» »

Kako formatirat PC?

Kako formatirat PC?

sblsi ::

Primer: okužen z virusom, ki rebuta komp v 1 minuti, dela le safe mode, ima w2k. Ima kdo kakšno idejo kako naj sformatiram disk? Nimam protivirusnega.

Mr.G. ::

En čist simpl odgovor:

Ad 1:Kateri OS imaš?
Ad2:Pri vseh ponudnikih antivirusnih programov se za enga odloči in ga (ne boš verjel>:D )
kupi!

Lp,

Jan987 ::

sej ti je povedov da ma windows 2000!

A se 2000 ze botajo iz cd-ja al se rabs zagonsko?

Mr.G. ::

Aja....nism vidu (prebrau!):8) :8) 8-O 8-O ........sorry !

Goldee ::

neses disk k kolegu in ti ga sformatira ;)

pa nabav si antivirusca.. nekateri so tudi zastonj..8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

BigWhale ::

Formatiras v safemode? :P

Gwanaroth ::

Katerikol bootable CD [XP, 98, 2000], alpa kak Live linux.. zbrises in ponovno kreiras particijo, na novo instaliras OS in je zadeva resena.
Lights often keep secret hypnosis..

sblsi ::

Bom še enkrat povedal:

imam win2000, butal sem ga iz CDja in flopijev. problem pa je, ker se diska ne da sformatirat dokler ga držijo fajli. očitno je bil gates tako pameten, da je postavil kontrolo na samega sebe :) vse sem delal iz safe boota tako, da bi človek pričakoval določene prednosti tega, pa šele zdaj spoznavam kaj sploh je za m$ safe boot...

v bistvu bi rabil nasvet kako sformatirat disk brez, da bi dvigoval frdamane winse>:D . ne rabim nasvetov kako naj grem iz winsov v dos, ampak nasvet kako sploh ne zagonit winsov in poleg tega še sformatirat disk! pri predbutanju ne najdem nobene opcije kjer bi mrcino ustavil in jo popravil... ali pač?

Matri[X] ::

Ko instaliras windowse te vprasa na katero particijo hoces instalirat. Tam te tudi vprasa, ce zelis formatirat (lahko tudi izbrises particije in jih na novo naredis).

sblsi ::

ej, matrix! ravni to je problem, ker me noče vprašati nič! Predlaga samo setup ali pa nadgradnje...

Imagination ::

Ti dej cd notr, in zaženi računalnik. Pa bo zadeva delala. Trenutno pa delaš tako, da zaženeš cd ko si že notr v windowsih - bad idea. velik sreče-
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Goldee ::

nastav v biosu first boot device na cdrom in dej notr cd od xpjev pa restarti pc in izberes opcijo kot ti je povedal Gwanaroth... :\
simpl dej

sblsi ::

Že zgorej sem povedal, da sem to naredil. Tisti moment, ko dam CD notri sem že na winsih na Cdju. Tega pa nočem, ker tam ni nobene opcije za formatiranje in ker po rebutanju spet išče šaro na pcju...

Jan987 ::

ti dej notr ce-de. restartej comp in pejt v bios in za first boot naštimej cd. Pol shran in računalnik se ti bo še enkrat zagnov in tak ko te bo prašov če bota s cd-ja boš mogu kr hitr prtisnit eno tipko in boš v instalaciji1

Goldee ::

evo

sblsi ::

Jani! To sem naredil 3x, ampak nikjer nobene opcije za format, spremembo particij itd. ampak zmeri se naložijo winsi oz. opcije za setup ali upgrade...

jaz pa nesmem imet opcij niti za setup niti za upgrade niti se mi ne smejo zagonit winsi! rad bi dobil ponudbo za format še predno se dvigne karkoli oz. praktično nič!

Volk| ::

sblsi:
Ti se šališ kaj?
Ej, ali imaš zanič cd, ali pa ne znaš naredit tega kar so ti zgoraj opisali! Priporočam da te neseš svoj komp profesionalcem.
Sicer pa zakaj ga hočeš sploh formatirat če pol ne želiš na novo nalagat?!
Boš samo gledal trdi disk?
Ajd, prinesi men pa ti to naštimam v 3 min:D

sblsi ::

Volk! Zarad tazga kot si ti, ta forum zgublja na veljavi. Očitno še nikol nisi sformatiral w2k ker mi očitno ne znaš povedat nič drugega kot to, da ti "misliš", da si profesionalec... ts ts ts

Slowenc ::

sblsi: ne pametuj ti nam, ker imaš ti problem, ne pa mi. Ljudje ti hočejo pomagat, ti pa pridigaš da forum zaradi takih zgublja na veljavi. Nasprotno, zaradi takih kot si ti je tako.

Če daš v CD-rom bootable winxp CD in imaš nastavljen CD-rom za first boot device, je nemogoče da se ti ne prikaže opcija za setup. Samo slediš navodilom in to je to. Še večja teleta kot si ti znajo to naredit, kako pa tebi ne uspe pa ne vem oziroma ne vemo.
Skiny gate.

drLinux ::

Ja res bi mogu formatirat z bootable cdja..
cene pa kr zagonsko not pa kr z dosa..

Goldee ::

Očitno še nikol nisi sformatiral w2k ker mi očitno ne znaš povedat nič drugega kot to, da ti "misliš", da si profesionalec... ts ts ts
js ka sm formatiru ka sm mew gor winse 2000 sm "sledil" zgoraj navedenim postopkom.. in ce bos ti naredil isto ti more uspet ker druge varjante ni (za pristisnt tipko da ti cd boota mas pa tud dost cajta)...
no ce ti ne dela je edina varjanta da ti al cdrom enota ne dela, slab cd al pa si u biosu dal Quit without saving settings ko si stimal first boot device8-O ...
druge razlage ni in mislem da se usi strinjajo z mano...

in bod vesel da ti folk usaj pomaga pri takih "probemih" kot jih mas ti, ker to bi moral usak znat ker ni nobena umetnost, osnova pac :\
Lp

p.s ce ti pa res ne uspe pa prinesi meni ti jaz formatiram in namestim linuxe vse to za borih 5000sit :D :D

LOL * LOL = ROFL; ROFL * ROFL = ROFLMAO

Jan987 ::

če maš več cd- enot moraš dan v tisto k je privzeta (nevem kako se to že napiše)

BigWhale ::

Mir dajte, aufbixate pa lahko v zasebnih sporocilih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292404 (1759) astrofizik
»

Problem z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
111136 (1025) solatko
»

"Format C" - kako narediti ???

Oddelek: Operacijski sistemi
202552 (1954) Damjan Jagar
»

Formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
181136 (900) pingec
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole

Več podobnih tem