» »

lesena kišta

lesena kišta

boogie ::

Nameravam si sestaviti leseno ohišje in me zanima ,če moram biti na kakšne stvari še posebno pozoren..je potrebna ozemljitev ? ali kaj drugega posebnega?..Vsakršni nasvet je dobrodošel...

tnx..

Matek ::

Ja, tudi ozemljitev je kr pomembna, pazi še na razne standarde za osnovne plošče itd. Evo še enega fajn članka glede raznih stvari pri izdelavi lastnega ohišja. Klik!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

VASkO ::

ozemljitev ni potrebna, ker so vse kartice ozemljene preko maticne plosce, pogoni pa so ozemljeni preko vtica za elektriko (MOLEX konektorja)

leseno kisto mam sam pa zato vem, kaj govorim

boogie ::

no fajn..Potem si sestavim poljubmo kišto in zmečem not vse komponente.VASko..kako se ti pa kaj hlajenje obnese?Ker jaz potrebujem zelo zmogljiv računalnik ,ki pa mora bit zelo tih.Se pravi matična je tudi preko PSU ozemljena...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boogie ()

VASkO ::

ja, maticna je ozemljena tudi preko prikljuckov za strom

hlajenje se od plocevinaste kiste nme razlikuje nic (ce ciljas glede materiala), se pa razlikuje od moje prejsnje v dobro, saj je ta kista vecja in se mi ne nabira toliko toplega zraka, zato je temp plate okoli 3°C nizja kot pri prejsnjem midi ohisju, les nima tu nobenega vpliva. drugace pa imam vodno hlajenje pa lepo dela, vendar nisem cisto zadovoljen (napajalnik je kar glasen), zato se mogoce kdaj dodam vosni blok za napajalnik pa bo... ce mi ga kdo seveda lahko naredi...

segi ::

Kaj pa nekakšno sevanje. Kako je s tem?? Ali ve kdo povedati več.:))
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

VASkO ::

eh, sevanja sploh ni, ni si treba glave se s tem razbijat

Bevcan ::

Jaz ti svetujem da uzameš eno kišto in jo le oblečeš v les. Kar se tiče ozemljitve pa so kovinske kište gotovo ozemljene, iz česar sledi da so dodatno preko kište ozemljene tudi komponente. Če se že odločiš za lastno izdelavo ti priporočam da dodatno ozemljiš vsaj diske, saj so le ti zelo nagnjeni k nabiranju statične elektrike (vrtenje). Dvomim pa tudi da so kartice ozemljene preko plošče.

ls ::

zakaj bi ze narejeno ohisje oblacil v les? v cem je point?? ozemljitev ni potrebna, to vem tudi jst. Bevcan ce ne verjames pa nec:D

VASkO ::

ce uporabis bar plocevinasto plosco za osnovno plato in za kartice priskrnit, potem je stvar ziher ozemljena

DjTonic ::

Vasko evo tvojo konkurenco :D >:D



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

mihhec ::

Ej djtonic pogon pa mas pionner dvd 106s a ne

DjTonic ::

Ej djtonic pogon pa mas pionner dvd 106s a ne

Pogon je pioneer ja:D Samo, da ne bo pomote to ni moja kišta;((
Jaz imam zdaj v načrtu Xaserja 3

Marjan ::

DjTonic: Tole pa res super. Ena najlepših kišt kar sem jih videl.

BRAVO!!!

@ljash ::

a maš tist v kišti hladilnik diska al kva (2*, k ma LCD zaslonček)?

sverde21 ::

Jest si tud mislim umislit kišto z iverke bi jo dons že obdelvau če bi se mizar držu roka ;(( verjetn me pol ne bo nikol več vidu>:D , no če bo vse po sreči dobim jutr tisto iverico (sam darn d bi me mnde cenej pršl če bi tista 2 kvadratna m iverke sam kupu pa jo sežagu doma na sekularju. Pol bi čist sigurn biu kolk bom dau tak morm pa dej čakat pa ne morm nč nabavlat preveč kr me lahka mizar čist oskubi:| :| grrr) pol pa gremo modat:))

BoLhCa ::

ok vem da kista ni tvoja ampak kaj ves kaj sta tista dva lcd gor?
lp

Boki_ ::

Kaj stoji za tistim radiation znakom na sprednji strani. Jaz sem mislil, da je tisto zvočnik. Saj bi bilo cool ga imeti tam.
I'm back

VASkO ::

ocitno ventilator ali pa vsaj intake luknja za zrak

zlo lepa kista, moja naslednja bo se pa lepsa :)

QuickShot ::

Luknja je zasteklena in je samo za okras, da se vidi disk od zunaj

malo bolj poglejte 8-O

@ljash ::

še enkrat: ok vem da kista ni tvoja ampak kaj ves kaj sta tista dva lcd gor?

DjTonic ::

Luknja je zasteklena in je kr tak za okras v ozadju se vidi malo disk. Kaj pa sta tista dva LCD-ja v 5,25 slotih pa nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

kuglvinkl ::

To sta racka za diske.
Your focus determines your reallity

BoLhCa ::

z imenom...?

kuglvinkl ::

Težko rečem. Ima pa Cooler Master CoolDrive 3 v svoji ponudbi.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375051 (4561) Eboran
»

"EK-case 2004" leseno ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
394036 (2941) Dr_M
»

nekaj problemov z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
91137 (1018) Highlag
»

Zakaj napajalnik trese??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141228 (1006) Vesoljc
»

Home made Big tower

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131214 (950) VASkO

Več podobnih tem