» »

polnjenje novega prenosnika

polnjenje novega prenosnika

samsung113 ::

Torej nabavil sem Asus EEE 1005H in sem še pred prvim polnjenjem baterijo do nule spraznil.
Sedaj se mi je pa 1. nafilala in me zanima kako in kolikokrat morem baterijo do konca spraznit in napolnit da je baterija bolj obstojna?
Trenutno mi piše da še 6ur 29min bo drzala baterija.

Realman ::

Teoretično je po mojih izkušnjah vedno dobro baterijo do konca izpraznit, potem pa seevda takoj napolnit do konca na 100%. Dofilavanje je najslabše za baterijo, čeprav tehnični podatki govorijo drugače. ZAkaj sem napisal teoretično, ker praktično je to nemogoče doseči, vedno popolno praznenje in polnenje do konca.
Je pa dobro to delat, čim pogosteje.

boogie_xlr ::

Čeprav Litij-ionske baterije se s 100% praznjenjem in nato 100% polnjenjem skalibrirajo.

samsung113 ::

Ok tko bom delav en čas pa bo vrjetno zdrzala baterija.

JanK ::

Bucke!

http://www.batteryuniversity.com/parttw...

Simple Guidelines

* Avoid frequent full discharges because this puts additional strain on the battery. Several partial discharges with frequent recharges are better for lithium-ion than one deep one. Recharging a partially charged lithium-ion does not cause harm because there is no memory. (In this respect, lithium-ion differs from nickel-based batteries.) Short battery life in a laptop is mainly cause by heat rather than charge / discharge patterns.

* Batteries with fuel gauge (laptops) should be calibrated by applying a deliberate full discharge once every 30 charges. Running the pack down in the equipment does this. If ignored, the fuel gauge will become increasingly less accurate and in some cases cut off the device prematurely.

* Keep the lithium-ion battery cool. Avoid a hot car. For prolonged storage, keep the battery at a 40% charge level.

* Consider removing the battery from a laptop when running on fixed power. (Some laptop manufacturers are concerned about dust and moisture accumulating inside the battery casing.)

* Avoid purchasing spare lithium-ion batteries for later use. Observe manufacturing dates. Do not buy old stock, even if sold at clearance prices.

* If you have a spare lithium-ion battery, use one to the fullest and keep the other cool by placing it in the refrigerator. Do not freeze the battery. For best results, store the battery at 40% state-of-charge.

Realman ::

O tem mislim, da smo že imeli enkrat debato. Jaz osebno tem bučkam ne verjamem, iz lastnih nekaj letnih izkušenj vem kaj je najbolje za baterijo. Praznenje do konca, tam do 5% ali do 3%, če hočeš in polnenje do konca. Pznam tudi par ljudi, ki delajo po mejome nasvetu, pa so baterije stare tudi do 3 leta, pa imajo še vedno vsaj ene 80% kapacitete nove. Jaz osebno ne verjamem, da litionske baterije nimajo spominskega efekta.

samsung113 ::

Jst bom delal po principu spraznem kolikor se da in napolnil do konca in potem delal samo na prenosniku na bateriji,ker mi je na MSIju zdrzala batrija max 1uro 30min 3 celična in mislim da samo zaradi nepravilnega principa(sem ga imel skos pod napajanjem).

techfreak :) ::

Nikoli ni dobro skoraj popolnoma izprazniti. Res je, da tako skalibriraš, vendar to je priporočljivo naredi samo nekajkrat na leto. Pogosta popolna praznenja uničijo baterijo.

samsung113 ::

Koliko pa potem priporočaš? Takrat ko računalnik prikaze ikonco prečrtana baterija?

Pyr0Beast ::

Nikoli ni dobro skoraj popolnoma izprazniti. Res je, da tako skalibriraš, vendar to je priporočljivo naredi samo nekajkrat na leto. Pogosta popolna praznenja uničijo baterijo.
Mah elektronika ti bo preprečila kaj takega.

