

NTFS? A ne gre?
- Hoc est qui sumus -

HyperGL ::

fat32 je prenosni disk (tega hočem spravit v EXT2), drugače vsi ostali diski so NTFS ja.
EDIT: aja, si mislil zakaj ne dam v NTFS še prenosni disk? Ker ga router ne podpira (vsaj po navodilih sodeč).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

CaqKa ::

verjetno potem router več ne vidi diska normalno...
čeprav bi tole bilo najbolje elegantno.

HyperGL ::

Mi je uspelo formatirati v EXT2 ampak nekaj ni delovalo prav. Zato, sem prešel spet na FAT32 in sem se odločil, da preverim disk pred možnimi napakami in če se pojavijo, ga nesem takoj zamenjati.

Lahko predlagate kakšen dober program za analizo integritete diska?

ender ::

Najboljši je vedno od proizvajalca diska, žal pa Toshiba ne ponuja svojih orodij. Poizkusi z WDjevim Data Lifeguard Diagnostic za Windows, ki zna pregledati tudi diske drugih proizvajalcev (vendar se lahko zgodi, da ti diska v USB ohišju ne bo mogel pregledat - v tem primeru moraš disk vzeti iz ohišja, in ga priklopiti na matično ploščo, ali če ima eSATA priklop, disk priklopiti preko le-tega).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

HyperGL ::

Disk žal nima eSATA, bom poizkusil še s tem programčkom na linku, če bo karkoli narobe, gre nazaj in domov pride nov, delujoč... ne bom se ubadal več kot toliko, naredim tisto kar mislim da je prav, da vem pri čem sem, če zadeva ne deluje kakor mislim da bi morala, gre nazaj prodajalcu, fair enough for me. S tem pa ne mislim uveljavljat nobene garancije (nisem plačal za "iz škatle ravnokar potegnjen nedelujoč izdelek"), enostavno zamenjava!

5er--> ::

Saj iz škatle je izdelek baje delal. Po mojem si samo ti malo zafural to s particioniranjem... >:D

HyperGL ::

zdej deluje! Ja, očitno je blo nekaj narobe s particijo EXT2 prvič, kljub temu, da je bila narejena v Linux okolju. Nova particija je bila skonvertirana v Win XP iz Fat32 v EXT2 in sedaj deluje vse... mah...

hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121718 (1572) Pegaz
»

xp in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
91109 (934) 'FireSTORM'
»

Mandrake linux in windows xp

Oddelek: Operacijski sistemi
101180 (1039) christooss
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342104 (1667) Lincolin
»

Linux particije in podatki za shranjevanje

Oddelek: Operacijski sistemi
131961 (1793) dr.J

Več podobnih tem