» »

Nov notebook hp 6820s - par vprasanj

Nov notebook hp 6820s - par vprasanj

beta1 ::

Pozdravljeni

Imam popolnoma nov HP 6820s (WIN XP) in imam nekaj vprasanj z napajanjem.

1. Zakaj deluje notebook z max. frekvenco cpuja kadar je vkoplen v el. omrežje???

2. V napajalnih shemi imam naštelano, da kadar zaprem pokrov monitorja , da preide v stanje pripravljenosti. Potem pa ko odpreš monitor utripa tipka za vklop PCja. To je vse razumljivo in vse deluje. Ampak zanima me, kako dolgo pa je lahko v stanju pripravljenosti. Je lahko 3 dni ali celo 1 teden - vmes se prenaša okoli. Ali je boljše, da se popolnoma zaustavi sistem. To me najbolj zanima!

3. Je pametno čisto napolnit baterijo in jo spraznit na 10%, potem jo spet napolnit. Ali kako drugač, podaljšati življensko dobo baterije.

Hvala za odgovore in se opravičujem, če je kje že tema o tem odprta.

LP

jishiri ::

1. ker je prikljucen na elektricno omrezje lahko prenosnik deluje s polno frekfrenco procesorja saj ima elektrike na pretek in mu je ni treba varcevati.

2. ce racunalnik ne uporablas recimo kot si napisal 3 dni ali cel teden ga nima smisla meti v stanju pripravljenosti privarcujes nekaj dodatne energije in te ne stane nic kaj dosti ponovno ga prizgati za nekaj sekund...

3. pri navadnih (AAA) baterijah je prav tako dobro ce jih iztrosis in nato ponovno napolnis... jaz gledam na baterijo kot potrosni material (kot kartusa za printer) enkrat je prav gotovo iztrosena...

V nastavitvah imas kar obilo nastavitev kako varcevati pri energiji in pontencialno pomagati bateriji za daljsi obstoj.



lp

Pyr0Beast ::

3. Prazni do 10%, filaj do 95%, shranjuj baterijo na hladnem mestu pri 40%. Če je ne rabis, jo vzami ven iz laptopa.

2. V stanju pripravljenosti komp kuri strom, skodi mu ne. Je pa seveda bolje, da ga cez noc ugasnes.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JanK ::

How to prolong lithium-based batteries

Simple Guidelines

* Avoid frequent full discharges because this puts additional strain on the battery. Several partial discharges with frequent recharges are better for lithium-ion than one deep one. Recharging a partially charged lithium-ion does not cause harm because there is no memory. (In this respect, lithium-ion differs from nickel-based batteries.) Short battery life in a laptop is mainly cause by heat rather than charge / discharge patterns.

* Batteries with fuel gauge (laptops) should be calibrated by applying a deliberate full discharge once every 30 charges. Running the pack down in the equipment does this. If ignored, the fuel gauge will become increasingly less accurate and in some cases cut off the device prematurely.

* Keep the lithium-ion battery cool. Avoid a hot car. For prolonged storage, keep the battery at a 40% charge level.

* Consider removing the battery from a laptop when running on fixed power. (Some laptop manufacturers are concerned about dust and moisture accumulating inside the battery casing.)

* Avoid purchasing spare lithium-ion batteries for later use. Observe manufacturing dates. Do not buy old stock, even if sold at clearance prices.

* If you have a spare lithium-ion battery, use one to the fullest and keep the other cool by placing it in the refrigerator. Do not freeze the battery. For best results, store the battery at 40% state-of-charge.


Kar se tice ugasanja pa imam sam na enakem racunalniku nastelano tako, da imam vso kontrolo rocno:

- Kakrsnokoli ugasanje z zapiranjem zaslona mi ni vsec. Vcasih pac prenasam prizgan racunalnik, recimo med pisarnami, in takrat zaprem zaslon, nocem pa, da bi se mi ugasnil.
- Za sleep je itak tipka Fn-F5 - power tipka ti ga v tem primeru zbudi. Ampak to po pravici povedano zelo malokrat uporabljam. Ga kar ugasnem.
- S pritiskom na power tipko pa gre v hybernate, iz katerega se tudi dokaj hitro zbudi. Razlike med zbujanjem iz hybernate in sleep je nekaj sekund - kaj je to proti vecnosti :)

Pyr0Beast ::

Ampak ta platforma zgleda dokaj uzitna. Mislte, da se bo po praznikih stvar kaj pocenila ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JanK ::

Se strinjam z uzitnostjo :) Imam ga 8 mesecev, ga veliko uporabljam in v resnici imam samo eno malenkostno pritozbo: da nima vgrajenega mikrofona (dosti uporabljam Skype) Drugace same pohvale. Gor je bila Vista, ki sem jo downgrade-al na XP SP2 (malo je menda treba paziti na vrstni red pri instalaciji driverjev) tece pa brez kakrsnihkoli problemov tudi Mandriva Linux One 2008 Spring.
BTW, vzel sem ga z mat zaslonom - osebna preferenca - pa mi ni nic zal, ker ga zlahka uporabljam tudi zunaj brez kakrsnihkoli refleksov.

JanK ::

Imas prav. Ni zunaj 8 mesec, temvec 12 mesecev in 1 dan. Razen ce so na http://www.notebookreview.com/default.a... skocili v casovni stroj da so eno leto nazaj objavili novico in jaz da sem 15. januarja instaliral WinXP - potem ko sem 1 teden sprobaval Visto ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

JanK ::

Glej, ne vem kaj tocno ima OP. Ampak 6820s ni samo en racunalnik s tocno doloceno konfiguracijo, temvec imas na izbiro cel kup opcij. Razlicni procesorji, velikosti diskov, tip zaslona, OS, WiFi,... Poglej si http://h18000.www1.hp.com/products/quic... pa bos videl o cem govorim. Na enaa.com je razpon cen od 639EUR do 887EUR, odvisno od opcij.

Pyr0Beast ::

Ah, qrc .. cist napacna tema ... [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JanK ::

Out of curiosity: O cem si pa ti govoril :)

Pyr0Beast ::

HP, Q - serija 6735 :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenska doba baterije pri prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716341 (4866) link_up

Kemikalije v baterijah

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112312 (1999) STU-III
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131880 (25331) Owe-
»

polnjenje novega prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
201772 (1552) Pyr0Beast
»

PowerBook eksplodiral v Londonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
518782 (5202) RejZoR

Več podobnih tem