» »

Kako narediti bootable?

Kako narediti bootable?

SmeskoSnezak ::

Kak narediš Cd al pa DVD bootable. V Nerotu in ImgBurn-u sta ti opciji, a ne znam s tem delati... Recimo, da bi rad zapekel na CD mape in direktorije in to naredil bootable. In če še poveste, kako narediš bootable, če že imaš .iso fajl torej sliko Cd-ja.
@ Pusti soncu v srce... @

Utk ::

Če imaš .iso je ta .iso že "bootable", če je. Ne rabiš naredit nič posebnega.
Vklopiš opciji ja, ampak potem morš še na cd dat nekaj iz česa se bo bootalo. Iz tvojih slik z morja ne moreš nič zbootat.

SmeskoSnezak ::

Ja, to me zanima, kaj morš dat na cd, da postane bootable. Kaj pa če iso ni bootable? Mene zanima postopek, da stvar naredim bootable.
@ Pusti soncu v srce... @

Utk ::

Ja kaj bi pa rad, da se boota? Kaj imaš za zapečt?

SmeskoSnezak ::

Meni to ni važno... rad bi naredil neke zadeve bootable, a je tak težko pomagati? Sn že reko, da nimam pojma o teh zadevah.
@ Pusti soncu v srce... @

Utk ::

Vidim. Glej, če imaš bootable cd, mora bit nekaj na njem, ali windows, linux, kakšen rescue program, ali nekaj iz česa se bo zagnal računalnik. Razumeš? Če imaš v neki mapi recimo kar tako neko distribucijo linuxa, tam obkljukaš bootable in bo najbrž delalo. Če pa gor skopiraš svoje slike, filme, ne vem kaj, ti pa bootable ne bo čisto nič naredu.
Da nisi ti to zamešal z autoplay?

SmeskoSnezak ::

Ne, nisem. Zdaj sn sprobal, dal sn v Nerotu opcijo naj zapeče boot cd, izbral image file in not pokno pot do .iso fajla. Velikost je tam naenkrat enaka .iso fajlu,a na levi strani ne kaže ničesar. Sem mislo, da to pač kaka finta, sem dal zapeči in je zapeklo. Ko sem pogledal kasneje kaj je na CD-ju, ne pokaže nič. Sn ga lahko v koš vrgo.
@ Pusti soncu v srce... @

Utk ::

Če imaš iso, ne moreš izbirat bootable ali ne, ker je že iso tak kak je. Odvisno kaj je v njem.

SmeskoSnezak ::

Kaj pa če iso odpakiram? Kak pa potem?
@ Pusti soncu v srce... @

grex ::

Kaj bi od tega konkretnega CDja pričakoval?
Kaj hočeš, da se na zaslonu pokaže, ko se CD zažene?

SmeskoSnezak ::

Ja, magari da se linux zažene pa to.
@ Pusti soncu v srce... @

grex ::

Ne vem sicer, kaj točno počneš,... morda misliš na eltorito (vsaj včasih je to blo, sem potem nehal sledit) ali pa isolinux in syslinux.

SmeskoSnezak ::

Ne, nič od tega. Pač bi rad naredo cd bootable. Mam iso, a ni bootable. Kak to uštimam oz. popravim?
@ Pusti soncu v srce... @

grex ::

Če hočeš, da ti boota iz CDja in naloži linux live CD (npr.), bo to ISOLINUX.

Razen če očitno nočeš, da se "magari linux zažene pa to".

bibip ::

Kaj ti hočeš boot CD/DVD ali autostart CD/DVD? (Samozagon)
Samozagon pomeni, da si v windowsu in vstaviš CD/DVD, pa se sam zažene (autostart/samozagon mape vsebine medija, dvd filma, glasbe,...), kar pa ni boot.

Je to to, kar hočeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibip ()

SmeskoSnezak ::

Ne, imam .iso fajl, pa ko sn ga zapeko, čeprav piše v .nfo fajlu, da bo bootable, le to ne postane. Pa sn .iso razpakiral, zdaj pa imam dve opciji, al da .iso naredim bootable al pa posnamem mape in fajle na cd ter naredim bootable.
@ Pusti soncu v srce... @

bibip ::

Če imaš nero, pa da je iso bootable, daj "zapiši iso sliko". Nič drugega ne rabiš.

Če se ti pa ne boota, potem je nastavi v biosu, naj se prvo zažene cd/dvd. Ali pa pritisneš tipko F12 (ali F8 odvisno od BIOS-a) po zagonu (po POST), takrat, ko vidiš, koliko imaš rama. V meniju izbedi CD-ROM (DVD-ROM ali karkoli že je).

bluefish ::

brcamo v temo.
Res bi bilo najprej dobro vedeti, o kateri stvari je govora. Ni treba biti tako skrivnosten, saj bo dovolj, da rečeš ali se gre za program, OS, reševalni disk,...

In ja, načeloma ISO slika že vsebuje potrebne parametre in jo le še zapečeš na medij. Lahko pa poskusiš z ImgBurn kamor sliko naložiš in ti potem izpiše, ali je bootable ali ne. Če ni, potem obstaja ta opcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BOOTMGR is missing - inštalacija WIN 7

Oddelek: Operacijski sistemi
101936 (1757) d4vid
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406216 (5537) s6c-gEL
»

Read ISO za Windows?

Oddelek: Programska oprema
141866 (1615) MrStein
»

Instalacija WinXP problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151172 (1011) Volk|
»

Problem z namestitvijo sistema

Oddelek: Strojna oprema
131125 (981) 5er-->

Več podobnih tem