» »

Ohranitev podatkov

Ohranitev podatkov

LeXani ::

Imam dva diska, pa bi zamenjal opercijski sistem (sformatiral), katerega imam nameščenega na enem disku. Rad pa bi, da bi ohranil podatke na drugem disku. Že dolgo nazaj sem probal to možnost, pa mi nekako ni zaznalo diska oz. javilo mi je da ga moram sformatirati, in s tem sem izgubil vse podatke.
A obstaja kakšna možnost, brez premikanja vsebine diska ?
Hvala.
Čas prve prijave 04.11.2005

Pyr0Beast ::

Hja, če si pobrisal kakšno particijo preveč bi ti znalo to narediti, drugače, pa preneseš podatke na enega, formatiraš drugega in nasnameš sistem na drugega. Prvo pa poglej iz katerega diska se ti sistem zaganja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LeXani ::

Ne razumem. Hočem ohraniti podatke samo na enemu disku, ne na obeh. Na prvem disku imam razne filme in glasbo - 400gb, na drugem pa os katerega bi sformatiral in zamenjal za visto - kapaciteta 250gb. Torej če namestim na novo naj bi ta prvi disk delal al ne ??
Čas prve prijave 04.11.2005

Pyr0Beast ::

Če sformatiraš na novo, pod pogojem, da ne sformatiraš 400G disk, bi ti nov sistem moral zaznati in prikazati sosednji disk. Če hoče sistem formatiranje tistega 400G, ga ne formatiraj, saj se da podatke še vedno dol dobiti, in, če imaš res srečo popolnoma obnoviti particijo.

Pri formatiranju pogona ti grejo stran vsi, popolnoma vsi podatki na tistem pogonu. Bljižnice, dokumenti, nastavitve, slike, zapiski, backupi, programi, savi ..

Še preden greš formatirat pa posnami dol gonilnike za svojo ploščo in jih daj na drug disk, če tega že nisi naredil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

Še preden greš formatirat pa posnami dol gonilnike za svojo ploščo in jih daj na drug disk, če tega že nisi naredil.

Kako to misliš, a z neta jih potegnem ?
Čas prve prijave 04.11.2005

Pyr0Beast ::

Posnami jih iz interneta na proizvajalčevi strani.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LeXani ::

Kje pa jih najdem? Sm že isku pa imajo same stare verzije.. Plata je asrock 939dual-sata2.
Čas prve prijave 04.11.2005

Pyr0Beast ::

Ahh, za to plato sploh ne rabs driverjev. Edino AGP port driver, ce imas AGP kartico, druzga ne rabis, kokr se jst spomnem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KiNgKoNgX ::

http://www.asrock.com/mb/index.asp?s=939

Če te je strah da bi med formatom izgubil kakšne podatke, potem naj rajši tisti sploh ne bo prisoten.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

LeXani ::

Če te je strah da bi med formatom izgubil kakšne podatke, potem naj rajši tisti sploh ne bo prisoten.
Disk ??
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

SPCsi ::

glede na to da ti formatiranje ne gre od rok, izklopi disk katerega podatke želiš obdržati na drugega pa instaliraj windowse in problem je rešen :)

www.spc.si

LeXani ::

no to sm hotu slišat:P
Čas prve prijave 04.11.2005


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostopanje do diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
201516 (881) Mendos
»

Hp - Windows 7 obnovitveni disk

Oddelek: Programska oprema
312815 (2538) Cold1
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181772 (1518) Jakka
»

Izguba 60GB podatkov ob formatiranju winsev na drugem disku!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141012 (776) Eagle
»

Kako narediti iz NTFS FAT32?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121502 (1339) Mr.B

Več podobnih tem