» »

Izšel Django 1.0

Izšel Django 1.0

Slo-Tech -

Po treh letih razvoja in številnih izboljšavah smo končno dočakali izid enega najpriljubljenejših ogrodij za razvoj spletnih aplikacij (angl. web framework) za Python -- Django 1.0. Opis številnih novosti najdete v uradni objavi izdaje, če omenim samo tiste, ki so bile dodane pred kratkim, pa so to izboljšava programa (app) za generiranje administratorskega vmesnika (newforms-admin), 100% združljivost z WSGI, ki postaja standard na področju spletnih vmesnikov za Python, nov program za komentarje, GeoDjango ter številne spremembe ORM-ja in ostali popravki.

Po dolgem času uporabe razvojne različice iz Djangovega Subversiona, se avtor sprašuje, če se bo sploh lahko navadil na kontinuirano izdajo novih različic.

6 komentarjev

[MYTiX] ::

Cestitke. Smo cakali na ta release ze zelo dolgo.
Slucajno sem danes ponoci pogledal na django page par minut po izidu 1.0 :)
Sicer pa res zelo uporabno orodje za splet!
podpis

preem ::

Odlično orodje, čestitke ekipi za tako dovršen produkt.

jinzo ::

@Avtor:
mnjah, saj bo spet minlo par let do naslednje izdaje :D

Jaz sem se tudi kar navadil, na svn različico. Amapk je to pomemben mejnik v samem razvoju Djangota.
Čestitke vsem, ki so sodelovali.

P.S: Django uporabniki, kaj ko bi se prijavli na djangopeople.com, da pokažemo klko nas je v Sloveniji ? ( tudi že nekau konkretnih ponudb za delo z Djangotom v sloveniji je prišlo ).

Daedalus ::

Ah, ene par nas je že:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

user4683 ::

Zna kdo v parih besedah/povedih napisat kaksne so prednosti/slabosti pred Ruby on Rails? Nekako se mi ne da sedajle poglabljat v celo zadevo, me pa zanima, ce ma slucajno kdo izkusnje iz obeh strani :)

preem ::

ne bi vedu z glave, se nisem še poglabljal v RoR, ampak tale video je kao zabaven :-P



drgač je pa python zakon, ko enkrat noter padeš, kmalu rata najbolj priljuben jezik ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python web development

Oddelek: Programiranje
81405 (1180) kr?en
»

Kateri programski jezik / okolje je IN ?

Oddelek: Programiranje
192612 (1882) FrEaKmAn
»

Django meet, uporabniška izkušnja in varnost v telefoniji

Oddelek: Novice / Kiberpipa
224675 (3829) hendriks
»

[FORK] PHP kot jezik

Oddelek: Programiranje
353251 (2590) [MYTiX]

Več podobnih tem