» »

Čiščenje leče optične enote v prenosniku?

Čiščenje leče optične enote v prenosniku?

billy ::

Kot pravi naslov...ima mogoče kdo izkušnje pri tem opravilu? Namreč enota mi je nehala brat določene optične medije, za kar pa bi znala biti kriva umazana leča.

Na trgu so mediji, kateri bi naj zadevo očistili, a boljša metoda bi naj bila alkohol + vata. Nimam ne enega ne drugega, ima kdo kak nasvet?

aljazh ::

Na trgu so mediji, kateri bi naj zadevo očistili, a boljša metoda bi naj bila alkohol + vata. Nimam ne enega ne drugega, ima kdo kak nasvet?

Greš v najbližjo lekarno in kupiš alkohol in vato :P

billy ::

Ja, ampak če že obstaja kak produkt, ki je namenjen točno temu, rajši tisto nabavim.

V-i-p ::

Verjetno misliš kaj takega:



Tega je na eBay-u polno, pri nas pa tudi vem, da se dobi. BOF, BigBang sigurno...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pyr0Beast ::

Teh čistilnih cedejev ne uporabljat, ker ti bo lečo odtrgalo stran ! .. ali pa jo vsaj resno poškodovalo.
Sam, v svojem življenju nisem še videl umazane leče cd/dvd pogona, pa sem jih že mnogo odprl.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_sem_ ::

Sem že enkrat tak čistilni CD uporabil, pa ni leče stran odtrgalo, čeprav nekega silnega efekta tudi ni bilo. Prej sem z enim "CD sliencer" programom omejil hitrost vrtenja na 1x za vsak slučaj.

Valvoline ::

Sam sem enkrat uporabu čistilni cd da bi spucal moj LG dvdrw ker me je zaćel zajebavat.
Kupil sem zadevo pr bigbangu kolk se spomnim.
Rezultat ??? Ne moreš verjet. Potem je delal kot nov.Isti cd uporabu na moj avtoradio sony mp3,zadeva tut laufa k nova.Zadevo priporočam vsakemu. Je pa čistilni cd k ima še čistilno tekočino polek za leče.Tisti navadni k so brez tekočine niso ta pravi.

Pyr0Beast ::

Čistilna tekočina + elektronika = težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Valvoline ::

Čistilna tekočina + elektronika = težave.

Ja res je.
Sam pa tule pač daš eno kapljico gor na čistilno krtačko in ni nevarnosti.
Mojemu stricu sm zadevo sposodo da bi si spucal lečo na Ps1 pa je tudi cd rešu stvar.
Ima gor na cdju prlepljene 2 krtačke.Ena manjša na njej se nanaša čistilna tekočina,in ena večja k vse skupi pol verjetno očisti. Res pomaga !!!

5er--> ::

Ali pa tista prva varjanta z etanolom in vato (vatirano palčko)? (Še posebaj, ker gre za prenosnikov CD/DVD in ga ni treba razdirat, ker itq vidiš lečo.)

Valvoline ::

Tiste k uporabljaš za uhe. Tudi gre če maš fizični dostop. Sam lepo počas pa bo.

Pyr0Beast ::

Etanol bi preprosto kapnil na lečo, počakal nekaj trenutkov in stvar s vato -posesal- stran. Če prvič ne deluje pa bi mogoče kakšno bolj agresivno čiščenje pomagalo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

billy ::

Hm...rajši bi nabavil tale CD or DVD, kot pa z vato štoral...pomoje je manj šans, da kaj zajebem.

Bom skočil v lokalni bigbang pogledat, če ga imajo. Če pa ve kdo, kje se da dobit - takega z tekočino - pa se priporočam.

Gwanaroth ::

Jst mam prav tako dobre izkušnje s temi čistilnimi CDji. Mam enga od Philipsa, ki ima gor nalepljeni 2 krtački in do zdaj mi je pošteno spucal že vze cd/dvd enote, ki še danes delujejo BP naprej. Priporočam.
Lights often keep secret hypnosis..

Valvoline ::

http://www.chsinteractive.co.uk/electri...
Tega sm jaz kupu v Bigbangu
In zadeva je 100% preizkušena. Še vedno ga uporabljam. Zdej jaz sem ga kupu pred 3mi leti, ne vem če je še na voljo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačen program za peko DVD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
234477 (4056) BorutK-73
»

CRC ERROR

Oddelek: Pomoč in nasveti
71235 (1118) tejč77
»

čiščenje leče na cd-rwju

Oddelek: Pomoč in nasveti
71463 (1340) rimljan
»

Kontaktne leče - izkušnje

Oddelek: Loža
133355 (3118) TESKAn
»

Čiščenje CD predvajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
103225 (3127) jest10

Več podobnih tem