» »

30" LCD -- mnenja, priporocila, izkusnje

30" LCD -- mnenja, priporocila, izkusnje

lopov ::

Ziv!

Pokazala se je moznost, da se namesto 24" Samsung 245T (1920x1200) kupi 30" Samsung 305T (2560x1600).

Pomisleki, ki se porajajo so sledeci:

- preslaba masina (C2D E8400 in Radeon 3870 s 4Gb rama)
- preveeeeelik - miza je siroka 86 cm, to je pa ful velka zadeva in bo "nabijala" v glavo.

Racunalo se uporablja za graficno oblikovanje in arhitekturo. Notri je Asus P5K-E/WIFI-AP in eventuelno bi se lahko dodala se ena graficna, samo ce bo obstojeci napajalnik potegnil je vprasanje (TAGAN 500W TG500-U33) + nima 2x PCI 16x.

Glede na sedanje spremembe in prihajajoce komponente se se kaksno leto ne bi investiralo v racunalo, kasneje pa se kupi kompletno nova masina.

In kje v Ljubljani bi se dalo videti razstavljen in delujoc 30" monitor?

Thx,
b.

suntrace1 ::

Sem bi pred enako dilemo kot ti in sem raje vzel 24'':

- prevelik, dejansko nabija na glavo, kot bi sedel v kinu v prvi vrsti ter zavzame celotno področje vida, kar pri meni povzroča glavobole

- monitor potrebuje 2 DVI vhoda, tako da špili odpadejo, ker ni grafične ki bi lahko dostojno poganjala na tej resoluciji (in ne mi rečt da ne igraš iger), pravtako skoraj ni notesnika z dvema DVI izhodoma.

Sicer pa zanj ne potrebuješ dveh PCI16x mest na plati, temveč malo bolj moderno grafično, saj imajo vse že po dva DVI izhoda. Kje imajo delujoč Samsung ne vem, lahko pa pogledaš v FMC Della 3007. V vsakem primeru si poglej sam v živo, če ti odgovarja 30'' ali je že preveč.

frudi ::

Ne rabiš dveh DVI izhodov ampak Dual-Link DVI izhod. Na večini današnjih grafičnih je vsaj en od obeh DVI izhodov Dual-Link.

Kar se pa tiče 30" monitorjev... ne vem, ali se je situacija v zadnjem času popravila; ko sem jih jaz gledal nazadnje, je bilo z njimi preveč problemov za moj okus - ni bilo hdcp podpore preko dual-link povezave (samo preko single-link, takrat pa si omejen na resolucijo 1280x800), niso imeli podpore za menuje (dalo se jih je nastavljati le preko priloženega softwara), pomanjkanje različnih vhodov (katerih imajo 24-27" monitorji običajno cel kup), nezmožnost skaliranja slike nižjih resolucij, pa mogoče še kaj. Je pa že kako leto, odkar sem se nazadnje aktivno zanimal za 30" monitor, tako da so te porodne težave vmes mogoče že rešili. Vsekakor pa se pozanimaj pred nakupom...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

lopov ::

Ola!

Hvala za oba odgovora. Zadeva bo sluzila "le" kot monitor, zato ne potrebujem mnozice dodatnih vhodov in izhodov (okej, priklop na se en racunalnik ne skodi). Smatram, da HDCP ne potrebujem. Za igre bo CRT monitor. Sem nasel nekoga ki ima Cinema Display in menda lahko pridem pogledat. To z 2x PCI 16x sem mislil da bi ob priliki dodal se eno 3780; plata podpra crossfire in ne bi smelo biti problema, menda niti ni treba da je 3780, lahko dodam 3750.

Lp,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

just_a_cook ::

Moj predlog je 2x24". Sam uporabljam to kombinacijo za grafiko in je super. predvsem, ker ju lahko malo rotiram in potem imam dober pregled nad vsem (v črko V ju malo postaviš).

Pa tudi vmes, ko ne delaš enega izklopiš (ne pozabi, 100 W kuri en tak, kar pomeni kar nekaj energije/toplote).
==================
Just a cook

lopov ::

Nimam prostora za 2x 24", pa tudi sprehajanje pogleda z monitorja na monitor mi nekako ne disi. Imam izkusnjo z dvema CRT, z LCD se nisem poskusil. Cez teden bom skusal v zivo videti kako zgleda 30" med delom, pa se nato odlocim.

Lp,
b.

Zheegec ::

Zakaj pa ne 2x22" LCD s 1920x1200?

Drugače pa 30" je res veeeelik, dejansko pokuri preveč vidnega polja, je treba že kar glavo obračati, da pregledaš celo površino :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

franci ::

Škoda, ker ne naredijo 26'' monitorja z resolucijo 2560x1600.

Za grafično oblikovanje in arhitekturo rabiš dobro resolucijo, ne samo velikost.
Hello, hello, hello, how low?

LordTado ::

če boš se že odločil za 30" vzemi lg W3000,ma sips matriko,da neboš mel problemov s koti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Gost ::

HP LP3065. Zdi se mi precej v redu za to ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere monitorje za 3 screen eyefinity?

Oddelek: Kaj kupiti
133008 (2835) Xickle
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505390 (3757) wade
»

2x 24" LCD 1920x1200, ali bo ATI 9600pro dovolj?

Oddelek: Kaj kupiti
301476 (1476) umetnic
»

Poceni grafična dual dvi 2560x1600

Oddelek: Kaj kupiti
91268 (1058) frudi
»

Skrivno orožje R600 - zvočna kartica

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
255022 (3853) Senitel

Več podobnih tem