» »

Kateri programski jezik / okolje je IN ?

Kateri programski jezik / okolje je IN ?

papasmrk ::

Pozdravljeni,

že kar lep čas se v službi ukvarjam z programiranjem. Začel sem z Delphijem, pa je danes že malo zastarel. Potem sem se vrgel v .NET vode, se pravi ASP.NET, Windows Forms, na enmu projektu sem preizusil tudi Entity Framework, včasih sem kakšen web-service napisal. Rad bi se nekaj novega naučil, se pravi kakšen Ruby ali pa Python. Ima kdo kakšne izkušnje z enim ali drugim?
Enkrat sem imel na hitrico videti kodo v Ruby-ju in priznam, da se mi zdi kar precej drugačna kot kakšen C#, Java...

Ima kdo kak nasvet/predlog/izkušnjo ?

hvala

morbo ::

Python je kul za pisat in ker ga ogromno programja uporablja kot skriptni jezik, je njega poznavanje celo uporabna zadeva :)

gendale ::

kaj imaš namen pisat?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

papasmrk ::

Pisal bi kake web aplikacije pa tud kak web-service bi bilo dobro kdaj napisat...

jype ::

Python/Django ali Ruby/on Rails.

Ericssony ::

+1 za Python in ogrodje Django. IDE pa PyCharm.

Zgodovina sprememb…

FrEaKmAn ::

+1 Ericssony...

jype ::

Hm, PyCharm sem testiral pred časom, pa nisem prišel daleč. Koliko izkušenj imata z njim? Kako dobro se obnese?

Iščem nekaj, v kar bi uvedel novince, pa jih nimam srca razlagat, kaj so vsi tisti ostri in koničasti predmeti iz unixovske torbe z orodjem.

papasmrk ::

Je kakšna svetovno znana web aplikacija narejena v Pythonu. Twitter je recmo v Rubyu, cel kup jih je v php-ju in ASP.NET-u.

drola ::

youtube.
https://drola.si

jype ::

Pa gmail :)

FrEaKmAn ::

@jype zame ni boljšega IDE za python.. pa tudi na tečaju ga bom nucu...

MrBrdo ::

Ruby on Rails... znane aplikacije twitter, github, basecamphq... ide niti ne rabis. gedit, textmate...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Mavrik ::

jype je izjavil:

Hm, PyCharm sem testiral pred časom, pa nisem prišel daleč. Koliko izkušenj imata z njim? Kako dobro se obnese?

Iščem nekaj, v kar bi uvedel novince, pa jih nimam srca razlagat, kaj so vsi tisti ostri in koničasti predmeti iz unixovske torbe z orodjem.


PyCharm se presenetljivo dobro obnese (upoštevaj sicer da je zadaj IntelliJ IDEA), kjer dejansko avtomatski importi delajo, podpira buildout z Djangotom, autocomplete je soliden in interaktivni debugger dejansko dela.

Sicer refactoring je še precej kmečki in tudi hroščev je še precej in ni lih lightweight, sam men prišpara več časa kot kak Vim :)
The truth is rarely pure and never simple.

imagodei ::

FrEaKmAn je izjavil:

@jype zame ni boljšega IDE za python.. pa tudi na tečaju ga bom nucu...

... Kakšnem tečaju?
- Hoc est qui sumus -

kjhkjkop ::

Za kakšen tečaj o Ruby on Rails bi bil tud jaz zainteresiran, sicer pa a ni tuki gor kar nekaj kiberpipovcev in ostalih, ki se z organizacijo tega ukvarjajo.

MrBrdo ::

Tečaj Railsov bo na FRIju mogoče februarja ali aprila ali kej takega, ko se jaz vrnem iz izmenjave... Bomo naredili tako da se bo dalo prijavit tudi če nisi na FRIju. Če te zanima in se ti da čakat potem se prijavi za obveščanje tule http://fristajlo.si/
Drugače pa je za začetek dober resource RailsForZombies in TryRuby(.org se mi zdi)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

FrEaKmAn ::

@imagodei verjetno bom imel tečaj Djangota na FRIju... sem težil ŠS, čakam odgovor..

imagodei ::

Do share, ko kaj izveš. Kaj bo to, izključno tečaj Djangota, ali tudi Pythona?
- Hoc est qui sumus -

FrEaKmAn ::

ok, bom... v ospredju je Django, vendar bomo spoznavali osnove pythona tekom tečaja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python najbolj vroč programski jezik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12226462 (20816) BigWhale
»

Python web development

Oddelek: Programiranje
81407 (1182) kr?en
»

V katerem editorju programirate?

Oddelek: Programiranje
404716 (3490) terryww
»

Kateri IDE za python programiranje?

Oddelek: Programiranje
242287 (1787) Mavrik

Več podobnih tem