» »

Kateri napajalnik?

Kateri napajalnik?

BuffaloSLO ::

Lep pozdrav

Včeraj sem kupil novo grafično kartico in sicer Sapphire HD 3850 (265 mb), in ko sem jo vstavljal sem videl da nima moj napajalnik 2x3 power connectorja. Trenutni napajalnik ima 350W. Zdaj pa me zanima kako močan napajalnik potrebujem, da ne bo grafična vse 'požrla'. Zanima me tudi če morem upoštevati še kaj druga, preden kupim napajalnik. Cena napajalnika naj bo čim nižja (do 30 € če je možno)

Hvala vsem za odgovore

Rokic ::

upam, da si lahko spsodim temo. Ker sem prav padel iz računalništva (po par letih premora, se mi ne sanja kaj potrebujem), me zanima kakšen napajalc bi potreboval za naslednjo konfiguracijo:
- AMD Phenom X3 ali X4 (se moraš še odločit, najverjetneje pa X3 8450)
- 2 GB DDR2 (za začetek)
- ATI 3850 512MB
- Seagate 500GB oz. 750GB
- plata Gigabyte GA-MA78GM-S2H
- pa seveda DVDRW

Hvala in LP

tilinho20 ::

Kak lc power 550W 2.2 bo čisto zadosti v obeh primerih. Je pa cca. 40 eur.

AngelOfDeath ::

@BuffaloSLO

3850 mislim da ma nekje maximalno porabo 80W tako da potrebuješ vsaj 100W napajalnik samo za grafično. Na tvojem mestu bi upošteval še porabo drugih porabnikov v računalniku. In kupil temu primerno močan napajalnik.


@Rokic

cca 350W napajalnik bi moral biti dovolj. Samo na tvojem mestu bi kupil nekaj močnejšega. Kakih 500W...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Rokic ::

zdaj sm prišel do enega problema. Kakšen napajalec naj dam v Anteca NSK1380?
http://www.antec.com/us/productDetails....
Ker kolkr sem gledal baje ne gredo vsi napajalniki notr. Ni mi pa preveč jasno zakaj. Kakšnega pametnega testa pa tudi nisem našel na netu, razen nekega videa.
Aja, ta napajalc iz Anteca pa bo priromal v eno drugo ohišje ;)

TribesMan ::

Jaz toplo priporočam Mushkina 400W, za dost ugodno ceno ponuja res veliko. Hkrati pa poganja moj sistem brez vsakih težav in zelo tiho. Pa še modularne kable ima ki so lepo oblečeni v mrežasto prevleko.

Sistem:
E7200 navit na 3600MHz
4GB RAMa
Asus P5Q-E
4*WD6400AAKS
2*Hitachi 320GB
geforce 7900GT
TV tuner
DVDRW...

LCjem pač ne morem zaupat potem, ko je že moj drugi "500W" začel žvižgati pod obremenitvijo po samo par mesecih uporabe...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

580W napajalnik dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
455121 (4151) krispe
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410389 (6942) kuglvinkl
»

Ali 360W zadostuje?

Oddelek: Kaj kupiti
5855 (789) alexa-lol
»

Kater napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331372 (951) Pyr0Beast
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321665 (1160) Silence-r

Več podobnih tem