» »

problem pri formatu

problem pri formatu

bimbo12345 ::

o sem dobil en virus pa se ga nism in nism mogu znebit. Se odločim da formatiram. In dam pač cd od winsow not in dam inštal dam kliknem next next, se komp restarta in tam napiše boost from cd/dvd tak k mora bit. Pol mi še v black screen napiše starting windows setup in mal pred koncem napiše the file AAINOARA.SYS could not be found.

Sm probal že 2 različna xp-ja dat gor povsod naredi čist isto. V biosu mam nastavleno first boot device cd/dvd-rom. Pod secon boot device mam pa nastaleno hard disk tak k more bit.

Mogoče kdo ve kje je problem?

5er--> ::

Saj nisi drugič dal, da se sistem boota s cd-ja, ne?
V teoriji bi moglo tako kot si opisal delovat. Očitno ne more nadaljevat, ker ne najde tiste datoteke.
1. Lahko da je z obemi CD-ji jem kaj narobe in na začetku (pred rebootom) teh datotek ne prenese na disk.
2. Lahko je z diskom kaj narobe, lahko da rami falijo...
3. Probaj po restartu odpret CD enoto(da se PC ne zažene z njega) in ko vidiš, da se na zaslonu nekaj dogaja (windows logo...), zapreš optično enoto (v kateri je inštalacijski medij).

bluefish ::

takoj za tem, ko vključiš računalnik vanj zadegaj CD. Nato te bo vprašalo, če res želiš zagnati iz njega in pač pritisneš kar eno tipko. Nato se v dialogu prebij do formata. Ko konča pa nadaljuj s postopkom, če želiš namestiti Win oz. resetiraj comp, če tega ne želiš.

bimbo12345 ::

Z cd-ji ni nič narobe, ker sem probal več različnih povsod je bilo isto.
Sem vključil računalnik pa pol dal cd not pa je bilo čist isto.
Pa jaz sploh nimam več winsow na računalniku. Tole pišem z drugega računalnika.

bluefish ::

si prepričan, da si napisal pravilno datoteko. Google namreč ne najde nobenih informacij.

bimbo12345 ::

Ja 100% sm tut sam že pogledov v google pa ni nč najdlo :/

bluefish ::

pa si naredil Quick ali Full format?

5er--> ::

Lahko, da gre CD enota po restartu bolj v "ležerno" stanje in se ji niti ne da zavrtet ploščka (oz. to naredi prepočasi za setup)... pol pa "ni" datoteke.

techfreak :) ::

5er-->: mogoče je res prepočasna ali pokvarjena CD enota ampak verjetno ni.

Poizkusi zagnati Visto (namestitev) ali Linux iz Live CDja.

bimbo12345 ::

Hm kakšna je sploh razlika med quick in full formatomP
Tole z cd enoto je čist možn ker jo zelo malo uporabljam in lahko da je kej zakrnelo not. Pa tut k je cd not nekej čudno brni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija windows Xp se prekine....

Oddelek: Pomoč in nasveti
131088 (908) amigo_no1
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361658 (1323) amigo_no1
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292403 (1758) astrofizik
»

inštalacija XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101900 (1690) farko
»

Kako formatirat PC?

Oddelek: Operacijski sistemi
221924 (1594) BigWhale

Več podobnih tem