» »

problemi z matično!

problemi z matično!

david3000 ::

kupu sn komp po komponentah
phenom 9850be
asus m3n-h/hdmi
geforce 880gt
2gb 800mhz ram
lc ozeanos metatron 650w

Ko ga zalaufam se vsi ventilatorji pa disk prižgejo, ne dobim pa slike na monitorju?
Posim za nasvet.

M-XXXX ::

Najprej bom dal odgovor v stilu x45: To je AMD, itak vse crkuje, kaj pa si kupil to.

Zdaj pa resen odgovor: Jaz bi sumil ali Ram ali procesor (jih je kar nekaj mrtvih in težav z njimi- vsaj brane jih je imel) Poskusi zagnati brez rama in povej če kaj piska?

david3000 ::

hja, brez rama piska.
kaj bi to bilo??

The_hammer ::

hja, brez rama piska. kaj bi to bilo??
Verjetno zato, ker nimaš nobenen palčke not?? Testiraj eno po eno...
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

The_hammer ::

Na tvojem mestu bi bios posodobil. Čisto lahko da je prvi review od biosa in še ne podpira procesorja. Lahko pa da se motim.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

M-XXXX ::

Če brez rama piska to pomeni da je ali mrtev ram (malo verjetno) oziroma da matična zajebava. Poskusi z samo enim ramom, različne reže, ven in notr jih dajaj, enkrat bo že zagrabilo...

The_hammer ::

M-XXXX-kako naj bi bil ram "mrtev", če pa nima niti ene palčke rama not?? :\ Ne more vedet, dokler ne poizkusi eno po eno.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

M-XXXX ::

M-XXXX-kako naj bi bil ram "mrtev", če pa nima niti ene palčke rama not?? [:\] Ne more vedet, dokler ne poizkusi eno po eno.

Kako vem? Če je notri mrtev ram plata ne piska, če ga daš ven pa piska tako vem... Kot sem rekel je malo verjetno ram, je pa mogoče!

david3000 ::

hm, serviser mi je reko da je matična zjebana, pol sn jo poslau na servis jo dans nazaj dobu pa stvar spet ne dela, tak da je možno da je ram, ja.

dzinks63 ::

David ti mi ga malo biksaš, v zadnjem letu kar te čitam po forumu si zamenjal ene štiri procesorje ali pa še več in nekaj matičnih. Q6600, E4x00, E8x00 in sedaj 9850be. Nazadnje mi pa kupiš AMD-ja. Pa ja čitaš po forumu kakšne probleme imajo ljudje z phenomi. Na pol platah sploh ne delajo, čeprav bi morali, navijajo se pa itak bedno. Mislim, da boš tudi tegale phenomena kmalu zamenjal.

david3000 ::

hh, mojster dzinks63 jst sm tle na tem forumu prijavljen okoli 14 dni, tak da si me za nekoga zamenjal. Sicer je pa to kar ti praviš finančno kar precej velika naložba, katero proračun kar veliko ljudi nebi prenesel. :)

333333 ::

Najprej bom dal odgovor v stilu x45: To je AMD, itak vse crkuje, kaj pa si kupil to.
se popolnoma strinjam s tem :)


verjtno plata ni kompatibilna z rami probaj druge rame.
Spiritual

dzinks63 ::

Se opravičujem, res sem te zamenjal.

sakkra ::

Ena možnih bi bil slab DVI kabel. Če maš monitor, ki ma priložen tudi VGA kabel probaj z VGA. Za Ram je pa najbolje da v biosu nastaviš testiranje celotnega rama. Sam če ni slike je nekaj narobe že prej. Pa malo se pozanimaj o napajanu na plati če je ustrezno oziroma da plata podpira ta procesor.

M-XXXX ::

Če piska ko ni rama, in ne piska ko je ram notri je to KRIV samo ram ali matična (ubistvu sem skoraj 100% da obe zadeve delajo)
Poskusi z enim ramom, ter v različnih režah,...

The_hammer ::

M-XXXX eno vprašanje mam. Če imaš delujoč ram in veš da dela, in ga vzameš iz matične, torej ni niti ena reža zapolnjena (brez rama) in ko zaženeš komp bo piskalo ali ne?
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

tilinho20 ::

Ne bo piskalo.

