» »

Python web development

Python web development

kr?en ::

Zadnje case me mika, da bi se naucil spletno programiranje se v kaksnem drugem jeziku kot je Java v katerem delam zdaj (pac tako za lastne domace projektne in ne sluzbo). Zelo se mi zdi zanimiv Python + Django framework.

Vas znalce sprasujem za kaksne dobre spletne tutoriale in namige glede tega. Sam ze nekaj poznam Java EE (JSF 2.0, JPA, RESTful web servici), zal pa v Pythonu, razen par izjem na faksu, se nisem programiral. OOP in spletne tehnologije so mi bolj ali manj jasne , zato me kaksni zacetniski tutoriali ne zanimajo.

Hvala in LP

element ::

Najhitreje bo, da začneš delat nek projekt. Preberi si osnovne informacije o strukturi Django projekt iz introja, potem začni na svojem projektu. Ko se zatakne, se zatečeš v dokumentacijo. Začetniški tutoriali so precej brezveze, če so ti jasne spletne tehnologije in OOP.

https://docs.djangoproject.com/en/dev/i...

Osnove Pythona si obnoviš tu:
http://learnpythonthehardway.org/book/

GL

JesseP ::

Točno to, docs od django so dobri (lahko bi bili boljši :) ). Zamisli si nek projekt, in ga začni delat po docsih.
Če kje nebo dovolj podrobno oz. nebo zajeto vsega, lepo googlaš in rešiš problem.
Kar se tiče pythona, jaz sem se ga "naučil", da sem delal en python/django projekt. Na začetku oz. še zdaj za večino stvari napišem standardni stavek v google:
How to ___ in python :)
Zahtevnejši projekt boš izbral, na več problemov boš naletel, več se boš naučil.

kr?en ::

Na podoben princip sem tudi mislil zacet. Nek projekt + docs + google :D
LPTHW sem pa ze nekja bral in ga mi je bilo kar muka brat (kot vsi zacetniski tutoriali), ker me bolj zanimajo fore v sintaksi, ki se jih pa itak sproti naucis.

Drugace pa hvala za namige. Me pa zanima, ce se se vedno vztraja na 2.7 verziji, ali se ze dela razvoj na 3.x? Ter kateri IDE ponavadi uporabljate/priporocate? Sam sem si instaliral tistega od JetBrains (PyCharm), ker doma za Javo uporabljam InteliJ Idea od iste firme.

Mavrik ::

PyCharm je verjetno najboljši IDE za Python/Django kombinacijo, s tem da se večna devov za Python še vedno na vse kriplje otepa glupih tekst editorjev tipa Vim/SublimeText.

Pa če se prav spomnim bo prvi uradno s 3.x kompatibilen Django 1.6, tako da začni lepo na 2.7.
The truth is rarely pure and never simple.

Arto ::

Malo offtopic, pa vseeno - o Ruby on Rails si kaj razmišljal?

kr?en ::

Niti ne. Sem pa dobil zeljo se naucit Python iz preprostega razloga, ker sem ga na zacetku zasovrazil zaradi sintakse (pac navajen na strong typed jezike) in bi mu rad dal seeno priloznost :P

dasf ::

+1 za PyCharm.
Za moje potrebe (python web development) daleč najboljši IDE. Poleg Pythona še html, css, js in coffescript urejevalniki, emmet, ter django in web-dev orodja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dasf ()

kr?en ::

Sem opazil, da je tudi uraden plugin za IntelliJ IDEA, ki naj bi s tem dobil isto funkcionalnost kot PyCharm.

Bom se s tem probal, glede na to, da imam celo verzijo doma (PyCharm je 30dni trial) :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243594 (4055) A110
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93481 (2606) Qushaak
»

Kateri IDE za python programiranje?

Oddelek: Programiranje
242278 (1778) Mavrik
»

Kateri programski jezik / okolje je IN ?

Oddelek: Programiranje
192606 (1876) FrEaKmAn

Več podobnih tem