» »

Prenosnik-"zmrzne"

Prenosnik-"zmrzne"

system123 ::

Pozdravljeni!

Imam en problem in več ne vem, kaj naj naredim. Problem pa je sledeč.

Med predvajanjem glasbe mi prenosnik enostavno zmrzne oz. zašteka. Sliši se le tisti tečni zvok trrrrrrr, nato pa po nekaj sekundah začne ponovno delovati, le da je predvajan komad na "fast forwardu". Pravzaprav ga predvaja izredno hitro.

Prenosnik je bil tudi zaradi tega problema že sforamtiran, pa sedaj dela enako.
Kaj je problem?RAM, disk?

Prosim za čimprejšnje odgovore in pa naj odgovarjajo samo resni.

DADOXP ::

probaj predvajati glasbo na kaksnih drugih programih npr. winamp. Pri meni je bilo isto samo men je zamrznil brez da bi poslusau glasbo in sem neseu na servis in so mi rekli da je graficna sla. Zna se pa zgoditi da te ram heca.

ST-777 ::

Kakšne temperature imajo komponente v tvojem prenosniku? Mogoče se prenosnik pregreva zaradi zaprašenega ventilatorja ali hladilnika in potem ne deluje, kot bi moral.

system123 ::

Sedaj sem počistil ventilator, ki je bil malo bolj zaprašen. Poročam, kako se bo prenosnik obnesel sedaj.

Hvala za hitro pomoč.

Aja kar pa se tiče glede predvajanja glasbe v drugih playerjih. V vseh zašteka-winamp, media player, traktor.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

codec za zvok imaš pokvarjen.

system123 ::

Zadeva je enaka tudi po čiščenju ventilatorja.

Codec za zvok?Malo več o tem, nisem ravno pameten glede teh stvari:)

solatko ::

Avdio codec - google - download - instal - deluje.

system123 ::

:)inštaliral in je na preizkušnji...

Hvala za pomoč in nato poročam...

system123 ::

:(Tudi to ne deluje. Sem morda dal kaj napačnega gor-napačne codece? Inštaliral sem "ACE Mega CoDecs Pack"!

solatko ::

Potem je pa nekaj narobe z zvočno kartico ali gonilniki zanjo. Verjetno imaš integrirano. Kaj ti pa pokaže pod nastavitvami. Imaš zvočnike pravilno vklopljene. Če imaš front panel priklopljen je lahko kaj na tej povezavi MB<>fp. Kako je če daš v zadnji izhod.

system123 ::

Imam zunanjo zvočno kartico, priklopljeno pa je na front in rear. Vedno je delalo ok, le zdaj nekaj šteka, uporabljam pa jo slabe pol leta. So tudi na novo naloženi driverji, saj sem jih seveda moral po formatiranju računalnika.
Je morda vzrok lahko, ker so beta driverji? Namreč cela verzija driverjev se sesuva, sedaj so prišli beta driverji, ki se ne sesuvajo, so pa očitno lahko vzrok za moje težave?

solatko ::

Pojdi na stran proizvajalca kartice in preveri na njihovem FAQ-u, če ima še kdo take težave. Kaj pa vgrajena ti pa v redu predvaja. Mogoče je pa napajanje pre slabo.

zcetrt ::

Vista? Katera kartica?
4.

solatko ::

Na vsaki matični plošči imaš integrirano zvočno kartico 5,1 ali 7,1. A si jo mogoče pozabil izkolopit v bios-u in ti sedaj ena drugi v zele skačeta.

KandazaR ::

Tukaj je govora o prenosniku.

solatko ::

Tudi prenosniki imajo integrirano zvočno kartico - ponavadi Realtek. Saj ti sam prenosnik predvaja zvok iz vgrajenih zvočnikov in avdio izhode imaš prav tako.

KandazaR ::

Ja samo po navedbah tipa "Če imaš front panel priklopljen je lahko kaj na tej povezavi MB<>fp. Kako je če daš v zadnji izhod." in pa "Na vsaki matični plošči imaš integrirano zvočno kartico 5,1 ali 7,1." je človek 100% da govoriš o namiznih PC-jih.
Drugače pa a je zvočno vgrajeno v prenosnik isto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

solatko ::

Potem pa naj napiše kateri prenosnik, pa bo problem takoj rešen.

system123 ::

Ok fantje mirno kri.

Zunanja zvočna kartica je naslednja:
http://www.trust.com/products/product_d...

Prenosnik pa je Acer TravelMate 2494NWLMi.

Načeloma mi je uporabnik solatko že vse pomagal. Problem je v driverjih za zunanjo zvočno kartico, gonilniki točno za XP se sesuvajo, nato pa so na voljo gonilniki za visto, ki pa ne delujejo pravilno na XP windowsih, čeprav proizvajalec trdi, da le-te delujejo. Sem nato inštaliral gonilnike tudi za notranjo kartico, ki je Realtekova in glej ga zlomka-zadeva deluje.
Pravzaprav si sedaj lahko zunanjo zvočno kartico dejansko vtaknem v rit-se opravičujem za izraz, ker je skoraj neuporabna, saj jaz rabim čist zvok kakšni 7 ur na noč. Da zaključim-TRUST firme v prihodnosti nikoli več. Takšne slabe podpore iz strani proizvajalca pri gonilnikih še nisem doživel.
Hvala za vso pomoč, vendar mi drugega ne preostane, kot da kupim zvočno kartico drugega proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

http://support.acer-euro.com/drivers/no... Tale link te popelje na download gonilnikov in imaš Realtek gonilnik 5.10.0.5273 vendar moraš verjetno to zvočno v biosu izključit, oziroma v device managerju odstranit gonilnik in dat gonilnik zunanje http://www.trust.com/products/product_d..., tistega za xp in bi moralo delovat.

system123 ::

Točno tako sem naredil, vendar je problem v driverjih zunanje, ker se sesuvajo. Sedaj sem dal driverje od zunanje zvočne za xp windowse in za zdaj delajo, vendar sem ves čas v skrbeh, da se ne bodo spet sesuli.
Solatko hvala za pomoč in reševanje mojega problema.

solatko ::

Gonilniki z originalne strani bi morali delat, zato kar brez skrbi, če bo dobro delalo, ne nadgrajuj gonilnika brez potrebe.

zcetrt ::

Praviloma sta lahko prisotni dve zvočni kartici. Tudi tri, če jih potrebuješ. Pri vsakem programu pa nastaviš, katero naj uporablja. V control panelu pa tudi za celostne windowse, katero (tako je ta prioriteta).
4.

solatko ::

Lahko samo, da se ti šoferji ne tepejo med seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353312 (2842) connel
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613178 (11347) Nummy
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018112 (10448) sash69
»

Se splača kupiti to zvočno?

Oddelek: Kaj kupiti
9882 (719) Mitja358
»

Zvočna kartica - ''dvojni'' zvok?

Oddelek: Zvok in slika
222827 (2323) ArchNem

Več podobnih tem