» »

Laserski tiskalnik za tiskanje A4 nalepk

Laserski tiskalnik za tiskanje A4 nalepk

destiny ::

Zdravo,

zanima me če kdo ve kateri laserski tiskalnik bi bil najbolj primeren za tiskanje nalepk A4 formata. Sedanji, t.j. Kyocera FS820, ima namreč težavo z zajemom papirja iz predala in se velikokrat zaskoči. Če mu podajam posamezen list na podajalniku, z zaskočitvijo nimam težav, je pa problem v hitrosti takega početja in pa pozicijo tiska (velikokrat list potegne malo postrani in so nalepke neuporabne).

V glavnem, najbolj me interesirajo novejši Kyocherini in Nashuatec modeli zaradi ugodne cene izpisa. Cena naj bo nekje do 600-700€, zelo pomembno pa je da nima težav z zajemanjem tršega/debelega papirja.

lasse007 ::

V ta cenovni rang pride Kyocera FS-2000D, precej zmogljiv tiskalnik.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Ceneje pa v Nemčiji, kjer imam dobre izkušnje s to trgovino:
http://www.c-nw.de/xtc/product_info.php...

Papierzufuhr 500 Blatt Papierzuführung (60 - 120 g/m²)
100 Blatt Mehrzweckzuführung (60 - 220 g/m²)
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

destiny ::

Sem mal raziskoval in ugotovil da bi bil edini primeren Nashuatec SP-C420DN. Kyocera FS-2000 ali pa 1300 bi bila tudi OK, ampak za zanesljivo tiskanje bi moral nalepke printat preko ročnega podajalca, s tem da Kyocera za približno enako ceno ponuja manj kot Nashuatec.

Anyway, se zna zgodit da bom rajši kupil namenski termo printer za nalepke na kolutih. Je dolgoročno cenejši.

ender ::

V firmi imamo dve FS-2000D, ki jih uporabljamo za tiskanje zložljivih samolepilnih kuvert (takih, kot jih dobiš npr. za dohodnino). Te kuverte zajema iz ročnega podajalca, kamor jih gre približno 50 naenkrat. Dupleks dela brez problemov, samo nastaviti je bilo potrebno pravilno velikost papirja (listi so malo širši od A4, in jih je mečkalo dokler nisem nastavil točne velikosti).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

C_maniak ::

zanima me, če je potrebno kupiti točno določeno vrsto nalepk za lasersko printanje?

cekr ::

Takšne nalepke moraš dobiti, da imajo papir čisto do roba. Sicer spodrsava in lahko marsikater list prepozno ali pa prehitro potegne. Ti problemi se dogajajo na dragih in na poceni laserjih. Papir mora biti čimbolj grob.
Sam uporabljam Avery-Zweckform. So pa te nalepke kar precej drage. Če ni pomembna hitrost, se dobijo tudi kakšni cenejši nadomestki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dzinks63 ::

Pri Radeče papir bi se znalo najti kaj po ugodni ceni. Kakšne samolepilne pole in jih razrežeš na željeno mero.

darkolord ::

Pa seveda je treba pazit, da tisti gladek papir, na katerem so nalepke, zdrži tako temperaturo

tony1 ::

Nalepke morajo vsekakor biti namenjene za laserski printer, in nikakor ne kar ene!!!

In drugič, na avtorja teme, tvoj problem ni v printerju ampak v nalepkah!!!!!!!!!!

(Še boljša bi bila ta, da ali nimaš vsega priloženega softvera naloženega ali pa da samo pač nisi v driverjih obkljukal, na kakšen medij boš tiskal... Upam, no :D)

ender ::

Nastavitev pravilne vrste papirja definitivno je pomembna, sploh če gre za težji papir. Prej omenjena Kyocera 2000D ne bo potegnila kuvert, če ni nastavljen težji papir.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

lonz ::

Za namensko tiskanje etiket ti je boljši tisk iz role. Cenovno je mogoče malo dražja etiketa, samo tisk je pa bistveno galantnejši. Po večini imajo vsi tile printerji opcijo direkt termo print ali termal transfer. Pri nas imamo Zebro, pa smo ful zadovoljni.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Karen ::

Mi smo včasih precej tiskali nalepk (za laserski tisk), pa se je valj tonerja precej pacal (izgleda da ko se segreje list začne "hlapeti" lepilo) in potem tiska kot pač tiska... koliko pa sploh potrebuješ? A kak inkjet s kolikortoliko ravno potjo tiska ne bi prišel v poštev? Bistveno cenejši za manjše naklade...

neo ::

Kupi Zebro, pa bo mir. Laserci pa nalepke, pogojno sicer gre,samo ko se ti enkrat nalepka odlepi z papirja pa se ti ovije okoli tonerja al pa jo kako drugače zmučka noter v tiskalniku pa si v pi**i. Smo imeli s tem same pizdarije, odkar imamo Zebre, pa pozabiš na take probleme. Pa tudi cenovno niso več tak bav bav ko včasih:). Kake dimenzije nalepk pa printaš?
Neo's

destiny ::

C_maniak, jest sem opustil iskanje laserca primernega za A4 nalepke in sem rajši kupil termalni printer. Vsak pa ima določene prednosti in slabosti:
Termalni:

  • cenejši tisk (precej cenejše nalepke, ni tonerja)

  • veliko različnih dimenzij nalepk

  • manj težav z "uhajanjem" teksta iz nalepke

  • veliko počasnejši od laserca

  • precej slabša kvaliteta tiska (moja Zebra ima 203dpi, obstajajo pa tudi take z višjim dpi-jem)

  • plačljiv software za oblikovanje nalepk (uporabljam NiceLabel, avery ima sicer neko zastonjsko varianto pri kateri pa ne moreš sam dimenzionirati nalepk. Pri lasercu sem nalepke naredil v OpenOffice-u)


Laserc:

  • zelo hiter tisk

  • dobra kvaliteta tiska

  • drage nalepke

  • poraba tonerja

  • list se lahko nekoliko zamakne, ko ga tiskalnik zagrabi, posledično lahko pride do tega da tekst uhaja čez rob nalepke

  • težave z zajemanjem listov (pri moji Kyoceri se je izkazalo da je motor laserja nekoliko upešal, sem pa občasno imel težave tudi ko je tiskalnik še dobro deloval)

C_maniak ::

ma ne, rabil bi samo na eno nalepko eno besedo napisat, v predalu pa se mi valjajo se neki listi nalepk od prej (z inkjetom), pa raje nisem šel probavat, ker se mi je zdelo, da sem že slišal nekje, da je treba imeti posebne nalepke, pa nisem vedel al zaradi temperature, odlepljanja nalepk... ne bi pa rad zarad te banalne zadeve unicu novga printerja oz. tonerja (ki pa itak stane isto k printer :). bom na roke napisal :)

BCSman ::

da ne odpiram nove teme, a ve kdo ali imata ta dva tiskalnika glavo na kartuši (kot hp) ali ne?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

destiny ::

Bi blo čist vseen, če bi odprl novo temo, ker tvoje vprašanje nima veze z obstoječo temo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tisklanik za tiskanje ovojev spisov - obrazec obr 0.14

Oddelek: Kaj kupiti
81381 (1208) solo5
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye
»

Kateri tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
6722 (690) Aston_11
»

NAKUP TISKALNIKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
236010 (5706) kixs
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385553 (3284) mailer

Več podobnih tem