» »

tezave z monitorjem

tezave z monitorjem

noobm ::

Vceraj sem cistila racunalnik in dala vse dele vn in ga nazaj sestavila.Ko sem prizgala rac. se je prizgal normalno in ko sem ga ugasnila se je videlo da je ze prisel v windowse saj sem drzala gumb dalj casa. Potem sem priklopila tipkovnico misko in monitor. Monitor se ni hotel przgati. Ko ni bil vklopljen v rac. je delal (pisalo je no signal na sredini) ko pa sem se z kablom monitorja dotaknila vmesnika je crknil, enako tudi ce sem ga brez vmesnika dala v rac.

Mitch ::

Kako veš, da je prišlo v Windowse, če nisi imela priklopljenega monitorja!?
Najprej bi na tvojem mestu preveril, če so vsi kabli v računalniku dobro priklučeni. Preveri, če morda nima grafična kartica dodatnega napajanja preko molex oz. pci-e 6/8 pinskega konektorja...

Samson ::

Ugasni racunalnik in dej kabel not. Ponovno zazeni pa naj bi delalo.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

noobm ::

nic kar sta vidva napisala nepomaga. problem je da naprimer prizgem samo monitor gori zelena lucka in na zaslonu si izpise no signal in potem dam na kabl od monitorja VGA umestnik in crkne brez da bi ga sploh vtaknila v racunalnik. Ce imam pa kabl z vmestnikom vkljucen v racunalnik pa ga prizgem ni nic, ko pa racunalnik ugasnem se pa slisi tisti zvok k da bi se prizgal samo se ne. wtf monitor

GTX970 ::

Vceraj sem cistila racunalnik in dala vse dele vn in ga nazaj sestavila.

Nekje si zajebala pri sestavi.

Ponovo vajo.

noobm ::

eh to je nemogoce. seenkrat sem ga sestavila. enako je. gledala sem ko ga prizgem graficna hladilnik procesor use se lepo vrti. ko pa prikljucim monitor notr pa se monitor ugasne. je mozno da je kaj z monitorjem, lah je crknu k je ze str, samo se cudim da bi lih zj crknu k je spucan komp...

Samson ::

Da nimas ti na maticni plosci interno grafiko pa tudi dodatno na pcie? Dej malce pokukaj ce sta dva prikljucka ali celo vec. Sam ce je adapter predvidevam da ga priklapljas na dvi pa potem na navaden sub.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

noobm ::

samson - nimam. Bi se dalo da mi kdo pise na mail snap kmrkol da dam se video pa ksno slikco zravn ker res rabim usposobt komp nazaj nwm kaj je narobe .mail: nikamazoretka@gmail.com

Oddin ::

Prikopi monitor na drug komp. Priklopi drug monitor na svoj komp. Ja, pa statika je kurba.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

noobm ::

okej bom potem probala priklopit na prenosnika pa sporocim

Dober dan ::

Iz konteksta sem razbral, da monitor prikazuje "No signal" dokler ga ne priklopi na PC... Lepo vas prosim, monitor dela. Nekaj je narobe s kišto.

noobm ::

samo je cudno to da sploh ko ga ne priklopim na kisto in samp umesnik dam gor ze crkne kokr da bi biu ksn kratk stik u vmestniku

DarwiN ::

Če bi bil monitor mrtev, potem bi se še vedno slišal speaker ob vklopu računalnika in glasba ob naložitvi windowsev (razen če imaš zvočnike na monitorju).

Tole kar opisuješ glede monitorja je pa verjetno povsem normalno delovanje..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mitch ::

Lahko pa da je kaj narobe z vmesnikom iz DVI-I na D-SUB, da v njem pride do kakšnega stika...

noobm ::

sedaj sem probala vtakniti monitor v prenosnik. seveda brez vmestnika. isto se je zgodilo monitor se je prizgal ko sem pa vklopila kabel v prenosnik se je monitor ugasnil...

DarwiN ::

Moraš v windowsih omogočit ta dodatni monitor.. Na primer Extended desktop (Razširi namizje na vse zaslone).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

noobm ::

ja saj sem omogocila anpak ko vtaknem kabl notr monitor crkne. ni vazn u kaj utaknem al u prenosnik al u kisto isto dela. no signal k utaknm pa crkne

Oddin ::

Preglej pine, zamenjaj kabel.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Samson ::

noobm je izjavil:

ja saj sem omogocila anpak ko vtaknem kabl notr monitor crkne. ni vazn u kaj utaknem al u prenosnik al u kisto isto dela. no signal k utaknm pa crkne



Sej to je normalno da zgine napis z ekrana "no signal" ker je v tem trenutku dobil monitor signal da je vga kabel priklopljen. Zdej al ti sveti naprej zelena lucka kar pomeni da dejansko deluje, ali pa ti samo osvetlitev ugasne. Posveti z eno mocno baterijo not ce vidis da pise kaj. Ce pise ti je napaka v monitorju.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

noobm ::

monitor se cisto ugasne neha svetit lucka in to. selo mi bi blo cudno da je s kablm kej k je ucerej se delou ...

Samson ::

Poglej da nimas na kablu kaksne pine zvite in zaradi zascite mrkne zadeva
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

črni ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
19905 (723) DarKel
»

ni slike na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
7842 (781) dejxxx
»

Monitor No-Signal

Oddelek: Pomoč in nasveti
71086 (818) Oktan
»

GTX 295 ne zazna monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6823 (750) amigo_no1
»

Tist k to ve je CAR ! Problem z monitorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121289 (1035) Fresh Prince

Več podobnih tem