» »

Monitor ima signal, vendar ni slike

Monitor ima signal, vendar ni slike

GupeM ::

Lep pozdrav.

Imam čuden problem. Doma imam nekaj let star LCD. Ves čas mi je deloval normalno. Pred nekaj časa pa je za trenutek zmanjkalo elektrike in od takrat monitor ne dela več. Računalnik dela, vendar na monitorju ni slike. Če VGA kabel izključim iz monitorja se mi prikaže napis "No signal." Tudi po meniju monitorja se lahko normalno sprehajam. Statusna LED dioda gori zeleno. Slike pa ni. Drug monitor deluje normalno.

Z Ohm metrom sem že preveril kabel in pine. Vsi imajo povezavo.

Kje bi lahko bil problem?

Lp, GupeM

solatko ::

Poizkusi RAM-e. Lahko pa je crknu monitor, vendar najprej poizkusi rame dat ven in samo enega not. A ti sliko bios-a pokaže.

g. Oden ::

Lahko da je prekinitev odnesla grafično. Grafične so bolj občutljive na take stvari kot pa stari robustni monitorji. Probaj še z drugo grafično.

racunalnicar ::

pa če pravi da mo drug monitor dela, pomojm je šlo kej v monitorju.

GupeM ::

Slike BIOS-a ni. Je pa res da mi drug monitor lepo dela. Pa RAM tud ni kriv ker na drugem računalniku tudi ne dela. Najbolj čudno mi je... da se lahko sprehajam po meniju monitorja. In tudi pri vklopu monitorja vidim napis "Acer". Kadar pa naj bi bila prikazana slika z računalnika pa signal je... slike pa nikjer. Oz. vidim samo temo. Mislim da osvetlitev takrat dela, ker je monitor nekoliko svetlejši kot če je izključen.

Pyr0Beast ::

Hehe, probaj povišati osvetlitev pa kontrast [:D] .. ali pa nastaviti na D-SUB ali kaj drugega ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

racunalnicar ::

pomojm je šel en del v monitorju. Nes na servis pa boš vidu če se ti splača popravt

Pyr0Beast ::

Drgač pa slab kabel ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tezave z monitorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
201621 (1380) Samson
»

Monitor No-Signal

Oddelek: Pomoč in nasveti
71140 (872) Oktan
»

problem s monitorjem...

Oddelek: Strojna oprema
191401 (1095) solatko
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114507 (4356) Saladin
»

Rumen Zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
62150 (2092) Opkow

Več podobnih tem