» »

Backup and recovery WINDOWS

Backup and recovery WINDOWS

sameone ::

Zdravo

Prosil bi za eno pomoč oz. nasvet.


Zelo uporaben program se mi zdi HP backup and Recovery. Ampak tukaj je problem v tem, da ta stvar deluje le če ti oni v podjetju HP naredimo preinstalacijo. V mislih imam to da če hočeš narediti recovery ob zagonu windowsov pritisneš tipko f11 in ti naredi restore.

Če pa si dol potegneš njihov program pa si lahko to narediš samo na cd, ... in ni tako praktišno kot pa če imaš celotno recovery na svoji particiji.


Upam da me razumete, tisi kateri imate hp računalnike oz. ste delali pri kakšnem podjetju z temi računalniki imajo vse tako narejene da imaš particijo rezervirano za backup in recovery, potem pa samo pritisneš ob zagonu F11 in ti vzpostavi vse v prejšnjo stanje.

---------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------- --------------------------------

Zanima me če obstaja še kakšen podoben program, kjer si narediš eno particjo npr. 10gb in jo imaš kot backup oz. recovery, potem pa če hočeš imeti na novo naložene windowse, ob zagonu pritisneš določeno tipko npr. F11 in ti obnovi windowse.


Mislim da z acronis true image , norton ghost to ne gre, da si rezerviraš particijo in jo uporabljaš ob zagonu windowsom


Prosim za vašo pomoč

Mare2 ::

S tistim HP backupom sem se jaz zelo zafrkaval. Ko ga rabiš, ne dela. Ni zanesljivo.

Kaj je narobe z Acronis True Image?

Zame je brezhiben.

sameone ::

Nisem še delal z njim in ga toliko ne poznam.

A lahko narediš tako kot pri HP-ju.

Rezerviraš si particijo npr. 10gb in potem tam shraniš backup. Ko pa rabiš recovery pa pritisneš ob zagonu npr. F11

a je to mogoče z acronis true image

LP

Mare2 ::

Seveda. S tem da je ta particija skrita, windowsom nevidna in ji v primeru virusa ne more. Tako jaz sklepam.

Bekape seveda lahko (keterokoli verzijo, ki si jo doslej shranil) restavriraš nazaj na disk.

Istočasno lahko (če želiš) povečaš ali zmanjšaš velikost diska na račun te skrite particije.

Narediš si pa lahko t.im. štartni CD v primeru, da se računalnik ne zbudi, bekap pa lahko restavriraš ali iz te skrite particije ali iz zunanjega diska.

Tole sem pisal zepo poenostavljeno. Jaz imam verzijo 11.

sameone ::

Hvala za pomoč.

Zanima me še sledeče.

1. namestim si acronis true image na računalnik
2. Naredim si backup (Kako si naj naredim celotnega sistema, kaj naj izberem "My computer ...") - (naredi mi backup image)
3. naredim oz. zapečem si boot acronis true image (ta boot cd je od orginial od acronis true image in je bil zraven namestitvenega) - se pravi 1 za namestitev in 1 za boot.
4.če je potrebno vstavim boot cd ob zagonu računalnika. Ko mi zboota cd acronis true image izberem backup image in dam da mi ga naj recovery.

Je moj postopek pravil. Bi dodal kaj. Kaj se ti zdi pomembno pri tem.


hvala za pomoč

Mare2 ::

Tako na hitro si pravilno opisal postopek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premajhna sistemska particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
212550 (2078) joze67
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354559 (3689) solatko
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537025 (5445) thebaloh
»

Najboljsi Backup Program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112399 (2187) zee
»

kater program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71289 (1074) solatko

Več podobnih tem