The_hammer ::

Beda...To je čisto nelogično, če nimaš rama bi isto moglo piskat, zakaj? Ker bi blo fajn, da te opozori da nekaj ni vredo, torej po vaši logiki, če rama ne vstaviš pravilno oziroma ni dobro pripet ne bo piskalo? To je isto ko ga nebi mel not, ampak seveda je delujoč, am i missing something or what?? Dejte mi en link, o tej zadevi, ker me zanima, kako to deluje. Če se seveda, da komu poiskat. :D
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

M-XXXX ::

M-XXXX eno vprašanje mam. Če imaš delujoč ram in veš da dela, in ga vzameš iz matične, torej ni niti ena reža zapolnjena (brez rama) in ko zaženeš komp bo piskalo ali ne?

Bo piskalo ja!

jishiri ::

pejt na servis prnes vse komponente s sabo rec da ti ne stima.. pa bojo pogruntal kwa ti ne stima v temu kalkulatorju:D

jishiri ::

am kaj pa voltki pr ramih? je ram prevec pozresen kar se tega tice? jaz sem praw tako sam sestavil racunalnik in sem mel enake probleme, in probleme samo z rami ker plata ni mogla dat tistih 0,2 volta vec in enostavno ni delal..

piskal je... mogoce lahka kej iz beepov vn razberes kaj mu ne pase, mal pogooglaj bios beep

lp

whatever ::

Hm... ena banalna fora - si probal monitor prižgat, preverit kabel, dat brightness na monitorju na full? Probat še s kako PCI grafično? Namreč, čim plata piska je to dober znak, tak da zna biti, da je s plato vse OK.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

The_hammer ::

Mogoče, če bi probal posodobit bios bi pa bootalo. Men je isto delalo na drugi mašini, sam da ni šlo za phenomena pač pa za 5200+, prej sem mel not 3500+, pa mi je čist šlo iz glave da bi blo fajn flashat zadevo, da bo procesor zaznalo... Je bla pa ista frka ko pa pri teb, vse se je lepo zagnalo, ventilatorji vsi delali, vse normalno, sam bootat ni hotlo... Seveda po dolgem googlanju, mi je kapnalo v glavo, kaj če bi probal posodobit bios. Star proc not, flash in voila, bootalo brez problema. :P. Seveda je to ena izmed mnogih možnosti, ker pač ne poznam tvoje plate in ne vem kaj vse podpira pod prvim biosom, bom malce pogoglal pa pogledal za spec., pa ti povem. Do takrat, samo brez panike! :D
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

The_hammer ::

Pregledov zadevo, more delat z obstoječim biosom, sem mislo da je bolj stara matična, my bad :8), ta zadeva ma tut integrirano grafiko, (8300 512mb) probaj priklopit kabl na to zadevo. Poizkusit ni greh.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

The_hammer ::

Asus is showing that the latest bios revision (0702) is required for proper support. Sam to sem uspel prebrat...Linka mi ne gre odpret, ker sem na šihtu pa mi neki jebe ;(( ;(( ;(( Network timeout...
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Mohic ::

Si ugotovil kaj novega. Ker imam amreč isti problem in ga še oni na popravilu ne znajo popravit. Pa so anredili test rama pa deluje. Vzel ven eno palčko deluje. Vzel ven obe začne piskat. Tako, da rami niso fuč. Samo kako naj bom jaz pameten pri serviserjih pa jim reko, da naj matično probajo zamenjat :S

The_hammer ::

Ok po dolgem brskanju, ker imam shit računalnik in veliko dela =) , mi je uspelo izbrskat, da nasterejši bios ki je začel podpirat ta procesor je 0601, torej če je bios pod to verzijo,(to ugotoviš enostavno, če je manša številka je starejši bios tej ne podpira) ne bo bootalo pod nobenim pogojem. OBVEZNI FLASH! Če maš pa že novejšega, problem teči drugje. Če ga še imaš na servisu, reci serviserjem naj pogledajo kateri verzijo biosa maš in če je nižja od 0601 naj flashajo BIOS, na najvovejšo verzijo. Evo ti link do biosa, če boš znal sam: BIOS
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Zgodovina sprememb…

The_hammer ::

Mohic: sam to ne velja za tebe isto, ker ne vem katero matično maš, vsaka plata ma svoj bios...
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Mohic ::

Jaz imam p5kc asus

pozitron ::

Dzink63, ne skrbi zaenkrat še ne razmišljam o AMD-ju :D

dzinks63 ::

Zdravo David, ja saj, zato se mi je pa čudno zdelo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398811 (8258) Pšenični
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121465 (1032) Robocop1
»

Pomoč prosim: 2 dolga piska zaporedoma

Oddelek: Pomoč in nasveti
7789 (672) R-S-LoVe
»

Brez beep-a in POST-a pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
7847 (743) pacman
»

Hardwerski problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171042 (837) BlackHole

Več podobnih tem