» »

Back up disk image

Back up disk image

Shatzy ::

Zdravo,

imam par vprašanj glede back up-anja glavnega diska. Povprečno 2x letno namreč reinštaliram winse, in mi je počas dopizdil, da morm it vedno čez vso inštalacijo in vse update, pa vse programe na novo postavljat. Nikol prej se še nism lotu delat tega, zato sem se odloču da je počas čas, da se to nadležno ampak nujno opravilo nardi mal bol enostavno.

Vem da obstajata dve (glavni) opciji, ena je backup inštaliranih (z vsemi updatei in nastavitvami) windowsev na DVD-je, druga na namensko particijo. Zanima me, koliko prostora zavzame backup kompletno nameščenih in update-anih windowsev xp pro z office 2003, če se komu sanja, in koliko veliko particijo bi moral imeti za to. Se da to particijo potem skriti, da v Windowsih ni vidna?

In končno, kater program je najbolj uporaben za tako opravilo?

Hvala in lp

Kekec ::

Acronis True Image, drugega ne rabiš!

JOKER ::

Kolk zadeva zasede je odvisno, kaj imaš vse inštalirano, tako da to je relativno.
sami Winsi z Officem ne zasede dosti, spraviš zadevo na DVD, tako da ni panike.

Program za ta opravila pa je: Northon GHOST !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Kekec ::

Northon Ghost ne doseže do kolena True Image-u!

In da ne govorim da je za začetnike veliko lažji!

Shatzy ::

Sprobal True Image, pa nikjer ni opcije za narest boot up DVD! Ghosta bom pa zdele sprobu... Je že kdo poskusu Paragon Drive Backup 8.5?

Kekec ::

Malo bolje poglej:

Shatzy ::

Hm...ne vem no, zadeva se mi zdi preveč enostavna. Je res da še nisem delal image-a, vendar se mi zdijo Paragon ali pa Norton nekako bolj zihr variante. :) Ravnokar reinštaliram winse, potem bom naredu pa backup na DVDje z Paragonovim Drive Backup om. Poročam kako se obnese.

Kekec ::

Dober če si se odloču ni problema, jaz sem en čas na dnevni bazi gor pa dol dajal visto pa xp-je dokler se nisem odločil da ostanem na visti in sem si sicer backupe delal na externi disk ker 30GB ni lahko zapect na DVD :) in ni bilo nikoli nobenih problemov!
lp

jan01 ::

Zame je tudi acronis true image boljši.
review: acronis true image vs norton ghost

grex ::

Shatzy zakaj sprašuješ po forumih, če nimaš namena upoštevat nasvetov.

Tisti, ki so ti predlagali True Image, so tudi ostalo nekoč uporabljali. Saj gre z ostalimi tudi, ampak s True Image je lažje tudi po mojih izkušnjah.

imott3791 ::

Acronis je zakon.

Shatzy ::

Saj sem upošteval mnenje, sem sporbal acronis, pa se mi ni zdel prepričljiv. Namestil sem Paragon Disk Backup, v trenutku naredil backup DVD, in to je vse kar potrebujem za svežo inštalirane in updateane windowse. Acronis ob obnovitvi potrebuje najprej boot cd če se ne motim, in nato še image DVD. DB obnovi celoten disk iz samo backup DVDja z image-om. Ko bom ponovno nameščal winse, bom opisal še postopek obnove. Upam da mi ne treba tega delat prekmal...

imott3791 ::

Je še ena varianta, ki jo jaz uporabljam uspešno tudi v službi kakor doma. Če delam za doma imam direktorij BackUp kjer mam vse bekapirano tudi image Ghosta sistemske particije C in to z diskete. V službi pa uporabljam skrito particijo in gor je plac za image Ghost narejen z disketo.
Po vseh pripetljajih in časovni potratnosti sem pogruntal da ob zdajšnjih velikostih diskov ni potrebe po kopiranju na DVDje ali CDje. Moja metoda bekapiranja obstoječih sistemov mi je najenostavnejša in se še lep čas ne bom ukvarjal s kakimi drugimi.

Pridem z disketo in grem z disketo.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

grex ::

No koker vem lahko tudi z acronisom vse posnameš na en DVD.
Paragona ne poznam, ampak če ti deluje, zakaj pa ne.
Zmotilo me je to, da ti ghost deluje prepričljiv morem priznat. (ga namreč sovražim iz dna duše, ker mi prevečkrat ni delal, predvsem pri backupu).

aiko ::

Acronis True Image dela super! Prj sem uporabljal ghost-a, vendar ima acronis boljše funkcije

#000000 ::

Čez tru imiđ ga ni, ima vse kar rabš in kar ne rabš, samo pravo verzijo si izbereš in si car. LP

racunalnicar ::

Sprobal True Image, pa nikjer ni opcije za narest boot up DVD! Ghosta bom pa zdele sprobu... Je že kdo poskusu Paragon Drive Backup 8.5?


Kekec :: 20. maj 2007, 19:33:39

Malo bolje poglej:
 h

h



Kekec, to je starejša verzija programa.
V 11 pa tudi jaz ne najdem opcije za izdelavo boot dvd-ja.

Prosim za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norton Ghost 14

Oddelek: Programska oprema
121698 (1203) imagodei
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
536975 (5395) thebaloh
»

SW za popolno kopijo diska

Oddelek: Programska oprema
222050 (1626) opeter
»

Windows xp kako in s cem ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181937 (1486) solatko
»

kater program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71284 (1069) solatko

Več podobnih tem