» »

Intel Celeron M pregrevanje

Intel Celeron M pregrevanje

/Thor/ ::

Pozdrav Slo-techu!
Imam problem z pregrevanjem procesorja Intel Celeron M 430 v prenosnem računalniku. Gre za prenosnik HP nx7400. Prenosnik je star eno leto in 5 mesecev. V zadnjem času sem opazil znatno zmanjšanje avtonomije baterije (z dobre ure kolikor je držala še pred kratkim je padla na borih 15 minut), ter nenavadno visoko temperaturo, ki ne glede na obremenitev dosega nekje od 70-80°C. Sam računalnik je tako vroč, da je mizna plošča na spodnji strani mize pod računalnikom na otip neprijetno vroča. Ali gre za pregrevanje, saj intel najvišjo temperaturo postavlja na 100°C, meni pa se mojih poveprečnih 75°C zdi kar veliko?
Če gre za pregrevanje me zanima kaj bi lahko bil razlog temu pregrevanju (med softwarom nimam nobenih zahtevnih procesov), ter kako bi lahko ta problem rešil.
Za odgovore se že v naprej zahvaljujem!

P.S.: ravnokar sem med posodobitvijo in antivirusnim scanom zasledil zaskrbljujočih 85°C!
  • spremenil: /Thor/ ()

blackbfm ::

Software ni kriv za take temperature. Tudi če je stalno 100% obremenjen je tole malo veliko. Verjetno imaš zaprašen hladilnik ali pa je ventilator fuč. Najboljše je stvar razdret in očistit in po potrebi zamenjat ventilator. Poglej še termalno pasto med hladilnikom in procesorjem, mogoče se je zasušila. To je potem fino spucat in nanest novo. Enkrat sem pucu en star procesor z acetonom, samo morš fajn pazit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Pyr0Beast ::

Če imaš procesor na polno obremenjen bo rezultat enak ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

/Thor/ ::

Se mi je zdelo da je zelo visoka temperatura ja...
Bom računalnik poskusil očistiti (malo težje glede na to da gre za prenosnika) ali pa odpeljati na servis.
Software po mojem tudi ni kriv, saj imam temperature okoli 80°C tudi pri relativno majhni obremenitvi 13%.
Ali je mogoče, da je tudi skrajšana avtonomija baterije posledica pregrevanja, ali gre za kakšno drugo težavo, ali morda samo za baterijo, ki je šla v "digitalna nebesa"? Za slednje se mi namreč zdi mnogo prehiter padec (v kakšnem mescu se je stanje poslabšalo po občutku za par 100%)...

Hvala za odgovore

Pyr0Beast ::

Prilagajanje frekvence obremenitvi je najbrž šlo po zlu.
Če je pa zapacano pa testiraš tako, da laptop priklopiš na štrom, ven vzameš baterijo (da dodatno ne obremenjuješ polnilca), zalavfaš 2 programa -toast- enemu dodeliš eno jedro enemu pa drugo. Nato pa gledaš, kako je z temperaturo. temperatura bi morala biti bolj ali manj konstantna (+-5°C), ventilator pa bi moral čedalje glasneje delati, dokler ne doseže max. hitrosti. Pri tej hitrosti se bi morala temperatura stablilizirati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zk_eu ::

Imam enak računalnik in se mi enako greje, spodaj mam že tak občutek, da bi lahko jajco že spekel gor...

Ampak se nisem preveč sekiral, delal mi je skos normalno, edin pol sem ga začel devati na hladilno postajo...Z baterijo pa nimam problemov...

A nitko, da se ti celeroni že nasplošno grejejo ?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

MarkoMan ::

Js imam nx6100 ene 2leti star in mi temp. prileze do 65-70 stopinj, kar se mi zdi ze kar visok, predvsem pa ventilator skozi na polno laufa kar je mal moteč (tudi ce nic ne pocnem)......ze neki casa gledam kako ga bom razdru in ocistil.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

BaRtMaN ::

Prilagajanje frekvence obremenitvi je najbrž šlo po zlu.
Mobilni Celeroni tega ne podpirajo.

/Thor/ ::

Ok, torej baterija je očitno šla v digitalna nebesa.
Sedaj pa nazaj na pregrevanje, ali je to pregrevanje res nekaj normalnega ali gre za napako? Samo meni se zdi nenavadno da bi bilo to normalno, kot pravi nx7400, ker kolikor se spomnim, računalnik ni dosegal takšnih temperatur (vsaj na otip, včasih nisem meril temperature) ko je bil še nov...
Morda kakšna serijska napaka v modelu računalnika, ki povzroči okvaro hladilnika, ventilatorja ali pa zasušitev paste?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: /Thor/ ()

Pyr0Beast ::

Izsušitev olja v ležajih bi znala povzročiti padec obratov ventilatorja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Fantje, zakaj si kupujete te poceni HP-je s celeroni. Vam rečem, da se trikrat bolj splača kupit najslabšo kitajsko robo s pravim mobilnim procesorjem. Za isti denar. Kot da boš s hp-jem za 400 evrov dobil kaj HP-ja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
274967 (2628) traxxas
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454800 (4068) solatko
»

PC zmrzuje

Oddelek: Strojna oprema
171819 (1427) mtosev
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7020206 (19275) Havq
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575820 (4546) venetu

Več podobnih tem