» »

Problem z namestitvijo sistema

Problem z namestitvijo sistema

exe65 ::

Prišel je čas, da formatiram računalnik. OS imam na DvD-ju. DvD dam v enoto, resetiram računalnik in mi hudič ne B00t-a s DvD-ja. Prestavim jumper-je se računalnik noče prižgati :\. Grem v BIOS -> Advanced -> First B00t Device, naštimam na CD-ROM. Še vedno ne B00t-a.

Kaj storiti ?

Lp, exe65

[Moderator]: V prihodnje naj naslov teme odraža problem.
  • spremenil: igor0203 ()

bluefish ::

prestaviš jumperje? katere in zakaj?

exe65 ::

Kaj jaz vem katere...
Tisti pri bateriji. Ubistvu sem prestavljal jumperje, ker sem pozabil kodo od Biosa :D .
Baje pa tudi, da bi bootal DvD. Uglavnem kaj narediti ?

bluefish ::

preveri še enkrat na drugem računalniku, ali je DVD sploh bootable.

Backup22 ::

Če je v BIOSu nastavljeni nas CD-ROM (pti first boot device) in NE boota s CD/DVD-ja, je nekaj narobe z medijem...
//

exe65 ::

Ne more biti kaj narobe z medijem, če mi tudi Linuxa (DvD) ne B00ta. CD medije mi pa B00ta normalno.

mihec87 ::

A ti enota sploh bere dvd-je? Neki ne snemaš prav dvd-je al pa ti enota ne bere dvd-ja

exe65 ::

Enota mi že bere DVD-je. Snemal sem jih pa z Nerotom (make data dvd). Fajli niso bili v .iso formatu, če ne bi že sliko zapekel ampak sem samo odzipal ker je bilo vse skupaj v .rar. Mogoče, če bi zapekel kot .iso ?

imagodei ::

To bo zelo verjetno res bistvo problema... CD/DVD mora pač biti bootable, kar piše na CD-ju samem. Če ti nanj zapečeš neke datoteke, ki so ali pa niso iz bootable DVD-ja, pač ne dobiš avtomatično bootable medija.

Podobno, kot če bi hotel na svoj računalnik inštalirat nek program, pa bi iz prijateljevega računalnika kopiral samo bližnjico na namizju. Tudi nekako ne gre, ane... ;)
- Hoc est qui sumus -

exe65 ::

Sem zapekel kot B00table disc. Zdaj pa DvD po čudežu B00ta. Vendar mi ni jasno kaj hoče tukaj:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: exe65 ()

bluefish ::

kje si naredil bootable disk in za kateri OS se sploh gre? Takega zaslona namreč še nisem videl pri XP-jih ali Visti, niti pri Linuxu.

exe65 ::

Bootable disc sem naredil v Nerotu (make bootable DvD). Gre se pa za Windows Xp Black Edition...
Meni ni več jasno kaj se dogaja...

bluefish ::

poskusi vpisati MLX in potrdi.

sicer pa ti priporočam, da namestiš "navadno" različico XP-jev in potem po potrebi dodajaš stvari. Black Edition ima res že dodatne programe etc., vendar pa je tudi znano, da vsebuje tudi nekatere nezaželene stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

5er--> ::

To je Caldera Open DOS 7.03
Če se že greš pirata si vsaj preberi navodila.
Slišim žvenketanje ključev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne boota Windows 7 DVDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9907 (751) vesoljec1
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163095 (2736) wooted
»

dvdSanta..

Oddelek: Zvok in slika
6938 (806) pavka
»

Kater Dual DVD zapisovalec od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
372419 (1780) Gronder
»

Kupujem novo racunalo, pa bi potreboval nekaj informacij :)

Oddelek: Kaj kupiti
321283 (808) kuglvinkl

Več podobnih tem