» »

adsl in proklik

adsl in proklik

Klemenn ::

dubu adsl..stvar ne dela...ali je sploh možno še uporabljat modem potem ko dobiš adsl? :\

PaJo ::

Seveda je mozno.
V firmi imamo dialup modmeme samo zato da lahko dolocene racune placamo preko NLB, drugace za ostale banke je najeti vod dovolj:D

Ceprav tudi Proklik bo po novem mozno preko neta direktno placaevat, sam bodo zelo pocasi uvajli;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Klemenn ::

PaJo: kaj bi mi povedal kako bi naštimal da bi mi proklik delal prek modema...ker ne grem glih voda najemat :D

drgač pa neki me zanima...čist na začetku..pred vsemi tistimi idsn in adsl napravami..tm je še zmeri analogna linija..al je to iz centrale sremenjeno? :\

PaJo ::

Glej ce si mel prej navaden modem zdaj ap isdn valda da ne gre skozi, ce zelis navaden modem uporabljat rabis pretvornik iz isdn na anlogno linijo, zdaj upam da to mas in ce to imas bi moral proklik tudi normlno delovat naprej, kakor je delav prej, njemu tako in tako ni vazno ce mas ti internet povezavo ali ne, njemu je samo vazno da ima klicno povzavo da lahko poklice na nlb-jevo omrezje in to je to kar moras porihtat.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Klemenn ::

em..kolk je pretvornik iz isdn na analogno linijo?

Klemenn ::

p.s.. nnajcenejši :D

W|ndKiller ::

Hmm, situacija ni takšna kot piše Pajo. No moj poglavar ma proklik, pa ne dela proklik, če uporablaš adsl, ampak morma met še usb modem prkloplen od isdna, ker komunicira progi Proklik preko windowsem impregniranega Omrežja na klic;proklik tudi ne dela preko xpjev.

tk da ne vem jst za drugo različico (ccc)
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Duhec ::

Jebediah, mislim, da verzija Proklik+ deluje preko stalnega dostopa (ADSL). Navadni Proklik ali Klik pa preko DIALUP-a, bodisi preko navadnega analognega modema ali preko ISDN modema.
Sicer pa, zadrži Proklik tako kot si ga imel (npr. preko ISDN modema ali 56k) Internet pa preko ADSL.
8-)

Klemenn ::

duhec: al se ne morem povezat na net..k navaden modem 56k se ne more povezat prek digitalne linije :\

PaJo ::

Najcenej te bo prisel ISDN modem.
Da pa proklik ne bi deloval polek aDSL-ja pa prvic slisim, saj mu lahko v nastavitvah lepo nastavih katero dialup povezavo bo potreboval za klic in stvar mora delovat, ce meni v firmi deluje mora tu tudi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Klemenn ::

ja..sm neki me zanima..če dam tm k kreatam novo povezavo..če tm dam uno prvo (povezava prek navadne linije ali isdn) optem mi ne dela..če dam pa drugo al pa tretje mi pa tut ne dela ker pa nimam potem nikamor vpisat telefosnke številke...te k sem dobil pri prokliku :\

Leo ::

W|ndKiller: To da ne dela na ADSL-ju in XP-jih ni res...preverjeno.

Pujcek ::

Kokr jest vem je zadeva tko kokr je napisu Duhec: mas proklik plus in proklik. Prvi uporablja za povezavo obstojec internet, drugi se poveze z modemo direktno na server. In koker mi je znano se to ne da softwersko spreminjat. sicer pa imas v telefonskem imeniku stevilke od pomoc uporabnikom pa ti bojo znal boljs povedat kot nekateri, ki proklika se od bliz niso vidl:
01/477-20-60...

lp

Klemenn ::

fak..ej..dans sem klicau na proklik..pa so rekl da proklik+ edin..zdej pa dat spet 25k za proklik +..majku jim jebem ej..:\

Ziga Dolhar ::

Saj pogoje poslovanja si verjetno poznal, ne?

Klemenn ::

kaj misliš s tem?

darkomoder ::

Jebediah: če bi kupil ISDN modem, ti jaz lahko prodam zapakiranega Diva ISDN USB..

Klemenn ::

prepozno..dans sva s fotrom šla pa kupila notranjega isdn...žal..:D...aja za kolk bi ga pa prodal? midva sva dala 7.5k :\ neki asus

PaJo ::

Ta modem ki si ga kupil si ok nabavil:D
No samo nisi povededal ce zdaj deluje proklik, vsekakor se ti na spaca jeamat proklik+, ker zdaj tak mas vse da stvar spelas preko proklika.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Klemenn ::

zakaj je dobr nakup? ja stvar dela..fora je bla v tem k pr adslu ne moreš naštimat klicne številke..

aja pa lahk uporabljam samo eno linijo..če prek dveh potem mi neki javi da geslo ni pravo..no sej je vseen..stvar dela s 64kb..24kb več kot prej :D

Ziga Dolhar ::

Jao, Jebediah, pri ADSLju pa res ne moreš naštimat klicne številke: pa TO NI problem.

Problem je, da proklik ne deluje "preko interneta", ampak se ti direkt povežeš na njihov server, skorej fizično pošiljaš dimne signale direkt v Ljubljano.

Glede dveh linij ...Lej, tu gre zopet za dve ločeni povezavi. In ker si že priklopljen na serverju, te bo strežnik seveda zavrnil.

BTW, je plačevanje položnic z 2-kanalnim ISDNjem hitrejše? :\

Klemenn ::

ne ni...sm veš..upam da razumeš...čeprov velja da ne popravljaj nečesa kar deluje...se tega redko držim..računalniški firbec pač..sej zato pa ste tle..da poveste..hvala...:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navodila za Proklik preko ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
163235 (2350) Duhec
»

širokopasovni net (T2 -10/10) in dial-up težava

Oddelek: Omrežja in internet
182033 (1557) globoko grlo
»

Siemens ISDN modem + WinXP = problem ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122186 (2065) Mac Gyver
»

ADSL za 9,78 SIT

Oddelek: Omrežja in internet
362248 (1255) Ch4N93
»

NLB - povezava preko mreže

Oddelek: Omrežja in internet
61169 (1047) Bakunin

Več podobnih tem