Trenutni laptopi odklapljajo pri 3V/celico, BP pa lahko greš do 2.7V/celico, in to pri 500 ciklih letno!
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

O tem mislim, da smo že imeli enkrat debato. Jaz osebno tem bučkam ne verjamem, iz lastnih nekaj letnih izkušenj vem kaj je najbolje za baterijo. Praznenje do konca, tam do 5% ali do 3%, če hočeš in polnenje do konca. Pznam tudi par ljudi, ki delajo po mejome nasvetu, pa so baterije stare tudi do 3 leta, pa imajo še vedno vsaj ene 80% kapacitete nove. Jaz osebno ne verjamem, da litionske baterije nimajo spominskega efekta.

Imam doma ene 3-4 leta star gericom laptop, pri katerem nisem niti malo pazil na baterijo. Skos je bila v laptopu, enkrat priklopljen na štrom, enkrat preko baterije, dosti se je uporabiljal in zdaj podatek za baterijo: ko je bil nov je zdržal okoli 2h 15 minut, zdaj zdrži kašne 2h do 2h 15 minut, tako da se praktično ni baterija čisto nič "spremenila".

Pyr0Beast ::

M-XXXX, to je zato ker ni skalibrirana.

Pogosto je to tako pri takih prenosnikih, potem pa pri še eni uri delovanja samo mrknejo ali pa kapaciteta pade na 0% :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Pogosto je to tako pri takih prenosnikih, potem pa pri še eni uri delovanja samo mrknejo ali pa kapaciteta pade na 0% :)

Povej to laptopu, potem ko je dobre 2h skrbel za musko na fešti...>:D

Realman ::

Potem imaš pač srečo z baterijo.Izjeme vedno obstajajo. Samo iz mojih izkušenj lahko rečem, skozi popolno praznenje in polnjenje ne škodi bateriji. Je pa seveda bistveno, da če je popolnoma sprazniš, da jo takoj napolniš nazaj na 100%.Ne da daš prenosnik v omaro in ga čez 1 teden prižgeš in napolniš, ker potem pa res lahko naletiš na mrtvo baterijo. Koliko poznam ljudi, imajo ponavadi po enem letu baterije, ki držijo samo še 50% kapacitete ali manj. Seveda se da takšno baterijo tako, da jo nekajkrat zapored popolnoma sprazniš in napolniš zopet dvignit kapaciteto.Samo na novo nazaj seveda ne moreš priti.

__Devil__ ::

A lahko pri 1005ha-h ko je prižgan preko elektrike in mu med delovanjem vstaviš baterijo? ali se lahko kaj zgodi?

Pyr0Beast ::

Povej to laptopu, potem ko je dobre 2h skrbel za musko na fešti...>:D
A na elektriki pa je pol mrknil ? >:D

Hehe, da, ene zadeve so res tako narejene, da delajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

A lahko pri 1005ha-h ko je prižgan preko elektrike in mu med delovanjem vstaviš baterijo? ali se lahko kaj zgodi?
nič :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

__Devil__ ::

ok, hvala.

M-XXXX ::

A na elektriki pa je pol mrknil ?

Pravzaprav je res:D Ko je bila baterija čisto pri konci sem ga pač v svojem "stanju" priklopil na štrom in nisem preveril če se dejansko polne (imam malo zjeban konektor za štrom):) Vendar se je zadeva hitro popravila, ker je šel le v stanje pripravljenosti...

Hehe, da, ene zadeve so res tako narejene, da delajo.

Za tastarih 375k tud mora bit>:D

k4vz0024 ::

Mene zanima, ko se laptop priklopi na omrežje. Ali v tem primeru uporablja el. tok neposredno, mimo baterije, a še vedno črpa baterijo?

Pyr0Beast ::

Mimo baterije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenska doba baterije pri prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716382 (4907) link_up
»

Prvo polnjenje telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
2712263 (7898) --MiRaLdInJo
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15132029 (25480) Owe-
»

Nov notebook hp 6820s - par vprasanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
111710 (1626) beta1
»

Prvo polnjenje baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
217342 (6926) roli

Več podobnih tem