» »

Linux in Windows - z roko v roki ?!?

Linux in Windows - z roko v roki ?!?

webblod ::

Hm, recimo, da se ogrevam za spoznavanje Linuxa. Poleg tega še recimo, da z Linux-om nimam nikakršnih izkušenj...

Seveda ne gre izpustiti, da imam precej volje do učenja, ki ob vsakem takem podvigu niti najmanj ni zanemarjujoč dejavnik.

Sedaj pa resno... Zanima me vpeljava Linuxa v poslovno okolje, vendar ne kakršnokoli poslovno okolje, temveč v poslovno okolje, kjer že obstoji mreža, v kateri je kar nekaj uporabnikov (cca. 140 na dveh lokacijah) in kjer 100% prevladuje MS tehnologija .

Kaj konkretno me zanima:

* Ali je možno Linux odjemalca (torej navanega uporabnika) vključiti v Windows NT domeno?

* Ali je v Linux-u poskrbljeno za dostopanje do podatkovnega strežnika MS SQL Server preko ODBC?

* Slišati je, da je mogoče določeno Windows programsko opremo uporabljati tudi w Linux okolju. Kako je s tem???

Torej, če ima kdorkoli kake izkušnje, se toplo priporočam.

P.S.: Vsesplošno pljuvanje, zgražanje, hvaljenje ipd. ni dobrodošlo. Pričakujem konkretno debato na ustreznem nivoju.
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

dr.J ::

Precej več boš izvedel, če se prijaviš na lugos-list mail listo na http://www.lugos.si.

simon ::

* Ali je možno Linux odjemalca (torej navanega uporabnika) vključiti v Windows NT domeno?

Avtentifikacija na NT ali AD server v vecini stvari deluje, morda bi pa le malo bolj specificiral za kaksne primere to rabis (tiskanje, datotecni streznik?)

* Ali je v Linux-u poskrbljeno za dostopanje do podatkovnega strežnika MS SQL Server preko ODBC?
ODBC moduli za MSSQL so, ampak je spet odvisno za kaksno aplikacijo to rabis

* Slišati je, da je mogoče določeno Windows programsko opremo uporabljati tudi w Linux okolju. Kako je s tem???

To pa je bolj tako, tako. Posebej kaksne Access based aplikacije znajo biti problem

webblod ::

dr. J: Hvala.

Simon:
1. Trenutno je v rabi storitev
Skupna raba datotek in tiskalnikov v omrežjih Microsoft
V mislih sem torej imel ali lahko nek uporabnik (recimo mu Polde) pride drugo jutro v službo, kjer ga namesto ljubljene MS Win9x mašince pričaka SuSE Linux 8.0 mašinca in normalno dostopa do datotek na vseh NT Strežnikih, do tiskalnika, čigar gostitelj je Mickina Win9x mašinca izpisuje dokumente, itd.

2. ODBC imam v mislih za razvoj lastnih aplikacij in predvsem iz razloga, ker je težko priti do direktorja in mu razložiti, da bomo zamenjali SQL strežnik in večino dosedanje programske oprem in bo strošek v tolarjih milijonski, pri čemer zagovarjam tezo da pomeni uvedba Linux-a v podjetje znižanje stroškov... Zagotovo ne bo videl logike, saj nikakor ni računalniški zanesenjak...
Prehod bi moral potekati postopno, brez revolucionarnih sprememb... Do takrat pa bi moral MS SQL strežnik normalno služiti svojemu namenu.

3. Nisem imel v mislih Access-a, temveč MS Terminal server Clienta, ki komunicira z MS Terminal strežnikom (NT4 SP5)... Na Linuxu bi torej potreboval programček, ki bo tudi znal dostopati do tega strežnika...

Upam da sem bil dovolj natančen za iztočnice...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

simon ::

dostop do datotek preverjeno deluje, za printanje pa tudi (nisem preiskusal)

za dostop do MSSQL-a se ti verjetno splaca pogledati na http://www.freetds.org/

za TS klienta pa http://www.rdesktop.org/

webblod ::

Sem preveril, vendar ni ravno enostavno za popolnega začetnika... Pa še informacije o tistem TSC-ju so bolj skope... 8-O

Kar se tiče Kylix-a sem slišal, da prinaša s seboj vse potrebno tudi za dostopanje do podatkovnih zbirk... Ima kdo kaj izkušenj s tem???

Vsekakor, če ima kdo kakršnokoli izkušnjo v zvezi z odprto temo, naj mi posreduje... Bom zelo hvaležen.
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

matic ::

za TSC oz. rdesktop, samo potegnes tisti zipan source dol.. ga odzipas (odpri konzolo in pozeni "mc" in verjetno se ti bo odprl nov svet! (ce se ti se ni))
Ko imas odzipano, gres v ta direktorij in napises "make" Pocakas neki casa da on neki spaca in potem zadevo pozenes:
"./rdesktop streznik"

p.s.: drugace pa vse to v zipani datoteki, mislm da je README file! V Linux imas za vsako stvar toliko dokoumentacije da...

matic ::

Za fajle in tut printerje(!?) pa mislm da bo prisla v postev Samba.

Drgac pa tut jest nisem strucko za linux.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] Poganjanje Pantheon-a

Oddelek: Programska oprema
224933 (2130) luckoj
»

Microsoft SQL server

Oddelek: Programiranje
101252 (1077) VodkaMan
»

Napoved raziskovalne skupine Petrov: Konec prevlade Microsofta in Intela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
1268952 (6978) ghaefb
»

DDoS preko MS SQL 2000 & nedosegljivost slo-tech.com

Oddelek: Novice / Varnost
472859 (2859) CaqKa
»

kako do mysql v win2k z IIS?

Oddelek: Programiranje
121572 (1429) webblod

Več podobnih tem