» »

radar na avtocesti: viadukt grosuplje-lj (vprašanje)

radar na avtocesti: viadukt grosuplje-lj (vprašanje)

ovdje kokoš ::

Živjo,

včeraj sem se peljal po omenjenem avtocestnem odseku. Če se ne motim, sem ZA prvim tunelom (če se pelješ iz Grosupljega) pritoti Lj opazil znak: preklic vseh prepovedi, zato sem hitrost mirno povečal na 130km/h, cesta se nato nadaljuje v viadukt. Na koncu viadukta sem opazil radar in instinktivno rahlo zavrl, morda na 120km/h, opazil pa sem, da me je radar slikal, bil je namreč večer in zagledal sem bliskavico.

Zanima me, ali mi morda kdo lahko pove, koliko točno je na tistem odseku omejitev hitrosti in ali tist znak za preklic prepovedi res obstaja ali ne.

Hvala.
jebi ga

KandazaR ::

Tam je omejitev 130km/h. Za tunelom je znak za preklic vseh omejitev.

lugre ::

Tukaj piše da je omejitev 130, tudi jaz imam tako v spominu.

residual ::

tudi radar v Blagovici non-stop bliska, pa se peljem po omejitvah. Ali gre za napako ali preventivo ne vem, vem le da še nisem dobil ničesar domov.

b ::

Nekje drugje sem prebral, da imajo pri Grosupljem radar nastavljen na prenizko hitrost in z njim kao štejejo promet. Druga možnost je, da so ga pozabili nastavit na 130, ker je bil prej na odseku z drugačno omejitvijo. Ampak to so vse baba čula baba rekla variante, nimam nobene potrditve od koga, ki bi to res vedel.

Sicer pa je tam omejitev 100% 130km/h, brez skrbi.

Če se pa gremo teorije zarote, morda razvijajo kakšno bazo v kateri bo zapisano točno kje in kdaj se vozimo. Sploh ne rabimo satelitskega cestninjenja, saj mamo stacionarne radarje! :)

ovdje kokoš ::

Hvala za pomiritev :D
jebi ga

Roadkill ::

Slikajo zato, da pišejo kazni tovornim vozilom, za katere veljajo nižje omejitve.
Slike nato ročno pregledajo, da izločijo ostala vozila.
Ü

PaX_MaN ::

Edge detect? If (površina > normal_car_površina) send položnica?

šernk ::

Slikajo zato, da pišejo kazni tovornim vozilom, za katere veljajo nižje omejitve.
Slike nato ročno pregledajo, da izločijo ostala vozila.



in koliko tovornih vozil ima višje hitrosti??? danes se natančno vidi kdo je posegal v računalnik in ob kateri uri. poznam primer ko je policija pripeljala tovornjak na uradni servis preverit nastavitve računalnika, natančno ti pokaže s katerim računalnikom je bilo spremenjeno tudi če je vse skupaj narejeno pod mizo brez računov in preko prijateljstva. kazni za to početje so pa gromozanske tako za lastnika vozila kot za tistega ki je to storil. mimogrede to vem od uradnega serviserja in ne od vaškega mehanika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AndrejS ::

In vsi tovornjaki pri nas imajo računalnike....

kmetek ::

tovornakarji vozijo vsi 110-120, omejitev imajo pa 80.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stacionarni radar

Oddelek: Na cesti
387506 (5332) Mare2

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23835142 (29339) dzinks63
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511455 (9918) Valvoline
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277986 (7701) JohanP

Več podobnih tem