» »

Kako se inštalira windows xp?

Kako se inštalira windows xp?

EN_KO_NIMA ::

Torej ker snam ne znam dobro delati z računalniki, še tega nikoli nisem počel. vedno mi je pred en prijatelj inštaliral windowse zdaj bi si pa mogo sam?
Kako se torej tega lotit? Rabim kaj posebnega?

crniangeo ::

cd z inštalacijo windows xp :)

EN_KO_NIMA ::

ja to vem
kak se pa lotit tega?

elasto_mania ::

naštimaš bios na boot from cd/dvd naštimaš particije in potem naprej je vse logično

Dri3r ::

Za taka pogosta uprašanja uporabljaj funkcijo iskanje ali pa kar dobri stari Google. V 2 klikih prideš do željenega vodiča s slikami:How to install Windows XP

LP
dri3r

jahtba ::

Za taka pogosta uprašanja uporabljaj funkcijo iskanje ali pa kar dobri stari Google. V 2 klikih prideš do željenega vodiča s slikami:How to install Windows XP

LP

pa tudi funkcija prijazen odgovor na kakšnem forumu pride prav,ker med kako inštalirati in How to install je žal za nekatere občutna razlika,da ne govorimo še o kakšni nasvetih,ki
so lahko tudi plod kakšnega domačega računalničarja.

Dri3r ::

Tako dobremu vodiču z slikami bi težko dodal še kakšno "domačo" modrost, ker je vse zelo lepo opisano. Če pa je problem Ang. jezik, potem pa nazaj v osnovno šolo.

Lp
dri3r

;-) ::

Če nezna prebrat vodiča pa po vodiču naredit, najbolje da se ne loti zadeve sam.

jahtba ::

Tako dobremu vodiču z slikami bi težko dodal še kakšno "domačo" modrost, ker je vse zelo lepo opisano. Če pa je problem Ang. jezik, potem pa nazaj v osnovno šolo.

Lp

angleščina sama po sebi ni problem,nas je precej še vedno navajenih na domačo besedo,glede osnovne šole sem bil pred dvema letoma na 40 obletnici zaključka le-te.Domačo znanje pa je tako in tako zapostavljeno,kot da se res ne da kaj pogruntat tudi doma.

;-) ::

Pri inštalaciji windosow nimaš kaj novega doma izumit. To je nek ustaljen postopek, ko je vedno isti (če posplošimo).

Seksa se že tud od pamtiveka isto =)

Valvoline ::

Sami xp ni težava. Pol pridejo še gonilniki,kodeki,programi,nastavitve vsega tega.
dobrih 5-10ur dela

;-) ::

Niti ne.

Jaz sem ponavadi v dobri uri konec.

Namestitev win xp ok. 25min.
Gonilnike za matično, grafično, miško, tipkovnco, zvočno imam na enem USB ključu in jih kar po 3 na 1x instaliram in ne restartam vmes nič! Nato še imam pa še vse programe in kodeke na enem mestu (k-lite, firefox, ps cs3, mirc, msn, xfire itd.)

Če pa moraš vse dol povlečt pa vse je pa res problem.

Dri3r ::

@jahtba:
Razumem kaj hočeš povedati. Ampak ne podpiram lenobe in pomankanja samoiniciative nekaterih uporabnikov, kar se tiče tako splošnih stvari. Teh vodičev je na internetu na tone. V google vneseš niz "kako namestimo win xp" in prvi zadetek je vodič v maternem jeziku, z slikami in vsem potrebnim "domačim" znanjem in nasveti. A je tako težko vtipkati štiri besede in kliknit "iskanje"?

Lp
dri3r

jahtba ::

v bistvu ne gre samo za tone nekih vodičev takšnih ali drugačnih ampak za dialog tistih,ki pač imajo neke izkušnje in tistega ki začenja to pot. Za inštalacijo je najprej pomembno kar nekaj zadev kot so: da poskrbimo za shranitev morebitnih podatkov na disku,kako je z našim morebitnim certifikatom (klik,itd),si zapišemo podatke o zvočni,grafični ali še kakšni opremi ki je v delujočem sistemu lepo berljiva,recimo pa nimamo dokumentacije in ko zrušimo vse je z gonilniki prav zabavno,ko ne veš za kakšno stvar ga potrebuješ,pa vse do pripravljenih podatkov potrebnih za ureditev priklopa na internet,do ustreznega ključa,ki ga za windowse potrebujemo in smo ga morebiti založili kje. Že same priprave ki jih vodiči seveda preskočijo so pomembne. Da je stalno enako,kako za za koga,zadnjega sem instaliral z integriranim servis packom "3",tudi spremljajoči softwer,orodja ponavadi pripravim novejše verzije,vključim še kakšno noviteto,ki jo zasledim v raznih novičkah,itd. Da to traja mogoče kar precej dni da sem zopet nekje tam kot sem bil. Banalni primer nepazljivosti, pred rušenjem sistema nisem izvozil priljubljene na varno mesto (če se nekaj časa zbirajo se jih kar nabere)seveda nekatere nisem več nikoli našel. Pa še zaključek, s samim sistemom se preveč ukvarjamo,tako da nam za nadaljevanje (uporaba programov,programiranje,itd) zmanjkuje časa in volje. Lenobe tudi sam ne podpiram,je pa treba tistim ki pokažejo željo in voljo namenit kaj vspodbudnejšega kot "google"

Valvoline ::

Niti ne.

Jaz sem ponavadi v dobri uri konec.

Namestitev win xp ok. 25min.
Gonilnike za matično, grafično, miško, tipkovnco, zvočno imam na enem USB ključu in jih kar po 3 na 1x instaliram in ne restartam vmes nič! Nato še imam pa še vse programe in kodeke na enem mestu (k-lite, firefox, ps cs3, mirc, msn, xfire itd.)

Če pa moraš vse dol povlečt pa vse je pa res problem.

:=)
Kje pa je office,alcohol,nero,clonecdvd,kakšn photoshop,powerdvd,bsplayer.... Pa še najmanj 20x uporabnih programov za bolj zahtevne.(Hdtune,hdtach,dvdshrink,mp3gain,mp3recorder,
antivirus,antispyware,tune up utilities,rivatuner......) Jaz sam uporabljam dosti programov za predelavo filmov in videa(Virtualdub,cinemacraft,dvdauthor,dvd2svcd.vfapi,tmpgenc,
besweet,ac3machine.....)
O ja... min 3-5 ur gre,če pa je profi inštalacija še več.
Še tega kaj si napisal ne spraviš gor v manj k 2 ure.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Offica ne uporabljam, nevem zakaj imaš nero in alcohol, pa nevem zakaj folk rabi 100 programov za filme in dvd je. za vse zadošča VLC.

Antivirusa, antispyware, firewalli in podobnega sranja ne uporabljam. Zagovarjam dejstvo da si sam najboljši firewall. Če nisi star pod 15 pa mal gledaš kaj klikneš vrjamem da ga tud ti nerabiš (seveda moraš pazit tud kake programe nalagaš itd.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tema samo za MAC OS - Vse kar se tiče MAC-OSa(Vprašanja, odgovori, predlogi, nasveti)

Oddelek: Operacijski sistemi
342161 (438) nejcek74
»

iFixit želi popraviti svet

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
286493 (2184) PrimozR
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
223623 (3356) cekr
»

domače omrežje + rasp pi

Oddelek: Omrežja in internet
164128 (3561) Likalnik
»

"ghost" image ali inštalacija iz USB?

Oddelek: Operacijski sistemi
192169 (1789) Hayabusa

Več podobnih tem